George Ionita

Nu stiu ce-a fost in capul meu, dar am rulota!

15 postări în acest subiect de discuţie despre Nu stiu ce-a fost in capul meu, dar am rulota!

Nu stiu ce-a fost in capul meu, dar am rulota!

George Ionita

Hai noroc la tuata lumea,

 

Imi doresc rulota de cand sunt mic, asa ca am lovit-o si am cumparat cea mai ieftina rulota gasita pe Olx - pe care o voi amplasa in Vama Veche si acolo va ramane.

 

E un Hobby foarte vechi, nici nu stiu exact modelul - iar eu sunt incepator in a fi incepator de rulotist si-o sa va plictisesc cu cele mai penibile intrebari de incepator.

 

Am scormonit oleaca prin topicurile din forumul asta si, pentru inceput, vreau sa va felicit pe toti de pe aici - chiar pare o comunitate foarte misto cu oameni fani.

 

Bravo, ba!

  • Like 4
  • Upvote 3

Distribuie această postare


Link către postare

Florin Males
acum o oră, George Ionita a scris:

Hai noroc la tuata lumea,

 

Imi doresc rulota de cand sunt mic, asa ca am lovit-o si am cumparat cea mai ieftina rulota gasita pe olx - pe care o voi amplasa in vama veche si acolo va ramane.

 

E un Hobby foarte veche, nici nu stiu exact modelul - iar eu sunt incepator in a fi incepator de rulotist si-o sa va plictisesc cu cele mai penibile intrebari de incepator.

 

Am scormonit oleaca prin topicurile din forumul asta si, pentru inceput, vreau sa va felicit pe toti de pe aici - chiar pare o comunitate foarte misto cu oameni fani.

 

Bravo, ba!

Bun venit pe forum! 

Distribuie această postare


Link către postare
Raul G

Bine ai venit pe la noi 

Distribuie această postare


Link către postare
Marius Dan

:default_bun_venit::noroc:

Distribuie această postare


Link către postare
Vana Petre

Fii binevenit! :salutare!:Te muti de la Constanta in Vama? :default_big_grin:

Distribuie această postare


Link către postare
Fejer Antal

:default_bun_venit:Salutare si bun venit in aceasta comunitate:noroc:

Distribuie această postare


Link către postare
Adiciordas

:default_bun_venit:

Distribuie această postare


Link către postare
Liviu Maciuceanu

Bine ai venit in sanul nostru! Sa te bucuri maxim de noua ta casuta pe roti!

Distribuie această postare


Link către postare
Eugen David

:default_bun_venit:   :noroc:

Distribuie această postare


Link către postare
Mircea

:default_bun_venit:Felicitari pentru idee. Si noi iubim Vama si la fiecare deschidere de sezon la 1 Mai suntem acolo sa ne bucuram de veselie si tineretea care iti transmite dragoste de viata. Sper ca achizitia ta nu este o sita prin care ploile de vara sa treaca si sa-ti strice vacanta. Partea buna e ca, la nevoie, o poti acoperi cu o prelata impermiabila.:bravo:

Distribuie această postare


Link către postare
Costica V.

:default_bun_venit:    :noroc:

Distribuie această postare


Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont
  • Conţinut similar

    • Marcel Popovici
      de Marcel Popovici
      Salutari la toată lumea, ma bucur sa fiu începând de astăzi posesor de o rulota cocheta și bine întreținută. După 35 de ani de cort și odată cu venirea pe lume a juniorului am considerat ca este mai confortabil sa ne cumpărăm o rulota. Ca și ajutor fiind absolut nestiutori în domeniu și cumpărând și o rulota mai puțin populara va rog pe cei cu state vechi sa ne ajutați cu informații despre rulotele Sprite super 390 ek și sau eventual un manual al posesorului. 
      Cam atât pt început și încă odată ma bucur ca pot face parte din aceasta comunitate deosebita. 
       
      Cu stima 
      Popovici Marcel 
    • Samir Mandu
      de Samir Mandu
      Mă bucur că există o comunitate consistenta de rulotisti, deși Romania nu are o cultură proprie, fiind o mai tânără țară liberă, europeana. Sint interesat de a achiziționa o rulota pentru familie 2 adulți + 2 copii, cat mai ușoară și compacta, dar si cu utilități minimale baie-bucatarie. Orice sfat este binevenit. Momentan rulotele Kip îmi par atractive.
    • Iulian Mandrila
      de Iulian Mandrila
      In primul rand un salut prietenesc la toți rulotistii.
      Cochetez cu ideea de a - mi cumpăra o autorulota. Am nevoie de niște sfaturi de la pricepuți. Încă nu știu la ce Rulota sa ma orientez și la ce sa fiu atent  la achiziționarea ei ( în afara de infiltratii etc).
      Datele problemei ar fi urmatoarele
      1. Buget 3000 euro + - 500 e
      2. Mașina tragatoare diesel 150 cp
      3. Ptr 2 persoane adulte și 1 copil
      4. Baie maricica
      5. Din Anglia sau din europa?
      6. Exista careva care aduce la comanda sau sa caut un parc sh
      7. Permis categ B
      8. Pe timp de iarna pot sa țin rulota afara sau trebuie musai în vreun garaj?
      Mulțumesc anticipat!
       
       
    • Horia M
      de Horia M
      Salutare dragi colegi!
       
      Numărul rulotistilor din Sibiu a mai crescut cu unu! 
      De câteva zile sunt posesor de rulotă, o Sprite Europa Classic 500 L 1994. Rulota este foarte întreținută la interior, in schimb exteriorul are nevoie de ceva afecțiune. Am ales o rulotă mai mare pentru că voi incerca să călătoresc cu familia, adică 2 adulți și 2 copii. Fiindcă nu știu dacă e pentru noi acest tip de activitate, am mers pe mâna unei rulote mai ieftine, care va deveni "cabană" in cazul in care decidem că preferăm totuși statul la hotel. Tot "cabană" va deveni și dacă ne prinde microbul și vom face un upgrade Deci pot spune că am făcut o investiție ;)
      Rulota e dotată cu tot ce am considerat necesar in acest moment, inclusiv cort.
      O voi trage cu un KIA Sorento 2.2 CRDI,   automată, 197 cai și 440Nm. Am adus rulota din Oradea la Sibiu fără nici un fel de probleme, așadar pare că fac un cuplu potrivit. 
      Fiindcă depășesc MMA ansamblu de 3.5t, sunt nevoit să fac cursul pt B96, săptămâna asta urmează să găsesc oferta cea mai bună. Știe cineva dacă sunt necesare analize medicale și testul psiho pt aceasta categorie?
       
      Multe sunt de spus, dar momentan mă voi rezuma la lectura forumului in detaliu, am găsit informații extrem de utile, mulțumesc!
       
      Familia este super încântată momentan, rămâne să vedem și la partea practică dacă promovam examenul ;)
       
      V-am salutat și sper sa ne vedem cat mai des!

    • Adrian Cosmin
      de Adrian Cosmin
      Salutare! Sunt nou pe forum si sunt in cautare de sfaturi si vorbe bune. Anul trecut am avut o experienta frumoasa de 10 zile cu o rulota inchiriata si de atunci gandul numai la rulote imi sta.  Ma aflu in punctul in care caut, caut si iarasi caut. Am citit fel si fel de povesti, de intamplari si am ajuns la concluzia ca alegerea unei rulote poate fi mult mai dificil fata de alegerea unui autoturiam. Pe scurt, as dori sa achizitionez o rulote de 2-3 persoane, un singur spatiu de dormit, toaleta cu dus, aragaz plus cuptor, boiler, frigider care sa functioneze si pe gpl. Sunt in cautare de o rulota care sa imi ofere o autonomie cat mai lunga de stat off camping. Chiar daca nu voi gasi absolut toate dotarile pe ea (panou solar, rezervor mai mare, suport biciclete etc), sunt dispus sa achizitionez ceva bun cu care voi putea 'lucra' la imbunatatiri pe parcurs. Din cate m-am documentat as alege ceva de provenienta Olanda. Voi ce ma sfatuiti? Multumesc si imi pare bine ca am fost acceptat in comunitate
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.