Octavian Szatmari

Masina mea Duster

7 postări în acest subiect de discuţie despre Masina mea Duster

Masina mea Duster

Octavian Szatmari

Dacia Duster an 2015 , 1, 5 dci, 4x4, 109 cp.Urmeaza sa achizitionez rulota si as merge pana in 1350 mma.Astept pareri de la voi.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Draghiciu Dumitru

pentru MMA 1000-1300 KG minim 140 cai. O duci si cu Dusteru dar la deal si munte o chinui tare

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Flavius Ivan
acum o oră, Octavian Szatmari a scris:

Dacia Duster an 2015 , 1, 5 dci, 4x4, 109 cp.Urmeaza sa achizitionez rulota si as merge pana in 1350 mma.Astept pareri de la voi.

 

Eu zic că e ok. Renault recomandă pentru acest model 1500 kg mma remorcabil cu sistem de frânare, deci 1300-1350 kg mma e mai mult decât suficient. Cunosc rulotiști care trag 1350 kg mma cu 1.6 diesel, 109 cp, 4x2, și nu le omoară deloc la deal sau munte.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Raul G

Gusterul e cam ușor și are puțin volum, cai, cuplu și tracțiune are, dacă călătorești cu el plin și respecți viteza legala nu vei avea probleme. 

Încarcă cât mai mult în masina

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

S-o stăpânești cu drag, drumuri bune și fără evenimente neplăcute! :OK:

În privința tractării rulotei de până în 1350 MMA, n-ai de ce să-ți faci probleme cu mașina respectivă. :salutare!:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ursu Florin

Am tractat Dethleffs mii de km cu Passat 2.0 110cp, fara nici o problema, avea 1350mma parca.

Am cunostinte care trag 1500mma cu Duster fara probleme.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin Males
în urmă cu 11 ore, Octavian Szatmari a scris:

Dacia Duster an 2015 , 1, 5 dci, 4x4, 109 cp.Urmeaza sa achizitionez rulota si as merge pana in 1350 mma.Astept pareri de la voi.

https://towcar.info/GB/towing.php aici vezi dacă e ok 1350mma pentru tine sau nu. Sper sa te ajute. 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Conţinut similar

    • George Enache
      de George Enache
      Salutare tuturor, sunt membru nou și vreau să mă integrez corect scriind câteva cuvinte despre CamperVan-ul meu convertit de curând și sa pun câteva poze de informare. Van-ul este un Citroen Jumper de 3, 5t în 2 panouri deci mediu (acum după ce l-am făcut cred ca aș fi vrut mai mare un pic) cu motorizare de 2.2 hdi, foarte plăcut la condus dar fără accesorii de top mai degraba standard. Idea mi-a venit urmărind de mult timp pe YouTube oameni pasionați de așa ceva (de a converti un Van în CamperVan) din USA în general și am acționat în consecință nefăcând nici un fel de modificare pentru a nu avea probleme cu omologarea și așa a fost, nu am avut nici o problema la ITP. Din punctul meu de vedere are tot ce îmi trebuie mie acum, voi vedea mai târziu. Proiectul este pentru vacanta și excursii. Atât am avut de spus pentru moment, va doresc tuturor călători cât mai plăcute 👍





    • LaurentiuM
      de LaurentiuM
      Va salut din nou!
      După cum v-am spus din prezentare, de anul viitor intenționez să.mi cumpar o rulota. Având în vedere motorizarea 0.9 tce GPL 90 Hp o sa ma orientez la una cu MMA 1000 Kg. In cartea masinii scrie MMA tractabila 1090 iar in certificat scrie MMA ansamblului 2300 parca.. 
      As dori sa stiu daca aveti careva motorizarea asta sau cunoașteți vre-un rulotist cu autovehiculul tragator cu motorizarea similara.
      Multumesc!
       
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.