Mihai Bradu

Salutations de la un novice

24 postări în acest subiect de discuţie despre Salutations de la un novice

Salutations de la un novice

Mihai Bradu

Salutare comunitate!

 

Ma numesc Mihai, din Timisoara,  32 ani.

Nu am avut  pana  acum rulota.

Am discutat cu sotia “the big boss” si am hotarat ca anul acesta sa achizitionam una. In urma cu 14-15 ani obisnuiam sa mergem cu cortul prin Romania. De 4 ani a aparut in familie si fiica noastra, “the biggest boss” si am facut concediile la mare cu masina.

Speram ca in aceasta comunitate sa gasim raspunsuri, sfaturi si ajutor din partea membrilor.

Tineti va rog cont ca nu stim mai nimic despre rulote!

Va multumesc si abia astept sa interactionam.

 

Cu stima,  

Mihai

Modificat de Radu Ghita
  • Like 2
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare

Sorin  Leitoiu

@Mihai Bradu:noroc::default_bun_venit:

Cat priveste achizitionarea rulotei nu o sa fie foarte dificil zic eu deoarece, ai de unde alege .

Sa te gandesti in primul rand  cu ce masina vei trage rulota si in al doilea rand , cati bani vrei sa investesti in rulota ......dupa care vei mai vedea :OK:

Distribuie această postare


Link către postare
Mihai Bradu
14 minute în urmă, Sorin Leitoiu a scris:

@Mihai Bradu:noroc::default_bun_venit:

Cat priveste achizitionarea rulotei nu o sa fie foarte dificil zic eu deoarece, ai de unde alege .

Sa te gandesti in primul rand  cu ce masina vei trage rulota si in al doilea rand , cati bani vrei sa investesti in rulota ......dupa care vei mai vedea :OK:

@Leitoiu

😁 Buget 3000-3500€

masina Bmw E46 150CP (dar...... trebuie sa cumpar cui)

:multumesc!:

Distribuie această postare


Link către postare
Fejer Antal

:default_bun_venit:Salutare si bun venit in aceasta comunitate:noroc:

Distribuie această postare


Link către postare
Marian Popa

Bun venit @Mihai Bradu  :noroc:

Te asigur ca aici vei gasi raspuns la toate intrebarile tale, tot ce trebuie sa faci, este sa rasfoiesti forumul.

Si nu uita... este foarte important, dupa ce iti cumperi rulota, sa ne-o prezinti si noua :default_big_grin:

Succes !

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Vana Petre

Fii binevenit :salutare!:si bafta! :OK:

Distribuie această postare


Link către postare
Eugen David

:default_bun_venit:   :noroc:

Distribuie această postare


Link către postare
Sorin  Leitoiu
în urmă cu 2 ore, Mihai Bradu a scris:

@Leitoiu

😁 Buget 3000-3500€

masina Bmw E46 150CP (dar...... trebuie sa cumpar cui)

:multumesc!:

Gasesti ceva bun la acesti bani , iar masina e ok

Distribuie această postare


Link către postare
Claudiu Muresan

@Mihai Bradu 

Sa nu iei rulota de la rromii din Arad si Pecica, nu sunt in regula si arata groaznic, Carlig pentru bmw am luat de la o firma de pe oLX - https://www.olx.ro/oferta/carlige-de-remorcare-bmw-seria-1-2-3-4-5-7-x1-x3-x4-x5-x6-IDbGIGS.html. 

Pe mine m-au pacalit cu modulul cu incarcare pentru rulota si priza de 13 pini. Nu le folosesc si au pret mai mare. Recomand modulul simplu si priza de 7 pini.

Montajul l-am facut la recomandarea lor la Jet Car service pe Calea buziasului 0723393454 - Dani, m-a costat 300 lei.

Rulota am cumparat-o din Timisoara de la Remetea www.rulote-timisoara.ro

Distribuie această postare


Link către postare
Vana Petre
în urmă cu 4 ore, Claudiu Muresan a scris:

@Mihai Bradu 

Sa nu iei rulota de la rromii din Arad si Pecica, nu sunt in regula si arata groaznic.

Rulota am cumparat-o din Timisoara de la Remetea www.rulote-timisoara.ro

Subscriu la parerea despre cele din Pecica, am fost de vreo 3-4 ori si de fiecare dată n-am gasit una fară infiltratii (mari).

Din pacate aceeasi parere o am si despre cele de la Timișoara, Remetea...am fost de 2 ori si n-am gasit una buna (nici chiar din cele foarte scumpe...6-7 mii euro) iar un vecin a fost (din pacate singur si novice) si a luat de acolo una si acasa am descoperit ca era "praf" cu infiltratiile.

Distribuie această postare


Link către postare
Mircea

:default_bun_venit:si mult noroc la alegerea rulotei, ca trebuie!:OK:

Distribuie această postare


Link către postare
Mihai Bradu

Va multumesc tuturor pentru urări @Vana Petre @Mircea 49 @Claudiu Muresan.

Am fost la Remetea sa le vad. Unele arata superb. Din pacate nu avea nimic in bugetul meu pe stoc.

Am mai gasit pe OLX niste rulote care se încadrează în bugetul meu si structurate cum mi-aș dori. Un Bailey Ranger in Oradea, si un Swift chalenger in Sebis. 

In ceea ce priveste cuiul.... Am găsit în TM la dezmembrari si spuneau ei ca se ocupa si de montaj.

Voi fi încă pe modul "window shopping" până voi gasii ceva.

Important este ca pana in iunie cand dorim sa facem prima iesire sa găsim ceea ce ne dorim si sa fie rezolvate actele si toate cele.

Distribuie această postare


Link către postare
Daniel P

Bun venit în această comunitate @Mihai Bradu si succes la achiziția rulotei pe care ți-o dorești! :OK:

:default_bun_venit:

Distribuie această postare


Link către postare
Angelo
La 17.03.2019 la 10:23, Mihai Bradu a scris:

Va multumesc tuturor pentru urări @Vana Petre @Mircea 49 @Claudiu Muresan.

Am fost la Remetea sa le vad. Unele arata superb. Din pacate nu avea nimic in bugetul meu pe stoc.

Am mai gasit pe OLX niste rulote care se încadrează în bugetul meu si structurate cum mi-aș dori. Un Bailey Ranger in Oradea, si un Swift chalenger in Sebis. 

In ceea ce priveste cuiul.... Am găsit în TM la dezmembrari si spuneau ei ca se ocupa si de montaj.

Voi fi încă pe modul "window shopping" până voi gasii ceva.

Important este ca pana in iunie cand dorim sa facem prima iesire sa găsim ceea ce ne dorim si sa fie rezolvate actele si toate cele.

Fi atent că programarea la RAR durează cam 30 de zile și apoi la serviciul înmatriculare încă vreo 5-7 zile. Așa că ia-ți o marjă de eroare dacă vrei să pleci cu ea în iunie. Dacă nu ai mai condus rulotă până acum și ești începător într-ale "  trasului " mai pune vreo 7 zile de plimbări în zona ta că vezi cum se conduce cu "șandramaua" după tine, scurte ieșiri în apropiere ca să te familiarizezi cu ea după mașină! Știu toate astea pentru că sunt la început ca tine și aceleați sfaturi le-am primit și eu! În rest concedii plăcute să ai!

Distribuie această postare


Link către postare
Marius Dan

:default_bun_venit: si bafta cu achizitia rulotei! :noroc:

Distribuie această postare


Link către postare
Florin Males

 :default_bun_venit:

Distribuie această postare


Link către postare
Raul G

Bine ați venit, cu ajutorul colegilor de pe forum nu îți va fii greu sa găsești căsuță mult dorita. 

 

Distribuie această postare


Link către postare
Florin-Ion Todor

Salutare Mihai,  

 

Bine ai venit pe forum, forza Timișoara!

 

Eu am cumpărat recent rulota (Remetea), cîrlig cu montaj (online de la Craiova, montat la Moșnița), adaptor 13-2x7 (online Galați), acumulator, etc.

 

Dacă te pot ajuta cu vreo informatie, poți apela când dorești. 

 

Numai bine!

Distribuie această postare


Link către postare
Mihai-Arad

@Mihai Bradu  :default_bun_venit:

 

Bafta la achizitia rulotei pe care ti-o doresti !

 

Distribuie această postare


Link către postare
Adalbert Tiberiu

@Mihai Bradu  Salutare si eu ma alatur celor care au scris de tiganii din Pecica care aduc toate , , mizeriile, , din Anglia, Irlanda, pe post de rulota, ei de fapt acele asa zise rulote le aduc ticsite cu tot felul de gunoaie ce le aduna de afara, iar la vama trec usor ca nici cei care i controleaza nu au chef sa urce la cum put unele si stiu sigur despre ce vorbesc deoarece stau la 20 km de Pecica in Arad, iar in Pecica am foarte multi prieteni unii chiar vecini cu tiganii, crede-ma nu te uita ca poate unele par ieftine ca nui asa, mai bine cumperi una din start mai scumpa dar buna decat o ieftinitura si apoi incepi si bagi la bani in ea, pe mine nu ma mai primesc tiganii nici macar in , , , , vizita, , , la ei pe strada:))))))

Bafta la achizitie

Distribuie această postare


Link către postare
Cristi Rafaila
[mention=4698]Mihai Bradu[/mention] 
Sa nu iei rulota de la rromii din Arad si Pecica, nu sunt in regula si arata groaznic, Carlig pentru bmw am luat de la o firma de pe oLX - https://www.olx.ro/oferta/carlige-de-remorcare-bmw-seria-1-2-3-4-5-7-x1-x3-x4-x5-x6-IDbGIGS.html. 
Pe mine m-au pacalit cu modulul cu incarcare pentru rulota si priza de 13 pini. Nu le folosesc si au pret mai mare. Recomand modulul simplu si priza de 7 pini.
Montajul l-am facut la recomandarea lor la Jet Car service pe Calea buziasului 0723393454 - Dani, m-a costat 300 lei.
Rulota am cumparat-o din Timisoara de la Remetea www.rulote-timisoara.ro
Carligul cu 7 PIN iti încarcă si acumulatorul rulote, respectiv iti merge frigiderul, in timpul mersului?

Trimis de pe al meu SM-N950F folosind Tapatalk

Distribuie această postare


Link către postare
Adam Adrian
18 minute în urmă, Cristi Rafaila a scris:

Carligul cu 7 PIN iti încarcă si acumulatorul rulote, respectiv iti merge frigiderul, in timpul mersului?

Nu! Iți trebuie priza cu 13.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.