Elena Iacob

Mercedes Clasa B

13 postări în acest subiect de discuţie despre Mercedes Clasa B

Mercedes Clasa B

Elena Iacob

Buna ziua! Se pare ca ne-am hotarat sa ne achizitionam o rulota ceea ce inseamna ca trebuie sa ne accesorizam masina cu un carlig de remorcare . Ideea e ca nu prea stim unde sa il montam .Sotul spune ca vrea sa ii monteze cablurile direct in tabloul de sigurante .

Rulotisti din Constanta , Braila, Tulcea , Galati ne puteti ajuta cu un recomandare buna ?

Multumesc 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Mircea
în urmă cu 2 ore, Elena Iacob a scris:

trebuie sa ne accesorizam masina cu un carlig de remorcare . Ideea e ca nu prea stim unde sa il montam

De obicei, carligul de remorcare se monteaza in spatele masinii, dar am vazut si masini cu carligul in fata. :amuzat::amuzat: Daca stii de gluma, ai sa ma ierti. Daca nu, imi cer scuze. Succes la montajul carligului.:laughing:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Elena Iacob

:salutare!: pentru sfat :OK: ! Nu am de ce sa ma supar, eu am lasat, fara sa imi dau seama, loc de glumita :default_doh:! Multumesc si pentru urare, maine merg la reprezentanta sa vad , ei unde zic sa il montez , in fata sau in spate. Daca imi cer si pe mama si pe tata , il leg cu sarma. Zile bune ! 

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

@Elena Iacob, nu ai ce să cauti la reprezentanță...:default_doh:

Există firme care comercializează cârlig auto pentru aproape toate tipurile de autorurisme și asigură și montajul acestuia.

Caută în Constanța o astfel de firmă, mergi la ei și te va costa la jumătate sau chiar o treime din cât te-ar costa la reprezentanță...Baftă! :OK:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Elena Iacob

@Daniel P multumesc pt sfat .Ideea e ca sotul a intrebat o cunostinta cu service  si l-a trimis la un tinichigiu ceea ce ni s-a parut dubios.Si am zis sa cer aici un sfat, o recomandare de  firma care se ocupa cu asa ceva , care sa faca o lucrare ok , nu sa ne trezim cu rulota ramasa in urma sau sa se aprinda tot bordul din cauza legaturilor electrice  facute prost. 

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu Catalin

VAR SERVICE din Brasov, îi recomand cu caldura. Stiu... sunt din Brasov, dar poate cine stie, faceti o plimbare la munte. Nu cred ca sunt modele de masini la care sa nu fi montat carlig, cu tot cu instalatia electrica.... cu sigurante, cu tot ce e necesar.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Elena Iacob

@Radu Catalin multumesc frumos ! Nu e exclus sa ajungem la Brasov si o informatie in plus nu strica.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Timofti Razvan

Eu cand am pus carligul, 'fierul' l-am pus la mecanic si pentru partea electrica am mers la un electrician.E posibil sa fie nevoie de un modul sa nu dea eroare de bec ars in bord.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Elena Iacob

@Timofti Razvan, observ ca sunteti din Constanta, un nr de telefon , o adresa a celor care v-au montat carligul la masina?multumesc 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Timofti Razvan

0724010103- Laurentiu, e mecanic, nu se ocupa in mod deosebit cu montajul carligelor si din cate stiu este destul de aglomerat.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Timofti Razvan

Cu placere! Locatia este vizavi de Arabesque.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ursu Florin
La 13.03.2019 la 20:50, Radu Catalin a scris:

VAR SERVICE din Brasov, îi recomand cu caldura. Stiu... sunt din Brasov, dar poate cine stie, faceti o plimbare la munte. Nu cred ca sunt modele de masini la care sa nu fi montat carlig, cu tot cu instalatia electrica.... cu sigurante, cu tot ce e necesar.

Recomand si eu. 2 carlige am montat la ei.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.