Eugene Stefanescu

Camionul meu

17 postări în acest subiect de discuţie despre Camionul meu

Camionul meu

Eugene Stefanescu

Ford F150 3.5 Ecoboost din 2016

IMG_3107.JPG

IMG_3110.JPG

IMG_3112.JPG

  • Like 1
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Raul G

Wooow, sunt un amant al mașinilor japoneze, dar F150 mi l-am dorit mereu, dar din păcate în Italia vehiculele tip pick-up nu pot fii înscrise M1 ci doar N1 cu toate consecințele care le are un N1. 

Sa o stăpânești sănătos 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Fejer Antal

Wow asta da masina felicitari.:OK: Vrei sa tragi rulota cu bolidul asta? Nici nu o sa simti ca tragi dupa tine:cu-rulota: Sa o stapaniti sanatosi:noroc:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristian A

Super masina!  Asa ceva mi-am dorit si eu, dar din pacate nu am gasit pe nimeni care sa aduca in Romania (noua, in leasing). Inca o data, super masina!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Flavius Ivan

Să o stăpânești sănătos și să ai numai drumuri cu :cu-rulota:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ionut C.

Motor de 3, 5 litri pe benzina? La ce s-o folosesti sa merite cu adevarat sa detii o astfel de masina in Romania? La pretul si costurile de intretinere, nu cred ca va fi pusa la munca. Capabilitati de off-road deosebite nu are. Cu riscul de a fi catalogat drept carcotas, nu inteleg utilitatea unei astfel de masini.
Imi placeau masinile americane candva, insa de cand am inteles cum isi permit acel pret al benzinei, le privesc cu alti ochi.
In orice caz, in afara de imagine (extravaganta, deseori chiar opulenta), masinile americane au performante slabute in comparatie cu cele japoneze sau chiar unele europene. Ma refer la masinile fabricate in ultimii 10-15 ani.

 

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Angelo

Mașina americană cu numere de Germania și condusa de un român, vândută de un dealer turc căsătorit cu o sârboaică! Asta da globalizare! 😂😂😂

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

S-o stăpânești cu drag @Eugene Stefanescu și drumuri bune în continuare! :noroc:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
FlorinD

@Ionut C. eu când văd pe mașini : green, ECO , blue sau frunze îmi vine sa vomit :) . Ii doare undeva de poluare . Îmi povestea un inginer software la motoare pe vapoare (cele mai poluante ) ca după teste și certificări is “obligați “ sa îl declare mai putin poluant gen 1% decât precedentul și pot sa lipească stikere cu green .

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristian A
44 minute în urmă, FlorinD a scris:

@Ionut C. eu când văd pe mașini : green, ECO , blue sau frunze îmi vine sa vomit :) . Ii doare undeva de poluare . Îmi povestea un inginer software la motoare pe vapoare (cele mai poluante ) ca după teste și certificări is “obligați “ sa îl declare mai putin poluant gen 1% decât precedentul și pot sa lipească stikere cu green .

S-au facut teste in 2017-18. Un vas mare de croaziera polueaza cat un milion (1.000.000) de autoturisme. 

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Domnilor, vă rog să ne oprim aici cu poluarea că suntem off-topic! :default_doh:

Dacă vreți să continuați discuția, deschideți un topic pe acest subiect! :multumesc!:

  • Like 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugene Stefanescu
La 2/28/2019 la 22:03, Angelo a scris:

Mașina americană cu numere de Germania și condusa de un român, vândută de un dealer turc căsătorit cu o sârboaică! Asta da globalizare! 😂😂😂

Masina este adusa de mine personal . Inscrisa pt o zii in Germania ca sa nu am probleme la RAR . Si sunt cetatean American ;)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugene Stefanescu
La 2/28/2019 la 21:56, Ionut C. a scris:

Motor de 3, 5 litri pe benzina? La ce s-o folosesti sa merite cu adevarat sa detii o astfel de masina in Romania? La pretul si costurile de intretinere, nu cred ca va fi pusa la munca. Capabilitati de off-road deosebite nu are. Cu riscul de a fi catalogat drept carcotas, nu inteleg utilitatea unei astfel de masini.
Imi placeau masinile americane candva, insa de cand am inteles cum isi permit acel pret al benzinei, le privesc cu alti ochi.
In orice caz, in afara de imagine (extravaganta, deseori chiar opulenta), masinile americane au performante slabute in comparatie cu cele japoneze sau chiar unele europene. Ma refer la masinile fabricate in ultimii 10-15 ani.

 

Masina aceasta chiar este muncita . Consumul este destul de mic pt o masina de peste 400 cai 13 % si intretinerea ei este destul de mica 700 lei un schimb de ulei in reprezentanta Ford . Am detinut mai multe modele de Toyota Fj cruiser , Land Cruiser si sincer sunt masini bune dar niciodata nu vor ajunge la standardele americane . Ca , capabilitati de offroad este destul de smechera .

Modificat de Eugene Stefanescu
  • Like 1
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Angelo
38 minute în urmă, Eugene Stefanescu a scris:

Masina este adusa de mine personal . Inscrisa pt o zii in Germania ca sa nu am probleme la RAR . Si sunt cetatean American ;)

Of course Sir, I hope you understand my sense of humour! It is just a joke! Nice car! Have the best holidays in the future! 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ionut C.

13% (sic!) declara producatorul  pe autostrada, in anumite conditii.... daca pui toti cei 400 de caluti la treaba, s-ar putea sa ajunga la 4-5 MPG sau peste 50 litri la 100 de km.

In afara de schimbat uleiul, anual se plateste impozit si asigurare obligatorie. Cam la cat se ridica astea doua?

Oricum ar fi, iti doresc sa te bucuri cat mai mult de ea!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugene Stefanescu
La 3/3/2019 la 21:51, Ionut C. a scris:

13% (sic!) declara producatorul  pe autostrada, in anumite conditii.... daca pui toti cei 400 de caluti la treaba, s-ar putea sa ajunga la 4-5 MPG sau peste 50 litri la 100 de km.

In afara de schimbat uleiul, anual se plateste impozit si asigurare obligatorie. Cam la cat se ridica astea doua?

Oricum ar fi, iti doresc sa te bucuri cat mai mult de ea!

Anual platesc 400 lei impozit pt ca este autotilitara si asigurare in jur de 1300 lei . Cel mai mare consum care l-am avut a fost de 17% cu o remorca de 2 masini si o incarcatura de 4 tone pe ea si mers 90-110 km/h din Franta pana la Brasov

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ioan MURESAN
La 2/28/2019 la 21:56, Ionut C. a scris:

Motor de 3, 5 litri pe benzina? La ce s-o folosesti sa merite cu adevarat sa detii o astfel de masina in Romania? La pretul si costurile de intretinere, nu cred ca va fi pusa la munca. Capabilitati de off-road deosebite nu are. Cu riscul de a fi catalogat drept carcotas, nu inteleg utilitatea unei astfel de masini.
Imi placeau masinile americane candva, insa de cand am inteles cum isi permit acel pret al benzinei, le privesc cu alti ochi.
In orice caz, in afara de imagine (extravaganta, deseori chiar opulenta), masinile americane au performante slabute in comparatie cu cele japoneze sau chiar unele europene. Ma refer la masinile fabricate in ultimii 10-15 ani.

 

 De placere?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.