Marius George

Intalnirea anuala la Iepuresti de ziua doamnelor 8-10 martie

63 postări în acest subiect de discuţie despre Intalnirea anuala la Iepuresti de ziua doamnelor 8-10 martie

Intalnirea anuala la Iepuresti de ziua doamnelor 8-10 martie

Marius George

Dragi colegi va propun o intalnire la Iepuresti in perioada 8 martie-10/11 martie.
Dupa cum bine stiti, an de an in aceasta perioada ne adunam aici sa dechidem sezonul.
Sper ca in fiecare an sa ne adunam cat mai multe rulote, nu conteaza din ce comunitate sau ce zona. Va asteptam cu drag la gratar, foc de tabara; daca se mai doreste am sa rog sa se ocupe cine vrea, eu nu mai doresc.
Voi merge personal la Primaria din Iepuresti pentru a cere permisiunea de a campa si acces la apa, si voi cere sa fie anuntata politia din zona.

IMG-20180929-WA0058.jpg

  • Like 4
  • Upvote 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Alexandra Pavel

Prezenti, se stieeee!:rulotisti:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marius George

Daca doreste un domn cu mai mult timp la dispozitie sa se ocupe de strans bani pentru florile doamnelor si sa le achizitioneze ar fi foarte frumos.

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Bogdan S

Prezent și eu cu Andreea și Patrick

:cu-rulota:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristian Stoica

Daca  nu ploua spunem prezent si noi

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin Dinu

Eu tre sa zic pas la această iesire. Ma duc la un concurs de pescuit 40km mai departe :).

Ne vedem cu o altă ocazie.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Catalin Ionescu

Va salut dragilor ! Pentru mine o sa fie prima iesire cu rulota de la achizitia ei. Intrebarea mea este daca vor fi echipaje care vor fi in zona de de joi ! Intrucat eu sambata dupa amiaza trebuie sa ma retrag ! Daca sunt echipaje care ajung mai devreme ar fi minunat, asa mai pot asculta sfaturi si de ce nu daca cineva este priceput poate ma ajuta cu cateva idei la interior !

Chiar daca Pastele este departe cred ca am posibilitatea sa aduc o oaie sa o pregatim impreuna !

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marius George

Cu siguranta vor fi

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marius George

In acest moment suntem cel putin 10 echipaje

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Catalin Ionescu
în urmă cu 6 ore, Marius George a scris:

In acest moment suntem cel putin 10 echipaje

De joi cine vine ???La mine e prima iesire si astept cu nerabdare ca ajung la locatie sa ma instalez cu tot cu cort:))))

 

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Catalin Ionescu

Nu stiu daca a mai venit cineva cu ideea urmatoare !!! Dar eu fiind novice in ale rulotismului sunt dispus sa invat si de ce nu sa achizitionez diverse produse/accesorii care poate altora nu mai folosesc ! Macar asa vad produsele si nu am surprize ca la comenzile on line ! Deci daca nu va deranjeaza acest aspect , poate puneti in rulote si obiectele care nu va mai folosesc  !!! Eu unul sunt dispus sa achizitionez anumite accesorii de ce as avea nevoie ! Poate ca nu sunt singurul care gandeste asa !

Va multumesc ! Daca deranjeaza ideea rog moderatorii sa o stearga !

 

  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dan Eugen
în urmă cu 1 oră, Catalin Ionescu a scris:

De joi cine vine ???La mine e prima iesire si astept cu nerabdare ca ajung la locatie sa ma instalez cu tot cu cort:))))

 

Se pare ca ajungem ceva rulote, dar pe seara dupa 20.00.... daca ne mai primiti, si nu deranjam ....

:la-somn:

Modificat de Dan Eugen
  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Catalin Ionescu
36 minute în urmă, Dan Eugen a scris:

Se pare ca ajungem ceva rulote, dar pe seara dupa 20.00.... daca ne mai primiti, si nu deranjam ....

:la-somn:

Cu drag va asteptam indiferent de ora !!!:salutari:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marius George
în urmă cu 2 ore, Dan Eugen a scris:

Se pare ca ajungem ceva rulote, dar pe seara dupa 20.00.... daca ne mai primiti, si nu deranjam ....

:la-somn:

Dane sa fie gata ciorba de care stim noi😂😂😂

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vlad Iliescu

Buna dimineata, unde este aceasta locatie, poate sunt disponibile coordonate GPS? Pentru alimentare cu apa, de la primarie, ce distanta trebuie parcursa? Banuiesc ca de alimentare cu curent nu poate fi vorba. Cu apa calda cum procedati in astfel de situatii: generator, incalzire pe aragaz?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Sorin S

Salut , apa de la primărie 5 600 de metri

Curent nu exista , apă caldă la boiler văd in poza că ai ceva nou , nu ai boiler pe gaz pe ea ?.

Eu nu lucrez cu coordonate GPS , îți spun românească . Ieși pe drumul de Alexandria și la ieșirea din Stalpu faci stânga spre Călugăreni după 3 4 km vei ieși din Iepurești , pe partea stângă o sa ai un izlaz mare acolo se face întâlnirea ...

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vlad Iliescu

Multumesc pt raspuns. Nu am boiler pe gaz, doar pe curent. Iesirile off camping vor fi asa de rare, incat nu am pus pret pe boiler pe gaz. Rulota o am de anul trecut, am iesit doar de 2 ori pina acum. Daca o fi vreme frumoasa, exista o probabilitate sa vin si eu.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vlad Iliescu

Observ ca prin boilerul electric trece si conducta de incalzire cu aer cald, ce vine de la soba, prin intermediul unui ventilator. Banuiesc ca are rolul de a incalzi apa, chiar si in lipsa curentului electric. Aveti idee de rezultat: doar o dezmorteste sau chiar are un efect consistent? Nu imi dau seama ce temperatura are aerul din conducta, banuiesc ca maxim 50 grade.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
George B
44 minute în urmă, Sorin S a scris:

Eu nu lucrez cu coordonate GPS

Uite aici un topic Sorin:

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Alexandru Popa

Salutare. Locatia este 44.255627, 25.898548. 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marius George
în urmă cu 4 ore, Vlad Iliescu a scris:

Observ ca prin boilerul electric trece si conducta de incalzire cu aer cald, ce vine de la soba, prin intermediul unui ventilator. Banuiesc ca are rolul de a incalzi apa, chiar si in lipsa curentului electric. Aveti idee de rezultat: doar o dezmorteste sau chiar are un efect consistent? Nu imi dau seama ce temperatura are aerul din conducta, banuiesc ca maxim 50 grade.

Daca soba este aprinsa si ventul dat drumul, o sa fie apa calda.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Silviu Sarafoleanu
în urmă cu 14 ore, Vlad Iliescu a scris:

Observ ca prin boilerul electric trece si conducta de incalzire cu aer cald, ce vine de la soba, prin intermediul unui ventilator. Banuiesc ca are rolul de a incalzi apa, chiar si in lipsa curentului electric. Aveti idee de rezultat: doar o dezmorteste sau chiar are un efect consistent? Nu imi dau seama ce temperatura are aerul din conducta, banuiesc ca maxim 50 grade.

Salut,

Și eu am la fel, numai ca și ventul tot la 220v e la mine, depinde la tine dacă e pe 12 sau tot 220. Și eu tot începător sunt, deci nu am detalii decât ca boilerul consuma 300w, poți rezolva cu un invertor mic direct de la mașină, teoretic în 50 min încălzește apa.

Ontopic, și eu voi veni, sper de joi pe după-masă, singur, pentru instalare, și soția cu fetita vor veni de vineri seara. 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marius George

Va asteptam cu drag

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vlad Iliescu
13 minute în urmă, Silviu Sarafoleanu a scris:

Salut,

Și eu am la fel, numai ca și ventul tot la 220v e la mine, depinde la tine dacă e pe 12 sau tot 220. Și eu tot începător sunt, deci nu am detalii decât ca boilerul consuma 300w, poți rezolva cu un invertor mic direct de la mașină, teoretic în 50 min încălzește apa.

Ontopic, și eu voi veni, sper de joi pe după-masă, singur, pentru instalare, și soția cu fetita vor veni de vineri seara. 

Ventilatorul merge si pe 12V. Nu m-a lamurit nimeni daca pot face un dus decent cu apa astfel incalzita. Parerea mea este ca nu, o sa constat pe propria piele.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.