BabaBogdan

Recomandati-mi va rog Camping la mare pt rulota !

43 postări în acest subiect de discuţie despre Recomandati-mi va rog Camping la mare pt rulota !

Recomandati-mi va rog Camping la mare pt rulota !

BabaBogdan

Salutare. Vreau sa plec la mare cu rulota prin iunie - iulie si as vrea niste recomandari de la voi .. unde as putea campa

Multumesc frumos!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Mihai Tanase

Camping LEBADA navodari

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adrianadrian

La iesirea din Venus spre Mangalia  chiar langa herghelie, preturi ok, pazit, conditii acceptabile. Camping Palace, il poti cauta si pe net.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Beldiman Marius

Recomand Camping Palace - Venus.

Persoana de contact: patron Laurentiu tel. 0743.337.855

Este un camping linistit, ingrijit si cel mai important nu foarte aglomerat; are umbra, verdeata, apa calda permanent, personal amabil, ofera siguranta(niciodata nu mi-a disparut nimic), pentru o suma modica poti lasa rulota acolo pentru a reveni peste o saptamana sau doua fara sa o mai tragi pana acasa. Recomand camparea de la intrare in camping pe partea stanga pentru iubitori de liniste. Singurul dezavantaj(pentru unii) este acela ca este la cateva sute de metri de plaja.

Patronii sunt deschisi la discutie si puteti negocia in functie de perioada de campare!

Am stat 2 ani la rand cate 10 zile si ne-am simtit minunat si mai ales respectati ca si clienti!

Am prins si weekend-uri aici insa linistea a fost aceeasi ca in timpul saptamanii!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ioan Necula

Camping GPM Mamaia nord-Navodari.E mai scump cei drept, insa are si multe plusuri[paza permanent, accesul pe baza de bratara, curatenie ].

Singurul minus este pretul.Anul trecut 3 adulti si 1 copil[12 ani], rulota, masina, fara curent am platit 120 ron/zi. tamp)}[

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator Balsan Sorin

La iesirea din Venus spre Mangalia  chiar langa herghelie, preturi ok, pazit, conditii acceptabile. Camping Palace, il poti cauta si pe net.

Am fost acolo anul trecut si voi merge si anul acesta. Recomand cu incredere. Pret 55ron/zi masina + rulota. Conditii OK. E la 5 minute de plaja. Daca lasi rulota in camping fara sa stea nimeni in ea 5 ron/zi

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adrian.apreotesei

Am fost si noi 2 ani consecutivi, la Palace Venus. Anul trecut montau camere video pe alei, la poarta este paznic 24/24, nu intra si nu iese nimeni fara sa fie observat. Grupurile sanitare au fost foarte curate (sunt doua femei care fac curatenie toata ziua), copii ii lasam sa mearga singuri si la wc si la dus, zone si cu umbra si cu soare, dupa preferinte. Wireles, curent in parametri (merge si ac si primus la nevoie, stiti ce pretentioase sunt la curent), camine pt racord la apa, au si casute daca vine cineva si nu are rulota.

Aleile asfaltate, numai bune de role si biciclete, loc de joaca cu nisip pentru copii mai mici. Terasa cu bere, pizza, masina de gheata(pt care nu ne-a cerut nimic in plus).

Nu am avut probleme cu mustele sau tantarii mai mult ca in alte parti. Doar daca campezi langa gard, mai ai perioade cand esti parfumat.

Anul trecut am platit 60lei rulota+masina+2adulti un copil de 9 ani si unul de 4.

Prin camping sunt mese din busteni cu bancute si umbrele.

Dezavantajul pentru unii este distanta fata de plaja aproximativ 500m. Dar e buna pentru pofta de mancare.

Am fost in vizita anul trecut in iulie si anul acesta la 1 mai, in camping Pescaresc. Grupuri sanitre infecte, covor de mucuri de tigara pe jos, pe plaja un miros greu de scoici moarte si intrate in putrefactie. Alaturi gard in gard verdeata, curat frumos dar si pretul sarea anul trecut de 130 lei cu masina la poarta (de parca rulota merge singura).

Personal consider ca 60-65 lei e un pret care poate fi suportat, ca urmare cred ca si anul acesta din 12-13 iulie,   vom fi tot la Palace Venus.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Yna

In ordinea preferintelor (pe langa ce s-a postat pana acum) ar fi:

- Camping Hacienda-2 Mai. Se pot campa 3-4 rulote bine organizate (pe langa alte corturi- aviz Yasminei) intr-o curte pliiiina de flori si verdeata Foarte curat, dusuri, grupuri sanitare, Billa si Peny in Mangalia, palaja la aprox. 50 metri, se accepta animale de companie. Patronii sunt niste oameni super ok, cred ca se pot negocia niste preturi mai decente. In principiu 20R rulota, 15R persoana, 5R curent. Tel. 0726398985, 0241/732832 - nea Emil.

- Pensiunea Capul Turcului-Eforie Nord. Se campeaza aproape pe plaja, dupa ce se coboara faleza (atentie-panta destul de abrupta). Grup sanitar cam .... dubios, loc de campare max. 2-3 rulote cu corturile aferente, curent la loc, apa de la grupul sanitar, fara dusuri, posibilitate de aprovizionare cu mancare si carburant (fiind in oras preturile sunt bunute, daca nu, sunt hyper-urile). 50R rulota indiferent de nr. de persoane, apa, curent, animalute. Tel. 0724315800 - Tudor Firu.

O vara splendida si concediu placut!  )

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Yna

Nu gresesti, este o chestie pe care eu deja am catalogat-o in coada preferintelor fata de cele postate mai sus. Poate pe unii nu-i deranjeaza , , traficul" in schimbul faptului ca ies din rulota si intra direct in mare (de ex.). Nu pot sa va cunosc preferintele asa ca pot doar sa va sugerez cateva idei.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Doru Radu

Camping Cosmos-Eforie Sud.Preturi acceptabile.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mester Valentin

Pensiunea Capul Turcului este in Eforie Sud, nu in Nord cum apare in topic.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin Murariu

Camping palace venus! Vorbiti numai cu laurentiu si o sa va simtiti ca acasa. Merg la el de 6 ani. Nu mai ofera nimeni pe tot litoralul ce ai si ce poti face acolo.

Gratar mare cu lemne, foisor la gratar cu chiuveta masa de lucru mese cu banci, umbra de copac si de lemn(foisor foarte racoros din lemn), masa de biliard, mese de ping-pong, terasa cu bar acoperita cu lemn si cu pereti pvc transparenti retractabili(in caz de furtuna sau seara tarziu cand e frig), televizor mare (digi) internet wireless, bere foarte multe sortimente pentru toate buzunarele(halba-3 lei), gheata -1 leu galeata pentru sprit, congelator pentru rezerve de frig, se poate servi masa la bar(servire la masa la preturi mai mici ca la impinge tava-ciorba-6lei-felul doi  8-12lei-ardei paine smantana inclus in pret), apa calda toalete ok, multa liniste si verdeata, spatiu de batut mingea, spatiu mare de joaca ptr copii cu nisip tobogan leagane diverse jucarii din plastic disponibile in permanenta la locul de joaca, alei multe si largi pe care se pot plimba copii cu bicla, iepurasi adevarati, doi catelusi foarte scumpi.

Au si camere si bungalouri si apartamente cu baie proprie, aer conditionat, terasa proprie fiecare camera.

Sa nu uitam paza si personalul din camping care eprezent tot timpul fara sa te deranjeze.

Recomand cu caldura!!!

Vorbiti cu Laurentiu!

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin Murariu

camping Palace Venus: Aveti preturi pe site dar informativ va pot spune ca a luat week-end-ul trecut intre 55-65 lei / echipaj (cei cu rulota care au mai fost la el), pentru clienti noi nu stiu dar trebuie vorbit numai cu Laurentiu ! Este singurul in masura sa lase la pret!

Negociati si fiti corecti si sinceri si veti avea de castigat! Nu incercati sa-l pacaliti , vrajiti etc. pentru ca nu tine la el.

Oricum din cate stiu eu nimeni n-a platit pretul de pe site care si mie mi se pare cam mare!

Omul stie ce investitie dezvolta de 6 ani de zile (de la an la an mai apare cate ceva-ex. toaleta, bar si nu numai).

ATENTIE

Pe site pozele nu sunt actualizate. Nu e aglomeratie deloc!

Pentru cei care vor sa stea cu 30 lei/ zi in orice camping cu paza si dotarile minime RECOMAND OFF-CAMPING .

Nu vreau sa acuz sau sa judec pe nimeni(mai ales pe banii lor) dar nici sa iau cuiva apararea dar mi se pare de minim bun simt(atentie-suntem din ce in ce mai putini cu aceasta calitate) cand vrem sa facem o analiza si sa ne dam cu parerea despre unii care chiar se implica in acest tip de turism sa nu tinem cont pe scurt DE RAPORTUL CALITATE-PRET SI NU de RAPORTUL PRET-CALITATE.

Cu stima,

Florin

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin Murariu

Camping Palace Venus

Scuze Adrian,

Am uitat sa specific distanta din camping pana la cea mai apropiata plaja (Perla Venusului) este de max. 200-250m,   dar pentru o plaja foarte bine pusa la punct va recomand plaja LARA BEACH care este administrata tot de LAURENTIU si are , , de toate" printre care si toaleta adevarata cu dus si vas wc de ceramica '' ca acasa''!!!

E de incercat!  Pret sezlong lu-vi-15 lei; sa-du-20 lei(include umbrela mare de stuf-racoare garantata- si masuta )

Se serveste pe plaja sau la bar in functie de preferinte.

Exemplu: halba golden brau-5 lei(400ml); timisoreana la sticla 500ml-5 lei;bere amstel, moretti si alte marci mai exclusiviste

Vin la carafa(tohani) incercat in repetate randuri de mine;20 lei/1 litru dar si vin de segarcea Domeniile coroanei-80 lei/butelie de 750ml s.a.m.d.-deci- DUPA CUM AM SPUS '' PENTRU TOATE BUZUNARELE''

ATENTIE!  se poate merge si la LIDL in Mangalia 3 km cu masina sau bicicleta.

Eu fac cu bicla 2-3 minute pana la Laurentiu pe plaja

Cei ce nu au bici si merg pe jos fac 7-8 minute!

Va pup si va doresc sa mergeti unde considerati ca va veti simti si distra mai bine fiecare dintre voi!

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin Murariu

Revin

Plaja cea mai apropiata este Perla Venusului- nu recomand.

Preturile la sezlong sunt cam aceleasi dar este fauna nu populatie , este si mizerie, am uitat sa specific ca plaja lui Sava(Laurentiu) are intrare proprie din soseaua ce leaga Venus de Saturn(este chiar la jumatatea distantei dintre Venus si Saturn) si are parcare proprie si GRATUITA- GRATUIT este si wc-ul si dusul , cum cobori din limuzina proprie te urci pe aleile din lemn de tip podium care te duc pana la sezlong , la mare , la bar , sau la aparatele de joaca sau chiar la renumita conducta cu apa mezotermala ce contine sulf iod fier si alte minerale pentru care altii platesc bani grei pentru a face diverse tratamente cu aceasta apa - AICI APA ACEASTA MINUNATA (DUPA CUM SPUN MAI MULTI MEDICI DIN DOMENIU) se gaseste GRATIS LA DISCRETIE pentru toti cei care poposesc pe aceste meleaguri!

Se poate servi masa si pe plaja LARA BEACH . Are vitrina calda si vitrina rece deci poti servi de la preparate din peste mici ceafa etc pana la ciorba dar mai scump ca la camping.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin Murariu

Se poate opta si pentru un sejur mai ieftin mergand pe aceeasi plaja dar in zona de cearceafuri care este chiar in stanga barului daca stam cu fata la mare

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin Murariu

Exact cum ai spus Adriane este strict vorba de caracterul clientului. Deci vorbiti personal cu patronul si veti obtine rezultate pe masura.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Pop Vasile

Ultima postare este din iulie 2014.
Sunt convins ca de atunci s-au schimbat unele lucruri, ca multi dintre voi ati fost la mare cu rulota si ca multi ne gandim sa mergem anul viitor.

Rog  pe cei care au fost la mare in acest an sa ne spuna si noua cum a fost. Bineinteles, ma refer la campingul unde au stat, conditii, preturi, plusuri si minusuri, recomandari. 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin Smolnicki

Felicitări @Pop Vasile,  bine te-ai gândit să redeschizi subiectul! Eu nu am avut curaj, deși caut de câteva săptămâni și adun fel de fel de informații despre campingurile sau locațiile de la mare. 
Vreau să știu exact ce fac la vara.
În urma „cercetărilor” mele, am ajuns la concluzia că ar fi mai bine și mai ieftin să te cazezi undeva la o pensiune sau hotel, decât să tragi după tine rulota de la Suceava până pe Litoral.
Sentimentul meu este că toți proprietarii de la mare vor să câștige într-un sezon, cât alții câștigă într-un an întreg, sau doi. Prețurile de acolo mi se par exagerat de mari. 
Rog colegii care au fost în 2015 la Mare să ne dea cât mai multe detalii despre campinguri, prețuri, condiții, eventual numere de telefon.
Ieri am venit cu rulota de la munte și astăzi visez că plec pe Litoral. 
Mulțumesc anticipat colegilor pentru intervențiile pe care le vor face.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Emil Naghi
On 12/21/2015 at 16:22, Pop Vasile a scris:

Ultima postare este din iulie 2014.
Sunt convins ca de atunci s-au schimbat unele lucruri, ca multi dintre voi ati fost la mare cu rulota si ca multi ne gandim sa mergem anul viitor.

Rog  pe cei care au fost la mare in acest an sa ne spuna si noua cum a fost. Bineinteles, ma refer la campingul unde au stat, conditii, preturi, plusuri si minusuri, recomandari. 

Mai simplu ar fi sa ne spui ce pretentii ai tu vis-a-vis de conditiile care te-ar multumi intr-un camping si astfel te putem indrepta catre ceea ce-ti doresti, in ce statiune sa fie, cate stele, pe nisip sau iarba, la malul marii sau in statiune,  apa curenta sau cu piscina,  in RO sau in BG, TR, GR ? aici fiecare are parerea lui despre "conditii".

superok Keep up the good work. 

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Pop Vasile
20 minute în urmă, Emil Naghi a scris:

Mai simplu ar fi sa ne spui ce pretentii ai tu vis-a-vis de conditiile care te-ar multumi intr-un camping si astfel te putem indrepta catre ceea ce-ti doresti,

Multumesc pentru propunere. Sunt in stadiul de a face o lista din parerile postate cu unde sa merg si unde nu. Nu este simplu sa raspund deoarece nu am fost niciodata intr-un camping. Dar, pentru un camping ma gandesc asa:

- As vrea sa fie intr-un loc inistit, nu intr-o statiune. Foarte aproape de plaja, dar pe iarba nu pe nisip - asa pot sa fie si copaci. Nu vreau piscina. In apropiere sa fie o bodega unde sa poti manca ceva si bea o bere la halba.

- As mai vrea sa fie ingradit si pazit. Sa fie asigurata ordinea si linistea de catre personalul campingului. Adica : sa fie interzis sa-ti pui afara boxe cu muzica preferata, chefuri cu urlete dupa orele 23?, jocul cu mingea printre rulote si alte asemenea. Cred ca as vrea sa fie clar delimitat perimetrul pentru fiecare rulota si masina.

- Desigur, sa ai acces la curent electric, apa, WC, dus. Si sa fie loc unde sa golesti propriul rezervor de apa uzata. Curatenia si igiena sunt foarte importante.

- Pretul nu ar trebui sa fie prea mare, max. 50% din camera hotel cu 2 *. Altfel,  imi vin in minte spusele unui coleg forum-ist " de ce sa mai trag rulota dupa mine ?" Ma gandesc ca ar fi corect 30-40 lei rulota si masina + 10 lei de persoana.

Nu cred ca sunt pretentios.

Acuma despre loc, eu nu am mai fost la noi la Mare de vre-o 20 de ani. Din diferite motive. Inainte vreme, mergeam in fiecre an cu bilet prin sindicat. Cred ca ar fi folositor sa discutam campinguri, pe tari.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin Smolnicki

Sunt de acord, în mare măsură, cu cele spuse de colegul meu: @Pop Vasile care mi se pare, dacă am înțeles eu bine, că își impune singur totuși niște prețuri .... foarte mari. Să-mi fie cu iertare.
Și pe mine m-ar interesa la mare un camping în care să fie iarbă pe jos, să fie umbră, să fie pe malul mării, nu departe de plajă (nu cred că există așa ceva, dar am dreptul să visez). 
Nici eu nu am fost vreodată într-un camping. Spun cu mare amărăciune că la vară, la mare, va trebui să merg într-unul. Nu cred că există altă modalitate de campare pe Litoralul românesc. Poate doar pe la unii, prin vreo curte sau grădină; mă gândesc și eu. 
Pe mine m-ar interesa stațiunea Mamaia. De câțiva ani nu am mai fost la mare, iar când mergeam, nimeream în altă parte decât Mamaia. 
Nu știu de ce, dar îmi place Mamaia, mă atrage. Spunând Mamaia, am spus poate deja niște prețuri colosale.
Este foarte important să am umbră și noaptea să fie liniște ca să poată dormi copiii. 

Îl citez pe colegul Vasile Pop: 
As mai vrea sa fie ingradit si pazit. Sa fie asigurata ordinea si linistea de catre personalul campingului. Adica : sa fie interzis sa-ti pui afara boxe cu muzica preferata, chefuri cu urlete dupa orele 23?, jocul cu mingea printre rulote si alte asemenea. Cred ca as vrea sa fie clar delimitat perimetrul pentru fiecare rulota si masina.

Nu am nevoie de curent, nici de toaletă - pot folosi toaleta rulotei, dar un duș ar fi excelent!
Ați citit părerea unui proaspăt rulotist care nu a fost niciodată într-un camping. Vă rog să nu râdeți de mine sau să nu vă enervați :-)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mircea

Vama Veche, o alternativa ieftina si buna. 40 lei/zi/rulota, in 2015. Energie electrica, acces la frigider, grup sanitar cu dus,  gratar, foisor, internet , perimetru inchis si pazit, camere video, liniste.Totul inclus. Distanta pana la plaja, 500m. hi

P1010007.JPG

P1010006.JPG

P1010005.JPG

P1010004.JPG

P1010003.JPG

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mircea

Este adevarat ca Vama nu mai este ce a fost odata, dar  parfumul tineretii care inca mai emana din  acest loc (muzica, dans, concerte, chefuri) ,  ma atrage ca un magnet si  merg cu placere acolo ori de cate ori am ocazia. Scuze, Vama este doar pentru cunoscatori. biggrin 

In ultima ora, Adrian V. a scris:

si la banii astia stai pe malul marii

P.S.
In Vama nu te duci ca sa stai. Eu am propus o alternativa.
Este bine sa lasam la alegerea fiecaruia unde si cum doreste sa-si petreaca concediul la Mare.hi

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Conţinut similar

    • Andrei.N
      de Andrei.N
      Ca sa citez câțiva prieteni, ce susțin ca  după o vacanță cu copiii se impune o alta vacanță in care ei sa fie in deplasare iar adulții la relaxare, soția a sugerat sa lăsăm copiii la bunici, unde au si mulți prieteni, iar noi sa mergem la relaxare preț de câteva zile. Cum știm cu toții ca vorba aceea “happy wife, happy life” este valida, am decis, ca un soț cuminte, sa mă conformez si m-am apucat sa caut informații despre campinguri.
      Cum locuiesc in București si îmi este lehamite sa parcurg DN1, mai ales in perioada concediilor, ne-am orientat sa mergem către sud. Decizia de a merge in Bulgaria a venit încă de la drumul de întoarcere dinspre Grecia, doar ca a trebuit sa revenim preț de o săptămâna prin București. Băiatul cel mare și-a dorit sa rămână singur, o săptămâna, la bunici așa ca am lăsat si rulota parcata acolo (este foarte aproape de granița cu Bulgaria).
       
      Am contemplat cu ideea de a merge la 7 lakes (referire aici), ne-ar fi plăcut sa facem drumeția către toate cele 7 lacuri, insa era distanță cam mare si am decis totuși sa rămânem aproape de casa așa ca ne-am hotărât asupra https://kapinovski.bg/en/ situat in apropiere de Veliko Tarnovo. 
       
      Drumul a fost ușor, am ajuns într-o zi de sâmbătă si am găsit loc liber fix lângă 3 echipaje, formate de oameni minunați, din România cu care ne-am împrietenit imediat. Din păcate dânșii au plecat a doua zi astfel încât am rămas doar eu cu soția.
      Brusc am realizat ca avem foarte mult timp, ne-am plictisit de drumeții, de plimbări cu bicicleta, de plimbări prin oraș, de stat la piscina.
      Cu alte cuvinte ne-am încărcat bateriile in cele 6 zile pe care le-am petrecut aici.
       
      Atașez câteva imagini si, din moment ce ne-a plăcut aici, am hotărât sa aducem si copiii la o data ulterioară.

      Locul in sine este unul minunat, poziția este fantastică. Pe malul unui rău,

      cu o cascada superba de unde mulți oameni își încearcă abilitățile de săritori, pădure vasta si munte cu altitudine mica.
       
       
      Campingul este plin de copaci si este imposibil sa nu găsiți un loc umbrit. 


       
      Exista un loc de joaca cu trambuline, exista posibilitatea închirierii de biciclete, exista posibilitatea închirierii de căsuțe cât si rulote staționare ce aparțin campingului. La zona de corturi exista vetre amenajate din loc in loc unde am făcut si noi focul de cateva ori si ne-am bucurat de aerul curat si trosnitul vreascurilor. Am prins câteva zile mai friguroase si am preferat sa cinam in interiorul rulotei.

      Exista si o bucătărie care, din păcate, nu este curățată prea bine de către administrație. Chiar le-am atras atenția ca zona respectivă ar trebui menținută mai curată insa personalul de la curățenie părea ca nu da doi bani pe ceea ce le spune domnișoară tânără de la recepție, astfel încât m-am dus într-o zi si le-am arătat doamnelor cum se desfac filtrele de la hota si cum ar trebui sa le curețe deoarece era atâta grăsime pe filtrele respective încât risca sa pice in tigaie daca se dorea a se găti ceva. Totuși minusurile se opresc aici. Exista canalizare trasa la fiecare loc, astfel ca golirea casetei de toaleta este foarte facilă, dar si branșamente de apa + curent electric.
       
       
      Era sa uit de faptul ca, daca ajungeți in sezonul potrivit, locurile adiacente campingului sunt pline de rugi de unde puteți culege mure. 

       
       
      După nici 2 săptămâni am revenit împreună cu copiii, pentru câteva zile, si așa am încheiat vacanța de vara. 
       
       

    • Alin Mihaila
      de Alin Mihaila
      Anul asta am ales Albania si la sugestia unor prieteni polonezi am ales Moskato Camping din Livadah Beach in apropiere de Himare. Din pacate, printr-o scamatorie demna de toata lauda, am sters mai multe poze printre care si cele pe care le-am facut in camping pentru prezentare insa gasiti informatii atat pe site, cat si pe pagina lor de facebook. 
      Conditiile sunt bune spre foarte bune, in camping lumea se respecta, si chiar daca au si o terasa in camping, dupa ora 22.00 lumea vorbeste in soapta. 
      Noi am stat in linia 1, adica din rulota pana in apa... 100 m. Am solicitat loc de campare cu umbra si am primit unul sub o copertina realizata dintr-un material textil ce parea ca ajuta la respingerea razelor solare. Am platit 33 euro/zi (2adulti+2copii), insa in banii astia ai parte si de 2 sezlonguri si o umbrela pe plaja din fata campingului care este administrata tot de proprietarii campingului. De asemenea in interiorul campingului este si un magazin destul de bine aprovizionat.
      Din ce am mai vizitat eu pe acolo, era cam cel mai dragut camping, in zona fiind inca vreo 5, dar noua asta ne-a placut.
      Turistii din camping? Multi sloveni, cehi, nemti, ici colo cate un norvegian, finlandez...
      Plaja din Livadah este o plaja cu pietre mici spre medii, dar rotunjite... Terase sunt, preturile "albaneze"... 
      PS: Am fost si la "Maldivele" Albaniei, dar sincer, nu mi-a placut la Ksamil... Lumea spune ca dupa ce au descoperit Livadah, cei din Occident prefera plaja linistita de aici in detrimentul tambalaului din Ksamil. 
      Offtopic: Am incercat sa creez un topic pentru Albania, dar n-am reusit. Poate face treaba asta un admin si muta si topicul asta acolo.
    • Alin Mihaila
      de Alin Mihaila
      Campinguri  din Albania
    • Alin Mihaila
      de Alin Mihaila
      Pentru cei aflati in tranzit spre Grecia, un popas excelent ar fi Camping Verila din statiunea Sapareva Banya. Noi am ajuns aici din intamplare, la intoarcere din Albania intrucat breteaua spre camping Kromidovo era blocata pentru asfaltare, asa ca ne-am continuat drumul. Am stat o singura noapte in camping, insa Sapareva Banya merita mai multa atentie fiind o statiune foarte draguta la poalele muntilor Rila. Locurile de campare nu sunt delimitate insa e loc destul pentru toata lumea. Noi am platit in jur de 100 lei pe noapte (2 adulti+2 copii). 
      Ce nu prea mi-a placut este accesul care la un moment dat este in panta, cu drum de tara, dar cu o abordare linistita si cu rabdare se rezolva. In camping am gasit multi nemti, cehi, dar si o rulota din Romania.
      Din pacate n-am reusit sa fac poze, dar gasiti mai multe detalii pe site.
    • Cristian George
      de Cristian George
      Buna ziua si bine v-am gasit!
      Multumesc pentru accept in aceasta comunitate si sper sa ne cunoastem mai bine odata cu trecerea timpului si sa aflu cat mai multe despre campat. Sunt recent mutat in Bucuresti si caut zone bune pentru a incepe campatul in viitorul apropriat si sfaturi pentru a avea o experienta cat mai placuta.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.