Adina Malan

Prezentare aspiranti

15 postări în acest subiect de discuţie despre Prezentare aspiranti

Prezentare aspiranti

Adina Malan

Buna ziua! Bine v-am gasit!

Cum de ceva vreme am hotarat sa cautam o rulota, am dat peste forumul dumneavoastra si am tot consultat postarile care ne-au fost de real folos. Inca nu suntem posesori de rulota, dar avem o candidata serioasa.

Experienta de rulotisti este extrem de limitata. Am plimbat o rulota doar pe o distanta de 160 km, iar in vara cand ne-am construit casa (2013) ramaneam frecvent toata familia - eu sotul si cei doi copii - pe santier intr-o rulota cam cazuta, un Dethleffs din 1981, care apartine fratelui meu. In rest, vacantele le-am petrecut la pensiuni sau cort.

In ultimii ani, in timpul vacantelor, priveam cu jind la camperele si la rulotele ce treceau pe langa noi. Fetita a fost cea care a spus prima ca ar trebui sa ne luam o rulota, ceea ce incercam sa facem acum…

Toate cele bune!

  • Like 4

Distribuie această postare


Link către postare

Fejer Antal

:default_bun_venit:Sarut mana si bun venit in aceasta comunitate. Mult succes la achizitionarea rulotei dorite:noroc:

Distribuie această postare


Link către postare
Flavius Ivan

:default_bun_venit: @Adina Malan :salutare!:

Baftă la achiziția rulotei dorite! :OK:

Distribuie această postare


Link către postare
Teo Raducanu

:default_bun_venit::OK::noroc:

Distribuie această postare


Link către postare
Daniel D

:default_bun_venit::noroc:

Distribuie această postare


Link către postare
Adina Malan

Multumim frumos pentru primire! Si multumim lui Cosmin T. pentru ajutor cu vizionarea rulotei!

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Ovidiu-Betty

Bună Adina,  :default_bun_venit: și succes în demersul vostru de a achiziționa rulota perfectă pentru familia voastră ! :salutare!:

Distribuie această postare


Link către postare
Barac Augustin

:default_bun_venit:

Distribuie această postare


Link către postare
Daniel P

Bun venit in această comunitate @Adina Malan și succes! :salutare!:

:default_bun_venit:

Distribuie această postare


Link către postare
Marius Dan

:default_bun_venit::sr:

Distribuie această postare


Link către postare
Angel

Bun venit si cat mai multe vacante reusite!

Distribuie această postare


Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont
  • Conţinut similar

    • Marcel Popovici
      de Marcel Popovici
      Salutari la toată lumea, ma bucur sa fiu începând de astăzi posesor de o rulota cocheta și bine întreținută. După 35 de ani de cort și odată cu venirea pe lume a juniorului am considerat ca este mai confortabil sa ne cumpărăm o rulota. Ca și ajutor fiind absolut nestiutori în domeniu și cumpărând și o rulota mai puțin populara va rog pe cei cu state vechi sa ne ajutați cu informații despre rulotele Sprite super 390 ek și sau eventual un manual al posesorului. 
      Cam atât pt început și încă odată ma bucur ca pot face parte din aceasta comunitate deosebita. 
       
      Cu stima 
      Popovici Marcel 
    • Silviu Pislaru
      de Silviu Pislaru
      Va salut! 
      Sunt Silviu din Tg. Neamț si vreau rulota. Unde pot sa gasesc oferte pt o rulota de 5, 6 locuri, de preferat englezeasca. Am inteles ca alea din Arad sunt smenuite... Niste sfaturi? Sau daca are cineva la vanzare? O vreau pt concedii si circuite cu familia. 
      Multumesc! 
    • Samir Mandu
      de Samir Mandu
      Mă bucur că există o comunitate consistenta de rulotisti, deși Romania nu are o cultură proprie, fiind o mai tânără țară liberă, europeana. Sint interesat de a achiziționa o rulota pentru familie 2 adulți + 2 copii, cat mai ușoară și compacta, dar si cu utilități minimale baie-bucatarie. Orice sfat este binevenit. Momentan rulotele Kip îmi par atractive.
    • Claudiu Popa
      de Claudiu Popa
      Buna seara tuturor!
      Noi suntem Elisa si Claudiu si de curand ne-am luat o rulota. Speram sa invatam mai multe despre viata in rulota de pe acest forum.
      O zi fericita tuturor! 
    • Iulian Mandrila
      de Iulian Mandrila
      In primul rand un salut prietenesc la toți rulotistii.
      Cochetez cu ideea de a - mi cumpăra o autorulota. Am nevoie de niște sfaturi de la pricepuți. Încă nu știu la ce Rulota sa ma orientez și la ce sa fiu atent  la achiziționarea ei ( în afara de infiltratii etc).
      Datele problemei ar fi urmatoarele
      1. Buget 3000 euro + - 500 e
      2. Mașina tragatoare diesel 150 cp
      3. Ptr 2 persoane adulte și 1 copil
      4. Baie maricica
      5. Din Anglia sau din europa?
      6. Exista careva care aduce la comanda sau sa caut un parc sh
      7. Permis categ B
      8. Pe timp de iarna pot sa țin rulota afara sau trebuie musai în vreun garaj?
      Mulțumesc anticipat!
       
       
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.