Daniel P

7-10 februarie 2019 la Cheia (PH)

143 postări în acest subiect de discuţie despre 7-10 februarie 2019 la Cheia (PH)

7-10 februarie 2019 la Cheia (PH)

Radu Posirca

Salutare la toată gașca !

Sunt șanse mari să fiu alături de voi la o țuică fiartă pe Valea Cerbului anul acesta . Și mai am promisiuni de la încă un echipaj care m-a asigurat că vine cu noi. Mă bucură faptul că ați ales Valea Cerbului deoarece mă bate gândul să merg o zi și la ski. Eu cred că tot de joi ajungem și stăm până duminică dimineață. Pe Valea Cerbului acum trei ani , tot primăvara,   am mâncat cea mai bună tocană de oaie făcută de Dan Armeanu. Sper să  ne onoreaze cu prezența și să ne mai prepare încă o dată delicatese sibiene. 

Să ne vedem cu bine!

  • Like 1
  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Alin Opran
în urmă cu 3 ore, Radu Posirca a scris:

Sunt șanse mari să fiu alături de voi la o țuică fiartă pe Valea Cerbului anul acesta

 

Bravo Radu, distractie placuta :OK:

 

@Daniel P oricat mi-as dori nu voi veni la aceasta intalnire deoarece a aparut o alta necesitate (fericita) de a ajunge in RO ceva mai tarziu, poate martie-aprilie. Daca se pune de o iesire atunci,   perioada 15-28 aprilie (vacanta copiilor aici in Irlanda) poate fac un efort si vin cu camperul :noroc:

Tinem aproape :default_big_grin:

  • Like 1
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Să-nțeleg că ne-ai lăsat fără mămăligă Aline...:default_doh:

Ne vedem în primăvară atunci, la vreo ieșire sau la Letca Nouă...Baftă! :OK:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Pentru lemne de foc necesare celor 3-4 zile și nopti, vom strânge câte 30-40 lei de fiecare echipaj și vom.cumpăra un metru cub, așa cum am procedat anul trecut...

Mulțumim pentru amabilitate prietenului @Radu Ghita, care s-a oferit pentru transport! :salutare!:

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Draghiciu Dumitru

Mai verific locatia de la Cheia sau nu. Nu vad lista pentru Valea Cerbului

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Andronescu Petre

Buna seara, dragi prieteni rulotisti!!!Joi in jurul pranzului suntem cu voi pe Valea Cerbului!!!:cu-rulota:Petrica si Crina:noroc:

  • Like 2
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Bravo Petrică! :OK:  :58d6c6281fac7_faccinste:

 

în urmă cu 1 oră, Draghiciu Dumitru a scris:

Mai verific locatia de la Cheia sau nu. Nu vad lista pentru Valea Cerbului

 

Nu mai verifici nea Mitică, mergem pe Valea Cerbului...:salutare!:

Lista rămâne valabilă, doar că cine nu confirmă prezența, va fi nevoit să plăteasă biletul de intrare in natură ( vin sau țuică, la alegere)... :amuzat:

  • Like 1
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Cele doua slide-uri de mai jos, sunt de la ieșirea de anul trecut.:)

Mă gândesc că poate-i va ajuta pe nehotarâți sa se hotărască, sau pe hotărâți să se razgândească...:laughing: :nedecis:

 

 

 

  • Upvote 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Prognoza vremii pe săptămâna viitoare la Bușteni, văd că se anunță excelentă...:default_emoticons-animated-3:

 

Screenshot_20190202-070730.png

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu Ghita

E bine,  nu ne mai ingheata buteliile!:OK:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adrian Rada

@Daniel P sa imi iei steagul la tine ca o sa venim si noi sambata ?

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Fejer Antal

 Salutare. Noi vom ajunge cred ca numai sambata pe la pranz sau in cel mai bun caz viner noaptea spre sambata. Nu am mai fost acolo, poti sa-mi trimiti coordinatele te rog.:salutare!:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Draghiciu Dumitru

Imi pare rau ca nu pot sa fiu prezent. Din cauza controlului medical din 14.02.2019 nu pot sa vin si sa nu consum o tuica fiarta si niste vin. Cu alta ocazie sper sa fiu prezent.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Catalin Ionescu
La 1/31/2019 la 12:27, Daniel P a scris:

Gata Cornel,  s-a marcat ! :OK:

Mă bucur că veniți și voi, că nu ne-am mai văzut demult sa facem un schimb de experiență...:58d6c6281fac7_faccinste: :default_109:

În alta ordine de idei, mulțumesc colegilor @Radu Ghita, @Draghiciu Dumitru, @Braslasu Florin, @Gigi Borteanu pentru informații și așteptăm noutăți și poze de la @Catalin Ionescu, care ne-a promis că trece zilele acestea prin zonă...:multumesc!:

Dacă zapada continuă să fie destul de mare și n-are niciun gând să se mai topească până atunci, mă gândesc serios că n-are niciun rost să ne chinuim  cu mașinile și rulotele pe cei 3-400 metri, cât avem de la asfalt până la locul de campare.

Până la urmă ieșim să ne relaxăm, să bem un vin fiert, să ne simțim bine, nu să ne petrecem timpul dând la lopată ca să ieșim din nămeți...

De aceea, vă propun să mergem tot la Bușteni acum și să lăsăm Cheia pentru sfârșitul lui martie, începutul lui aprilie odată cu apariția ghioceilor...:)

Voi ce ziceți? :nedecis:

Bine v-am regasit dragi colegi ! Dupa o saptamana de relax la munte am revenit acasa !!! Zapada prea multa la munte nu mai este ! Doar un pic pe la Predeal si asta mai mult pe partie si sus la Fundata in complex ! In rest nimic, drumuri negre si uscate peste tot ! Am vazut rulote campate in Bran si undeva pe drumul dintre Bran si DN 1 Predeal, era un fel de pensiune si cred ca undeva la 15-20 de echipaje campate acolo. Din pacate nu am ajuns pe DN 1A Cheia, dar din ce am discutat cu cineva ar mai fi zapada pe aceea poiana fiind si umbra ! Dar drumul va asigur ca la acest moment este negru si uscat ! Sper sa reusesc sa scot si eu rulota din gradina !! Fiind la inceput de drum n-am luat in calcul ca am sa ies asa devreme si azi am incercat sa intru pe teren dar fiind foarte moale am renuntat ! Sper ca pana joi sa va pot confirma prezenta ! Cateva poze de la Magura si Cheile Gradistei Fundata !

IMG_9618-03-02-19-03-21.jpeg

IMG_9704-03-02-19-03-21.jpeg

IMG_9627-03-02-19-03-21.jpeg

IMG_9777-03-02-19-03-21.jpeg

IMG_9541-03-02-19-03-41.jpeg

IMG_9545-03-02-19-03-41.jpeg

IMG_9544-03-02-19-03-41.jpeg

  • Like 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Fejer Antal

 Multumim pentru poze. Cu rabdare si cu vointa sunt convins ca vei reusi sa scoti rulota:noroc:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P
La 02.02.2019 la 22:41, Adrian Rada a scris:

@Daniel P sa imi iei steagul la tine ca o sa venim si noi sambata ?

 

L-am pus deja in mașină ca să nu-l uit...

Din păcate au trecut mai bine de 2 ani de cănd l-ai comandat si vei fi fericitul posesor al unui steag Forumrulote, model vechi. :default_big_grin:

S-au schimbat intre timp și modelul de steag și sticker-ele...:salutare!:

 

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Aproppo de steaguri și stickere...mi-am mai ramas câteva steaguri și mai multe stichere de la ultima intâlnire de la Câmpu Cetații, pe care le voi imparte celor care n-au...:salutare!:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu Ghita

Pune-mi si mie deoparte, te rog, 1 steag si vreo 3 bucati stikere. Am promis unor colegi forumisti si n-as vrea sa ma fac de ras!

Multumesc anticipat!  @Daniel P

 

Eu am sa plec de acasa joi dimineata, am sa opresc la Nistoresti sa cumpar lemnele si apoi ajung pe Valea Cerbului.

Multumesc colegului @Andronescu Petre aka Petrina, pentru suportul promis la repartizarea cheltuielilor poentru lemne!:multumesc!:

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Braslasu Florin

Cu voia lui D zeu vrem sa strigam și noi Prezent la aceasta frumoasa întâlnire !

Asa ca Dl Daniel va rog sa îmi păstrați și mie 1 steag și 1 Stiker.

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stefan P

Asa era ieri intrarea pe platou la Cheia. Zapada mare si nu este partie facuta deloc.

20190203_161903.jpg

20190203_161854.jpg

20190203_161856.jpg

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Si așa era azi la locul de campare, pe Valea Cerbului...:)

Multumesc de foto @Ionel Uruc:salutare!:

IMG-20190204-WA0004.jpg

IMG-20190204-WA0005.jpg

IMG-20190204-WA0006.jpg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ionel Uruc

Pe platoul mare se poate intra fără prea mult efort, oricum sunt necesare și câteva lopeți ptr zăpadă dacă se adună mai mult de 10 echipaje.:salutare!:

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Braslasu Florin

Pe valea Cerbului avem de unde sa luam apa ?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Apă plată pentru consum și gătit de la Bușteni unde există Penny și Lidl, iar pentru spălat una-alta de la râu...:salutare!:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ionita Mihai

Buna seara,

Vom ajunge si noi vineri seara. 

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.