Daniel P

7-10 februarie 2019 la Cheia (PH)

143 postări în acest subiect de discuţie despre 7-10 februarie 2019 la Cheia (PH)

7-10 februarie 2019 la Cheia (PH)

Catalin Ionescu
La 18.01.2019 la 12:28, Daniel P a scris:

Multumim pentru informații @Stefan P și @Dobre Valeriu ! :multumesc!:

Să nu-și facă nimeni probleme, că ne descurcăm noi ca de fiecare dată. :salutare!:

Salutare colegi ! Marti 29.01 plec spre Fundata, am sa opresc pe platou la Cheia sa verific zapada ....daca mai prind ceva :))) si accesul daca a fost blocat sau nu !!! Revin cu foto de la fata locului !!!

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

MARIAN JIANU

Multumim Catalin:salutare!:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Ce mai fac băieții ?

Pregătiți pentru aventură? :nedecis:

Deci, la cele 9 echipaje posibile ințeleg că s-ar mai putea adauga următorele:

@Draghiciu Dumitru și @StefanCornel Gabor, dacă nea Mitică își rezolvă cu programarea;

@Mihai Ciprian

- @Lupu Ciprian

- @Adam Adrian 

Deasemenea, se pare că vine și frate-miu cu încă un echipaj...Eu zic că ne adunăm 10-15 până la urmă, având în vedere că unii se vor decide pe ultima 100 de metri, iar alții vor renunța...:salutare!:

 

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Draghiciu Dumitru

Daniel am fost programat pe data de 14.02.2019 la ora 11.00. Acum ramane sa vedem vremea si sa ma decid. Asta inseamna sa plec pe 10.02.2019 la Cheia pe la ora 4-5 dimineata si sa ma intorc pe 10 sau pe 11.02.2019 din cauza aglomeratiei iar pe 14 sa plec la Bucuresti.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Vezi că ai scris greșit data plecării spre Cheia...poate pe 07.02 ajungi, că pe 10 ne intoarcem 

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Draghiciu Dumitru

Da...este vorba de 07.02.2019

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

OK...vine și Cornel? 

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Draghiciu Dumitru

El vrea sa vina dar Razvan nu vrea si au discutii 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Nicusor.I

Cred ca o sa aveti un membru pe care nu l-ati vazut niciodata...

Dar pentru toate exista un inceput...... 

  • Like 2
  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Te așteptăm în mijlocul nostru...cu ceva bisericesc ...:salutare!::default_109:

  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Draghiciu Dumitru

Prognoza meteo pentru Cheia de la data de 28.01.2019 pana pe data de 06.02.2019

Prognoza meteo Cheia.GIF

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin Dinu

Doamna mea are o fractura la picior dinainte de revelion (metatarsianul 5). Doctorul ne-a zis sa venim pe 25 la control ca e posibil sa renunțăm la atela, dar din pacate... ne-a amânat până pe 15 februarie după ce a văzut radiografia.

Desi ea se simte din ce in ce mai bine, sunt sanse infime să mai putem veni. Am crezut ca scăpăm, dar se pare ca nu..

 

Daca cumva se îmbunătățește subit situația, anunt.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Robert Patrick

Va salut!Nu stiu deocamdata programul, dar ne-ar placea si noua sa participam...

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu Ghita

:salutari: 

In ipoteza ca veti decide ca la Cheia e dificil accesul, Valea Cerbului poate fi totusi alternativa salvatoare.

Azi am avut drum prin Busteni si m-am abatut si pe Valea Cerbului. Inca se cunoaste foarte bine locul unde s-a desfasurat petrecerea de Revelion.Am facut si cateva fotografii.

Dupa cum se observa in poze, cu minim efort - la o tuica fiarta- se poate face loc pentru numarul de rulote dorit.

 

:salutare!:

WP_20190129_13_46_52_Rich[1].jpg

WP_20190129_13_47_58_Rich[1].jpg

WP_20190129_13_51_11_Rich[1].jpg

WP_20190129_13_50_41_Rich[1].jpg

WP_20190129_13_51_18_Rich[1].jpg

  • Like 1
  • Upvote 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Draghiciu Dumitru

Azi am vorbit cu cineva care sta in Cheia si este rulotist. Zapada in locatia noastra este peste 50 cm si nu a intrat nimeni pe drum. Mi-a promis ca se va duce din nou luni sau marti, saptamana viitoare ca sa confirme situatia la fata locului.

 

De asemenea, a spus ca stie pe cineva care sa desfaca drumul si poiana dar trebuie sa confirmam data la care trebuie facut drumul si sa fie cineva acolo sa plateasca.

  • Like 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Braslasu Florin

Duminica am trecut pe la Cheia și zăpada este destul de mare , mai mare decât pe Valea Prahovei și nu este nici drum făcut ca se poată intra unde v-ați propus.

Ca sa se poată intra ar fi bun un excavator ca sa facă pârtie și sa dezapezeasca locația .

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Gigi Borteanu

Buna seara.Eu de cate ori am mers,   m-am interesat la Postul de  jandarmi ordine publica montan Cheia: 0244.406.444.Aveam si un nr de mobil dar nu-l mai gasescl.Acum trei ani cand am facut intalnirea de paste am luat legatura cu jandarmii si au spus unde avem voie si unde nu.Anul trecut era panou cu camparea interzisa.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
StefanCornel Gabor

Salutare:rulotisti: !  @Daniel P sa ma treci pe lista de tuica fiarta  de joi pana  luni:bere:

  • Like 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Gata Cornel,  s-a marcat ! :OK:

Mă bucur că veniți și voi, că nu ne-am mai văzut demult sa facem un schimb de experiență...:58d6c6281fac7_faccinste: :default_109:

În alta ordine de idei, mulțumesc colegilor @Radu Ghita, @Draghiciu Dumitru, @Braslasu Florin, @Gigi Borteanu pentru informații și așteptăm noutăți și poze de la @Catalin Ionescu, care ne-a promis că trece zilele acestea prin zonă...:multumesc!:

Dacă zapada continuă să fie destul de mare și n-are niciun gând să se mai topească până atunci, mă gândesc serios că n-are niciun rost să ne chinuim  cu mașinile și rulotele pe cei 3-400 metri, cât avem de la asfalt până la locul de campare.

Până la urmă ieșim să ne relaxăm, să bem un vin fiert, să ne simțim bine, nu să ne petrecem timpul dând la lopată ca să ieșim din nămeți...

De aceea, vă propun să mergem tot la Bușteni acum și să lăsăm Cheia pentru sfârșitul lui martie, începutul lui aprilie odată cu apariția ghioceilor...:)

Voi ce ziceți? :nedecis:

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Loredana Craciunoiu
5 minute în urmă, Daniel P a scris:

Gata Cornel,  s-a marcat ! :OK:

Mă bucur că veniți și voi, că nu ne-am mai văzut demult sa facem un schimb de experiență...:58d6c6281fac7_faccinste: :default_109:

În alta ordine de idei, mulțumesc colegilor @Radu Ghita, @Draghiciu Dumitru, @Braslasu Florin, @Gigi Borteanu pentru informații și așteptăm noutăți și poze de la @Catalin Ionescu, care ne-a promis că trece zilele acestea prin zonă...:multumesc!:

Dacă zapada continuă să fie destul de mare și n-are niciun gând să se mai topească până atunci, mă gândesc serios că n-are niciun rost să ne chinuim  cu mașinile și rulotele pe cei 3-400 metri, cât avem de la asfalt până la locul de campare.

Până la urmă ieșim să ne relaxăm, să bem un vin fiert, să ne simțim bine, nu să ne petrecem timpul dând la lopată ca să ieșim din nămeți...

De aceea, vă propun să mergem tot la Bușteni acum și să lăsăm Cheia pentru sfârșitul lui martie, începutul lui aprilie odată cu apariția ghioceilor...:)

Voi ce ziceți? :nedecis:

Acum nu putem merge...

Dar asteptam ghioceii! :default_sun33:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P
în urmă cu 2 ore, Loredana Craciunoiu a scris:

Dar asteptam ghioceii! :default_sun33:

 

Cred că toată lumea-i așteptă...:105:

Hai că mai e februarie si gata...ne apucăm de hoinăreală :cu-rulota: :tipp:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dan Armeanu

Total de acord cu Valea Cerbului ! Sper să ajung la locul faptei joi după amiază! 

 

  • Like 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Loredana Craciunoiu
42 minute în urmă, Daniel P a scris:

 

Cred că toată lumea-i așteptă...:105:

Hai că mai e februarie si gata...ne apucăm de hoinăreală :cu-rulota: :tipp:

Yuhuuuu!

De-abia asteptam! :OK:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
StefanCornel Gabor

De acord cu Valea Cerbului !  Joi  in jur de 10  suntem prezenti  cu  :cu-rulota:

  • Like 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu Ghita

Asadar  joi, cu  :cu-rulota:, pe Valea Cerbului! :OK:

 

Abia astept sa ne revedem!:default_emoticons-animated-3:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.