Daniel P

7-10 februarie 2019 la Cheia (PH)

143 postări în acest subiect de discuţie despre 7-10 februarie 2019 la Cheia (PH)

7-10 februarie 2019 la Cheia (PH)

Daniel P

Salutare  :rulotisti: ! 

Am așteptat "verde" de la serviciul soției, așa că acum pot să vă fac propunerea de a petrece câteva zile cu rulota la Cheia, fiind si vacanța de iarnă a copiilor în acea perioadă.:OK:

Noi vom ajunge in poiana joi in jurul orelor 10.00-11.00 si ne vom întoarce acasă duminică seara. Așa că cine dorește, cine poftește un vin fiert ( sau o țuică :default_big_grin: ) si se incumetă să ia parte la o nouă aventura cu rulota iarna, e bine venit alături de noi...:clapping:

Mai multe detalii de participare sau organizare le discutăm mai jos. :salutare!:

 

  • Like 8
  • Upvote 4

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Fejer Antal

Salut Daniel.

 Locatia exacta? si ce conditi sunt acolo? Multumesc:noroc:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
MARIAN JIANU

Bravo:OK:

Eu voi fi prezent cred ca tot de joi numai sa imi spui si mie unde(poate coordonate):fug:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

E vorba de platoul de pe dreapta, inainte cu 150 m de intrarea in localitatea Cheia, cum vii dinspre Vălenii de Munte.

Pun mai târziu și coordonatele, pentru cine n-a mai fost...:salutare!:

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

@Fejer Antal și @MARIAN JIANU, acestea sunt coordonatele GPS: 45.437570,  25.937208

Din acel punct, ieșiți de pe DN 1A prin dreapta dacă veniți dinspre Vălenii de Munte, sau stânga dacă veniți dinspre Brașov si după ce parcurgeți vreo 2-300 m, ne vedeți și ajungeți in locul de campare ...:salutare!:

  • Like 1
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Fejer Antal

Multumim @Daniel P  Daca totul merge bine vom fi si noi prezenti, 2adulti sí 2 minori. Dar mai am o conditie. Sa bem impreuna un pahar de vin adus de mine. :noroc:

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Mi-e imposibil să nu-ți indeplinesc o astfel de condiție...:OK:

:58d6c6281fac7_faccinste:

  • Like 4

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dan Armeanu

Seară bună!

Dacă astrele se aliniază (ca până acum :default_big_grin: ) spun și eu :  PREZEEEEEENT !!!!!!

P.S. Se mai poate campa în zona respectivă? Nu au pus barieră ?

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Din câte știu eu, nu...și oricum iarna nu se pune bariera că ar fi inutilă...:nedecis:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Nicolae

Bună seara! Și eu spun prezent de pe 06.02 .:cu-rulota:

 

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

 E bine, e foarte bine! :OK:

Asta insemnă ca joi dimineață ne astepti cu țuica fiartă, să-nteleg...:tipp:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Catalin Ionescu
în urmă cu 7 ore, Daniel P a scris:

Salutare  :rulotisti: ! 

Am așteptat "verde" de la serviciul soției, așa că acum pot să vă fac propunerea de a petrece câteva zile cu rulota la Cheia, fiind si vacanța de iarnă a copiilor în acea perioadă.:OK:

Noi vom ajunge in poiana joi in jurul orelor 10.00-11.00 si ne vom întoarce acasă duminică seara. Așa că cine dorește, cine poftește un vin fiert ( sau o țuică :default_big_grin: ) si se incumetă să ia parte la o nouă aventura cu rulota iarna, e bine venit alături de noi...:clapping:

Mai multe detalii de participare sau organizare le discutăm mai jos. :salutare!:

 

Buna seara ! daca reusesc sa pun panoul solar si bateria , as vrea sa ajung si eu vineri !!! O intrebare? cunosc acel platou f bine, doar sunt prahovean:)) dar cum se intra daca zapada are 50 cm?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Sper să nu fie chiar de 50 cm...:default_doh:

Oricum, cu câteva zile înainte poate ne ajută cineva cu informații de la fața locului privind accesul. :)

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Lungu Marin

Am citit pe facebook ca se interzice camparea in Cheia si împrejurimi 5 km .Se poate campa in zone special amenajate Sper sa nu fie asa.Eu zic sa va interesati înainte de a ieși sa nu aveti surprize.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Sorin S

Salut , din cate știu anul trecut în toamna au fost luați la goană majoritatea rulotistilor care erau acolo. Nu ar mai fi voie sa se campeze pe zona aceea.

Cel mai bine sunați la primărie și interesati-va sa nu aveți surprize..

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Se tot interzice de câțiva ani încoace și tot de atunci se și permite...nu vad de ce nu ne-ar lăsa, dacă nu taiem lemne din padure, nu facem focul pe iarbă și nu lasăm mizerie.

Oricum o să ne interesăm până atunci și dacă nu se poate, vom fi obligați să schimbăm locația.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marian Popa

Bravo baieti,  de acum va urez distractie maxima ! :OK:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
MARIAN JIANU

Salut Popica:salutare!:

Ce faci eu Popica ma lasi singur:default_109: , eu credeam ca cuceresc Parisul cu tine:o

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
MARIAN JIANU
în urmă cu 4 ore, Daniel P a scris:

Se tot interzice de câțiva ani încoace și tot de atunci se și permite...nu vad de ce nu ne-ar lăsa, dacă nu taiem lemne din padure, nu facem focul pe iarbă și nu lasăm mizerie.

Oricum o să ne interesăm până atunci și dacă nu se poate, vom fi obligați să schimbăm locația.

Salut Dane:salutare!:

Ai vazut ca Popica ma lasa singur ?:default_109:

Modificat de Radu B

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marian Popa

Gabi, cu mine nu cuceresti nimic iarna, :default_big_grin: eu nu plec la lupta decat, primavara, vara si toamna :laughing:

  • Like 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
MARIAN JIANU
6 minute în urmă, Marian Popa a scris:

Gabi, cu mine nu cuceresti nimic iarna, :default_big_grin: eu nu plec la lupta decat, primavara, vara si toamna :laughing:

:bravo:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin Dinu

As veni si eu. 

Singura problema ar fi vremea.

Familionu e format din 5

  • Like 1
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Pe mine personal, nu prea mă interesează vremea. Am facut un revelion cu rulota acum câțiva ani la -25 grade, așa că asta va fi ultima mea grijă ...:salutare!:

Problema e sa ne interesăm dacă ne lasă sau nu să campăm acolo...altfel va trebui să ne orientăm spre o altă locație :default_doh:

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Draghiciu Dumitru

Am putea sa sunam la primaria din Cheia si sa intrebam daca putem sa intram acolo.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Din câte cunosc eu, Cheia aparține de comuna Măneciu si acolo trebuie să vorbim...dar mai mult ca sigur ne vor spune NU, neavând niciun interes în situația de față.

Vedem...:salutare!:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.