Daniel Filipiuc

Bine v-am gasit dragi rulotisti

8 postări în acest subiect de discuţie despre Bine v-am gasit dragi rulotisti

Bine v-am gasit dragi rulotisti

Daniel Filipiuc

Sunt rulotist de 2 ani, timp in care am avut o "englezoaica" foarte dotata dar prea mica pentru familia noastra (2 adulti + 2 copii).

Sunt in plin proces de achizitie a unei rulote Caravelair care sper sa ne satisfaca nevoile, de spatiu si confort.

Caut sfaturi din experienta d-voastra, a celor care au avut sau detin aceasta marca.

 

Distribuie această postare


Link către postare

Fejer Antal

:default_bun_venit: Salutare si bun venit in aceasta comunitate:noroc:

Distribuie această postare


Link către postare
Daniel P

Bun venit în această comunitate @Daniel Filipiuc și succes! :noroc:

:default_bun_venit:

Distribuie această postare


Link către postare
Daniel Filipiuc

Gata. Rulota este in "curte".

Caravelair Odysea, fabricatie 1998, 2 locuri de dormit (pat "matrimonial" fix in fata si o canapea in spate care oricum va deveni pat fix).

Dotata cu tot ce ne trebuie: aragaz, frigider, soba cu ventilatie, wc fix cu golire din exterior, panou solar cu baterie pe gel de 150 A, iluminat led, instant pentru apa calda, cort, televizor cu antena.

Am cautat 1 saptamana acest model/configuratie la Caravelair, nu am gasit nicaieri (asta ca sa-mi fac o idee de pret), pana la urma ne-am luat inima in dinti si am achizitionat-o.

Azi m-am invartit in jurul ei, am gasit ceva defecte: becuri nefunctionale, 3 crapaturi la panoul frontal (din fibra), am pierdut un capac de la o gura de ventilatie, un geam are dezlipita fata exterioara de cea interioara, nimic grav. Urmeaza dezbracarea si igienizarea.

Piticii sunt incantati. Acum e bataie pe patul mare. Am impresia ca pierdem in fata lor.:default_doh:

Cam atat. Am o multime de intrebari. Caut pe forum in prima faza.

Asteptam prima ieseala, probabil in Martie (mini vacanta 24-27.01 si vacanta 2-10.02 suntem antamati)

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.