Razvan Marinescu

Reparatie veranda Fiamma

6 postări în acest subiect de discuţie despre Reparatie veranda Fiamma

Reparatie veranda Fiamma

Razvan Marinescu

Buna Seara si La multi ani !

 

Vin si eu cu o intrebare: Cum repar prelata (materialul) , am o mica taietura din laterala spre int , de aprox 7-8  cm.. ? Este o Fiamma Caravanstore..

   Pe net la unele magazine de accesorii gasesc doar banda adeziva transparenta..:o  Ma gindesc la o bucata de material si o cos;  posibil .sa  se taie pe cusaturi ?..:nedecis:

 

Cu respect ,

Razvan M

 

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Fejer Antal

Salut @Razvan Marinescu

  Asa am patit si eu cu cortul rulotei, adica la mine sa desfacut cusatura. Am dus la o firma care repara covoare si au masina de cusut industrial cu care au cusut peste tot unde exista cusaturi. Tot acolo am vazut ca au reparat un cort care era taiat, au cusut o bucata de material peste taietura,   rezultatul era foarte bun.

 Daca materialul este din pânză sau din poliester acoperită cu poliuretan, sau făcută din materialele plastice ca polietilenă, sunt firme care repara prelate.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Razvan Marinescu

@Fejer Antal Multumesc! 

 

O sa incerc , sa vad cum o pt scoate din saculetul de transport care este atasat pe sina de la rulota.. 

O sa tai un petec din sortul care era pe post de parasolar..poate reusesc..sa vad..  sper sa tina.. :salutare!:

 

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Razvan Marinescu
La 1/10/2019 la 20:45, Alexandru Popa a scris:

Salut. Uite aici solutia problemei. https://exis.ro/accesoriu_rulota/Fiamma_Repair_Kit_Plus-4482.html. Eu am folosit kitul si tine foarte bine. Contine 3 benzi care insumeaza vreo 30 cm. 

@Alexandru Popa Multumesc, stiu de acest produs... intebarea este , este o solutie de reparatie , doar pe moment, sau este pe long term?  Cit de tare este aceasta banda ca si solutie de fixare, tine la soare si apa? 

Cu respect ! :salutare!:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Alexandru Popa

Eu am reparat terasa cu kitul asta. S-a rupt de la un surub din capat care tine prelata prinsa. Defect de chinez sa-i spunem. A prins unul dintre cele trei suruburi oblic si s-a taiat prelata. La mine tine bine.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.