Bogdan Stanisor

Bun gasit si La Multi Ani!

8 postări în acest subiect de discuţie despre Bun gasit si La Multi Ani!

Bun gasit si La Multi Ani!

Bogdan Stanisor

Salutari tuturor membrilor,

 

Ma numesc Bogdan Stanisor si de la sfarsitul anului trecut sunt posesorul unui folding camper Conway Cruiser din 97. Nu e chiar o rulota dar sper sa nu ma alungati de pe acest forum pentru asta :).

 

De ceva mai multa vreme cochetam cu ideea unei rulote dar lipsa spatiului de depozitare pe perioadele in care nu o voi folosi m-a trimis catre un trailer tent - cort pe roti pe care as fi putut sa il "ascund" mai usor. Dar nu ma simteam impacat cu ideea prin urmare cand am gasit acest folding camper la un pret pe care mi l-am permis am decis sa il achizitionez. Ca o descriere simpla e o jumtate de rulota cu un cort deasupra.

 

Pana cand se va "deschide sezonul" va trebui sa imi bat capul cu autoritatile pentru omologare, inmatriculare, etc. (sper sa imi iasa - nu are serie de sasiu stantata, doar eticheta metalica cu serial numberul - apropo de asta a mai avut cineva experienta cu sitatuatii de genul asta?)

 

Toate cele bune va doresc,

 

Bogdan 

Distribuie această postare


Link către postare

Daniel P

Salutare @Bogdan Stanisor și bun venit in această comunitate! :noroc:

:default_bun_venit:

Distribuie această postare


Link către postare
Stefan Adam

:default_bun_venit:. Să pui poze cu jucăria, te rog ! 

Distribuie această postare


Link către postare
Fejer Antal

:default_bun_venit:Salutare si bun venit in aceasta comunitate. :noroc:Felicitari pentru achizitie:OK: sa ai parte de ea, multe vacante reusite , drumuri bune si vant din spate va doresc.

Distribuie această postare


Link către postare
Vana Petre

Fii binevenit! :salutare!:

Distribuie această postare


Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont
  • Conţinut similar

    • Dascalescu Constantin
      de Dascalescu Constantin
      Va salut. Ma numesc Constantin si sunt mare amator de experiente cu carapace in spinare.
      Acum nu am rulota si desi am avut candva, in acea perioada nu am fost decat prin zona Sibiului pe la munte, cate o zi, doua. Am insa o afinitate catre calatoria care presupune contactul apropiat cu mediul inconjurator. 
      Am urmarit ca vizitator anumite postari pe acest forum. Dupa concediul de anul acesta( Clisura Dunarii, Constanta, Bucovina , Valea Jiului) am luat o decizie indrazneata despre care vreau  sa va vorbesc in sectiunea camping-uri. 
      Asadar, cu tot respectul, va salut. Bine v-am gasit!
    • Marius Orban
      de Marius Orban
      Marius este numele meu, sunt din Arad, am mai avut o rulota la punct fix - imobila, deci nu sunt chiar novice in ale rulotismului.Iubesc muntele, marea mai putin.  Urmeaza sa achizitionez o rulota mica - medie, pentru 3 persoane, pe care s-o pot tracta cu Dusterul 4×4 TDI. Gasesc acest forum foarte util, multumesc pentru primire.
       
       
      Citează
      Citează textul selectat
    • Arseni Cosmin
      de Arseni Cosmin
      Buna seara! 
      Sunt un noi membru al comunitatii voastre, iar ideea de a construi un camper s-a nascut acum mai bine de un an, timp in care m-am documentat cat am putut. Intre timp am reusit sa achizitionez si baza pentru proiect, un Fiat Ducato 250, iar acum fac necesarul si usor, usor mi le comand pentru a ma apuca de treaba.
      Am gasit deja multe idei folositoare pe acest forum si sa stiti ca nu voi ezita sa cer sfatul celor care stiu mai multe decat mine. 
      Va multumesc pentru timpul vostru si toate cele bune!
    • Ungureanu Kristina
      de Ungureanu Kristina
      Salutare, sunt Razvan ! Dețin o rulota Abi CT 450 achiziționata de curând. Toate cele bune ! 
    • Todoran Radu
      de Todoran Radu
      Salutari tuturor !
      Sunt si eu un nou posesor de rulota, veche ea, dar noua pentru noi. 
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.