Anghelescu Anton

Prin Romania cu o mini autorulota (conversie).

5 postări în acest subiect de discuţie despre Prin Romania cu o mini autorulota (conversie).

Prin Romania cu o mini autorulota (conversie).

Anghelescu Anton

In 20 Aug.2018 am plecat la Galati pt.a monta incalzirea auxiliara(webasto) si daca am montat-o am plecat sa fac si proba. Traseul a fost urmatorul :Cernavoda-Galati-Focsani(Naesti-drum prost)-Lepsa-Tg. Secuiesc, unde am innoptat in parcarea unui magazin dupa ce am cerut acceptul patroanei.

Etapa a doua : Tg.Secuiesc-Brasov-Fagaras. Am parcat in spatele Catedralei Ortodoxe  si am stat trei zile, cu acceptul preotului.

A 4-a zi am plecat la Sambata de Sus , Manastirea Brancoveanu. Am dormit o noapte in parcarea din fata manastirii ; era goala.

In continuare am plecat la Alba Iulia.

Aici am parcat si stat 2 zile in interiorul cetatii.Apoi la Hunedoara pt. vizitarea castelului. Mare dezamagire. In interior ziduri goale, mobilierul aproape lipsa, spre doosobire de castelul de la Fagaras.

A urmat Hateg-Petrosani . Aici am facut plinul si aprovizionarea cu de toate. A urmat Tg.Jiu dar fiind aglomerat am plecat la Ramnicu Valcea pt. 2 zile. Apoi Olanesti pt.3 zile.

Intrucat au aparut probleme acasa(probe la incalzire) a trebuit sa intrerup turneul si am mers "expres" Olanesti - R.Valcea-Pitesti - Bucuresti (aici a trebuit sa traversez tot orasul, centura find blocata) - Cernavoda , total 1550km .

Atasez mai jos cateva poze de pe traseu.In continuare visez la un traseu de 3000-4000 km prin toata tara cu" Camiluta".

Va doresc tuturor rulotistilor sa aveti numai drumuri bune in 2019.

O zi buna.

P.S.imi cer scuze daca am postat unde nu trebuie.Rog pe Dl. Administrator sa o mute unde trebuie.

Turul Romaniei 010.jpg

Turul Romaniei 004.jpg

Turul Romaniei 006.jpg

Turul Romaniei 018.jpg

Turul Romaniei 047.jpg

Turul Romaniei 073.jpg

Turul Romaniei 025.jpg

Turul Romaniei 076.jpg

Turul Romaniei 077.jpg

Turul Romaniei 078.jpg

Turul Romaniei 082.jpg

Turul Romaniei 079.jpg

Turul Romaniei 083.jpg

Turul Romaniei 084.jpg

Turul Romaniei 085.jpg

Turul Romaniei 099.jpg

Turul Romaniei 091.jpg

Turul Romaniei 094.jpg

Turul Romaniei 106.jpg

Turul Romaniei 107.jpg

Turul Romaniei 108.jpg

Turul Romaniei 109.jpg

Turul Romaniei 110.jpg

101.jpg

rulota 046.jpg

rulota 061.jpg

  • Like 6
  • Upvote 4

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Mihai-Arad

@Anghelescu Anton , BravoooOOO.gif.054dacbdb18c2355066d9537e08c4a93.gif  Jos_Palaria.png.7500a041309ed222c47595aebdc55122.png

28 minute în urmă, Anghelescu Anton a scris:

Total 1550km ..... In continuare visez la un trase de 3000-4000 prin toata tara cu" Camiluta".

Va doresc tuturor rulototistilor sa aveti numai drumuri bune in 2019.

 

Visez la asemenea trasee (peste 4 - 5 - 6.000 km) , dar din pacate numai in  ... 4 saptamani de concediu. Deocamdata !

In viitorul apropiat , sper (visez), sa pot "evada" cate 3 - 6 luni de zile , hai-hui prin Europa de la Est la Vest si de la Sud la Nord , indiferent de anotimp.

Ma-nclin si va doresc asemenea numai drumuri bune in viitor ! Multa sanatate !

  • Like 4

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Anghelescu Anton

Buna ziua. Multumesc mult. Sa dea Domnul sa vi se indelpinesca visul(depinde numai de noi) Eu mai am de lucru la" Camiluta" in interior iarna aceasta. Va doresc numai bine si multi KM in anul viitor.Sa auzim numai de bine.:autorulota:

  • Like 2
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Fejer Antal

Tot respect @Anghelescu Anton, un traseu interesant si frumos pe care le ati parcurs.:bravo:sper sa va indeplineasca visul. Va doresc multe vacante, pe drumuri bune:noroc:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Multumim, felicitări și călătorii frumoase în continuare @Anghelescu Anton ! :bravo:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.