Dan Armeanu

Ziua Nationala 2018 la Sibiu

69 postări în acest subiect de discuţie despre Ziua Nationala 2018 la Sibiu

Ziua Nationala 2018 la Sibiu

Dan Armeanu

Seară bună!

Așa cum promiteam anul trecut și nu numai, revin cu invitația de a petrece Ziua Națională a României, în județul Sibiu.
Aș fi foarte bucuros,   și onorat,   dacă ați accepta invitația și ne-am putea (re)întâlni, în jurul zilei de 1 Decembrie , la Curmătura Ștezii sau la Gura Râului (unde am fost și anul trecut).

P.S. Evident că mă voi îngriji de lemne, ceaun mare, pastramă, pâine de casă și multe altele. :default_big_grin:

SĂ ÎNCEAPĂ INSCRIERILE !!!!!!!:autorulota::fug:

 

1. @Dan Armeanu

2. @Robert Patrick

3. @Cristi Enachescu

4. @Lucian Pop

5. @Chircu Florin

6. @Nicolae

7. @Florin Males

8. @Serban S

9. @Adrian Maier

Modificat de Radu B
  • Like 10
  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Robert Patrick

Buna seara!Salut toti colegii de pe forum!Raspund pozitiv la initiativa lui Dan.Am lipsit anul trecut din motive obiective, dar anul acesta e Centenarul si ne dorim sa il petrecem alaturi de prieteni dragi, unde se va stabili de comun acord.Daca faci o lista, Dane, sa ne treci si pe noi!!!

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristi Enachescu

Mulțumim @Dan Armeanu pentru inițiativa și implicare. :salutare!:Răspund și eu prezent la convocare. Dintre cele 2 locații propuse eu unul as prefera Curmatura Stezii pt a schimba un pic peisajul, dar nu știu câte rulote ar încăpea acolo în comparație cu Gura Râului. Fiind o întâlnire de Ziua Națională, ar fi frumos sa participe cât mai multe echipaje (ce fain ar fi sa fie reprezentat fiecare județ de măcar un echipaj) și atunci, bineînțeles ca locația am alege-o în funcție de capacitate. 

Deci, dragi colegi și compatrioți sa dăm drumul la înscrieri! :noroc::cu-rulota:

 

 

  • Like 4

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dan Armeanu
în urmă cu 15 ore, Cristi Enachescu a scris:

Dintre cele 2 locații propuse eu unul as prefera Curmatura Stezii

Salutare Cristi. Și eu aș vrea să mergem tot la Curmatura Stezii, chiar am demarat discuții la primărie pt a ne permite să stăm în locul unde se desfășoară "festivalul țuicii și al brânzei" pt că avem acolo și un pavilion din lemn, unde să stăm în caz de vreme rea. (sau pe scenă :default_big_grin::default_big_grin:). Asta depinde de cât de mulți suntem. 

  • Like 1
  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Lucian Pop

Salutare,

Suntem interesați si noi (Lucian & Alexandra) de aceasta iesire. Inca nu am avut ocazia sa ne cunoastem si daca este in regula cu voi ne putem alatura grupului

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dan Armeanu

Evident că sunteți foarte bine veniți, Lucian Pop!

 Mă bucur că invitația mea a început să prindă contur. Incet, încet ne adunăm. 

P.S. Am vorbit cu primarul și ne dă voie pe platoul unde se ține festivalul.16508663_1241599659267926_344336040675050323_n.jpg.972a2f83172fe6a24b2552e0c88ec999.jpg

  • Like 2
  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Chircu Florin

Buna seara.

Si eu sunt nou in grupul dvs si, daca nu este cu deranj, am participa si noi, reprezentand Buzaul. V-as fi recunoscator daca mi-ati da niste repere sa ajung, deoarece nu cunosc zona.:multumesc!:

  • Like 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dan Armeanu
La 11/15/2018 la 18:11, Chircu Florin a scris:

Buna seara.

Si eu sunt nou in grupul dvs si, daca nu este cu deranj, am participa si noi, reprezentand Buzaul. V-as fi recunoscator daca mi-ati da niste repere sa ajung, deoarece nu consc zona.:multumesc!:

Fii binevenit alaturi de noi!

Locația este pe DJ 106 S ( Km. 13 :default_doh:) , drum care face legătura între Sibiu, Rășinari și stațiunea Păltiniș. E plin de indicatoare prin Sibiu, către Păltiniș. Asta e cea mai mică problemă. Ne putem auzi oricând la telefon și rezolvăm orice. :salutare!:

  • Like 3
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dan Armeanu

Seara bună, tuturor!:salutare!:

Am o întrebare ( de fapt două) pentru toți cei care intenționează , sau se gândesc (încă :default_big_grin:) să vină de 1 Decembrie la Sibiu:

- cunosc un meseriaș care poate face pastramă dintr-o oaie, pe care să o folosim la întâlnire și dacă rămâne, luați acasă. Ideea este că toată distracția costă aproximativ 300 - 350 lei. Trebuie să știu din vreme, pentru că procesul tehnologic durează câteva zile.

- cunosc, de semenea, o meseriașă care poate face pâine de casă cu cartofi, pe vatră, pe care de asemenea o putem folosi acolo sau să comandați pentru acasă. O pâine de 2, 5 kg costă 15 lei. Trebuie să comandăm mai multe. 

Pentru a nu umple forumul inutil, vă rog să îmi trimiteți mesaj pe telefon (0728855616) dacă doriți pastramă și/sau pâine. Și,  dacă se adună cvorum, comandăm !!!:feliare:

  • Like 6

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Nicolae

Bună dimineata, voi fi prezent pe data de 29.11 seara:fug:

Cât despre mioara si pita :OK:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dan Armeanu

Seara bună!:salutare!:

în urmă cu 9 ore, Nicolae a scris:

voi fi prezent pe data de 29.11 seara:fug:

Nici nu concepeam să nu semnezi condica de prezență dl. Laurențiu!!!!!

Pentru cei nevotărâți, vă anunț că în acum am dat comandă de un copil de oaie pt. pastramă. În data de 29.11. va fi gata pregătit să ne mângâie papilele gustative ( hai că am dat-o în poezie:default_109:)

Eu sunt dispus să  încep sărbătorirea Centenarului din 28 după amiaza sau 29 noiembrie. Deci.......:fug:la drum!!!!!!!

  • Like 1
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristi Enachescu

Eu voi ajunge miercuri, 28.11.2018 seara împreună cu întregul echipaj. :cu-rulota:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Din păcate anul ăsta voi lucra de 1 Decembrie, așa că nu-mi rămăne decăt să vă urmăresc cu interes de la distanță, dar și cu invidie că nu pot fi alături de voi.:default_doh:

Vă doresc să petreceți cum se cuvine Ziua Nationala și sunt sigur că in compania lui @Dan Armeanu va ieși ceva frumos, așa cum a fost la fiecare întălnire la care a fost prezent.:)

Numai bine și distracție maximă tuturor! :salutare!:

  • Like 2
  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Loredana Craciunoiu

Ce frumos! Mi-as dori si eu sa mergem. :)

Vorbesc cu ai mei si vin si eu cu un raspuns.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dan Armeanu
în urmă cu 9 ore, Daniel P a scris:

Din păcate anul ăsta voi lucra de 1 Decembrie, așa că nu-mi rămăne decăt să vă urmăresc cu interes de la distanță, dar și cu invidie că nu pot fi alături de voi.:default_doh:

Vă doresc să petreceți cum se cuvine Ziua Nationala și sunt sigur că in compania lui @Dan Armeanu va ieși ceva frumos, așa cum a fost la fiecare întălnire la care a fost prezent.:)

Imi pare tare rău că nu reușiți să ajungeți anul acesta. Sunt ferm convins că o să mai fie întâlniri în care să ne mai vedem  și să ne "simtem" bine. O să vă ținem la curent cu evoluția lucrărilor. Mulțumesc mult  de aprecieri ! O să mă străduiesc să nu dezamăgesc nici de această dată!:salutare!:

 

în urmă cu 5 ore, Loredana Craciunoiu a scris:

Vorbesc cu ai mei si vin si eu cu un raspuns.

Vă așteptăm cu drag!

 

PS. Azi am vorbit pentru lemne! Se rezolvă!!!

  • Like 1
  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin Males

Mai sunt locuri pentru 1 Decembrie la Sibiu?Nu am mai ieșit niciodată, sunt nou proprietar de rulotă însă îmi surâde tare ideea.

  • Like 2
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
MARIAN JIANU

Salut:salutare!:

Invitatia este cu rulotele sau fara ca afara cred ca va fi zapada atunci.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dan Armeanu
acum o oră, MARIAN JIANU a scris:

Mai sunt locuri pentru 1 Decembrie la Sibiu?Nu am mai ieșit niciodată, sunt nou proprietar de rulotă însă îmi surâde tare ideea.

Evident ca sunt locuri!!! Te așteptăm cu mare drag.!!!!

 

acum o oră, MARIAN JIANU a scris:

Salut:salutare!:

Invitatia este cu rulotele sau fara ca afara cred ca va fi zapada atunci.

Noi facem adunarea cu rulotele. Nu ne încurcă dacă cineva vine fără rulotă. Cabana Curmatura Stezii este vis a vis de locația noastă. Ar fi extraordinar dacă ar fi zăpadă în acea perioadă, deși nu prea cred. Dacă vrei să vi, te așteptăm! 

  • Like 1
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin Males

Voi ajunge pe 30, dacă a mai rămas loc la pastramă ma inscriu si acolo, dacă nu măcar la pâine.?

  • Like 1
  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Serban S

Salutare! Noi vrem sa pastram vie traditia, asa ca vom fi prezenti, cu mic, cu mare si...rulota din dotare! ?

Ne inscriem si la paine si la pastrama! 

Vom ajunge pe 29 dupa-amiaza!

 

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dan Armeanu
în urmă cu 3 ore, Serban S a scris:

Noi vrem sa pastram vie traditia, asa ca vom fi prezenti, cu mic, cu mare si...rulota din dotare! ?

Mă bucur extraordinar de mult că ați reușit să vă mobilizați și voi. Vă aștept cu mare drag!!!!!

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adrian Maier

Buna seara, daca mai este loc am venii si noi sa reprezentam Maramuresul.

  • Like 1
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin Males

Va salut.

Există vreo sursa de apă la locul unde vom fi de 1Dec sau sa-mi iau apa in bidoane de acasa?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dan Armeanu
în urmă cu 17 ore, Adrian Maier a scris:

Buna seara, daca mai este loc am venii si noi sa reprezentam Maramuresul.

 Evident că mai este loc. Vă așteptăm cu  mare drag. La mine, AMR 20 ore :fug:

 

în urmă cu 6 ore, Florin Males a scris:

Există vreo sursa de apă la locul unde vom fi de 1Dec sau sa-mi iau apa in bidoane de acasa?

Pe lângă locul unde campăm curge râul Steaza. Apă menajeră luăm de acolo. Apă potabilă pt. băut luați la bidon. (puțină, că altfel înghețăm și ruginim :default_big_grin:)

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristian A

Cum e locul? Cel de anul trecut a fost ok, acces doar pe podul peste apa, am fost numai noi, cei cu rulotele. E langa drum? E printre pensiuni? Am fost de cateva ori prin zona, inclusiv revelioane, dar nu-mi dau seama care e locul.

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.