Sionut

Telecomanda mover

4 postări în acest subiect de discuţie despre Telecomanda mover

Telecomanda mover

Sionut

Dragi colegi,

am reusit performanta uluitoare de a-mi pierde telecomanda de la mover. Pretul dat de producator pentru una noua este 200 euro,  

l-as pastra ca ultima optiune. A mai patit vre-un coleg asa ceva ? Cum ati rezolvat problema mai ieftin ?

 Am cautat pe net, am gasit niste telecomenzi universale, dar nu am gasit sa scrie ca ar fi compatibile cu modelul meu de mover, SimPark Handmatic.

Atasez in continuare 3 poze : telecomanda moverului, partea externa si cutia din interior (ECU).

In speranta unui ajutor, va multumesc anticipat 

 

 

P.S Am cautat in hainele purtate cand am folosit-o ultima oara, in masina de 50 de ori si in rulota de tot atatea ori, nu am gasit-o.

Cel mai probabil am uitat-o pe portbagajul masinii cand am plecat vineri dimineata si unde o fi cazut, Dumnezeu stie ...

poza cutie control.PNG

poza mover exterior.PNG

poza telecomanda.PNG

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Sionut

Nimeni, nimic ?!? Macar exista cineva care are telecomanda Simpark (intre timp am aflat ca toate modelele sunt compatibile) si ar fi amabil sa mi-o imprumute ?

Am inteles ca un electronist/radioelectronist ar putea sa o replice cumva . Multumesc anticipat !!!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Andrei I.

Daca gasesti una similara care functioneaza, vezi ca exista pe piata niste telecomenzi care iti duplica functiile acesteia.

 

 

  • Like 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Sionut

Am cumparat din Olanda de la Simpark. 195 euro toata distractia. Duminica ajung la rulota sa o probez.

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.