Vizitator robert77dri

Ofer rulota pentru inchiriere

8 postări în acest subiect de discuţie despre Ofer rulota pentru inchiriere

Ofer rulota pentru inchiriere

Vizitator robert77dri

Rulota Buerstner 440, 4 persoane, greutate 900 kg MMA.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator robert77dri

Buerstner 1986, 850 kg MMA, are cort fara partea din fata poate fi folosit ca terasa, lungime 4, 4m , are antibalans, functioneaza tot, frigider, truma, wc portabil.

Pret 60 euro pe saptamana .

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator robert77dri

Multumesc dar pe a mea nu o dau; asta am adus-o de curand si vreau sa vad daca se misca.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David

Buerstner 1986, 850 kg MMA, are cort fara partea din fata poate fi folosit ca terasa, lungime 4, 4m , are antibalans, functioneaza tot, frigider, truma, wc portabil.

Pret 60 euro pe saptamana .

  Hai sa socotim :  Multora nu le  convine sa plateasca pentru campare 50, sau 60 de lei , daramite inca o data si pentru chiria rulotei  = aprox. cam aceiasi suma !

  Bunaoara la Felix, camparea era la 60 de lei intr-o parcare cu slabe sanse de ancorare a cortului, fiind asfalt si cate un pic de gazon intre spatiile de parcare.

  Cum spuneam, 60 camparea + inca aproape pe atat chiria + diferenta de costuri la transport insotit de rulota , in conditiile ca gasesti o camera la multitudinea pensiunilor din zona la preturi destul de modeste , de la 50 de lei incepand , dar se poate negocia oricand.

  Vin si intreb : cine va platii atat ?

  Oricum eu iti doresc multa bafta si noroc la cat mai multi doritori !

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David

Stiu, am vazut/citit pe undeva ca a fost furtuna si ai ancorat de roata masinii .

Mai erau posibilitati de campare , dar apa face acolo totul, nu camparea.

Da , sunt cazuri in care se preteaza sa inchiriezi , eu analizasem un caz banal.

App aici in Italia la Pisogne exista un camping, Eden se cheama, momentan nu e deschis dar preturile sunt piparate : 19 euro pt rulota, inca 3 euro masina si cate 3 euro de persoana = 28 de euro/24 ore, cam mult pentru noi dar vara este plin de nemti si olandeji.

Pana anul trecut era gratuita parcarea exterioara, veneau campere si era plin in wikeend, acum au pus automate de plata si pentru 24 de ore costa 9 euro, dar inca vin campere.

Parcheaza multe campere in parcarea unui supermarchet , este fara plata .

In schimb rulote nu prea vezi pe aici .

Mai bine inchiriezi de la ei rulota statica sau casuta , nu mai platesti cei 19 euro doar 6 euro + resul, dar asta-i alta discutie .

Scuze pentru "deviere " subiect , dar tot pe aproape a fost discutia !

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel C.

Pretul acela de 60 euro/saptamana il primesti prin incheierea unui contract?

Se cere o garantie inainte?

Nu de alta, dar sunt multi care stiind ca nu este lucrul lor, nu cred ca au un interes major sa aiba grija de ea.

Mai multe nu scriu ca se interpreteaza  tamp

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ionut RIC

Buerstner 1986, 850 kg MMA, are cort fara partea din fata poate fi folosit ca terasa, lungime 4, 4m , are antibalans, functioneaza tot, frigider, truma, wc portabil.

Pret 60 euro pe saptamana .

Salut

Lasa si tu un numar de telefon.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ionut C.

Rulotismul pentru mine este libertate. A mã instala intr-un camping ar echivala cu renuntarea la aceasta liberatate. Eu cred ca cine cauta confort nu va trage dupa el o tona, ci va dormi la hotel sau pensiune cu cheltuieli mult mai mici si cu alte libertati.

Eu consider foarte benefica posibilitatea de a incerca un lucru inainte de a-l cumpara. Rulota este o investitie destul de costisitoare, e bine sa stii ce iti doresti, sa nu te trezesti ca ai achizitionat ceva ce nu ti se potriveste.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.