Englezu Emil

Sfat lipire camera web

7 postări în acest subiect de discuţie despre Sfat lipire camera web

Sfat lipire camera web

Englezu Emil

Salut,

Am cumparat un sistem video compus dintr-un ecran lcd si o camera web wireless.

Ecranul o sa il fixez in bordul masinii.

Camera as dori sa o fixez pe rulota.

Ceva sfaturi ptr fixarea ei?

Sa nu se desprinda in mers. Un adeziv bun de care sunteti multumiti?

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Fejer Antal

Se gasesc multe tipuri de banda dublu adeziv. Eu am cumparat de la un magazin de piese auto, si are grosimea cam de 1.5mm si latimea de 45mm lungimea 3m. Cu asta am lipit senzorul de monoxid de carbon pe plafonul rulotei. Pana acum e ok.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Englezu Emil

Camera o sa fie pe exteriorul rulotei. Lipitura trebuie sa reziste si la curentii din mers.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristian Bednar

Si ca sa revenim la ce intreaba omul ?, experienta mea cu dublu adeziv la exterior nu a fost una buna, chiar cu 3M sau alte firme de top. Atentie ca de la caldura se dezlipeste singur. Asta am patit-o doar la exterior. 

Recomandarea mea este un adeziv puternic gen tuburile de lipit cu doua componente sau cel mai sfant ramane surubul (stiu, nici eu nu as gauri rulota cu sufletul impacat). Daca ai pe cineva cu service auto de tinichigerie, sunt adezivi profesionali de caroserie pe care ii folosesc ei si iti poate da cateva grame de care sa te folosesti.

Sa ai spor si asteptam info cu solutia adoptata.

  • Like 4

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Gabriel Schuster
în urmă cu 3 ore, Cristian Bednar a scris:

Si ca sa revenim la ce intreaba omul ?, experienta mea cu dublu adeziv la exterior nu a fost una buna, chiar cu 3M sau alte firme de top. Atentie ca de la caldura se dezlipeste singur. Asta am patit-o doar la exterior. 

Recomandarea mea este un adeziv puternic gen tuburile de lipit cu doua componente sau cel mai sfant ramane surubul (stiu, nici eu nu as gauri rulota cu sufletul impacat). Daca ai pe cineva cu service auto de tinichigerie, sunt adezivi profesionali de caroserie pe care ii folosesc ei si iti poate da cateva grame de care sa te folosesti.

Sa ai spor si asteptam info cu solutia adoptata.

 

Banda dublu  adeziva , chiar si cea mai buna marca isi pierde din proprietati la caldura exterioara. Si rulota sta mult timp in soare...

Pentru linistea ta poti folosi " sfantul " surub si Sikaflex 710 sau 11 pentru etansare sau , mai bine Sikaflex 252 cu care majoritatea colegilor si-au lipit suportii pentru panourile solare pe plafon. Un tub costa la reprezentanta pana in 30 ron.

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Andrei I.

@Vana Petre Faci confuzie intre monoxidul de carbon, adica fumul, care se ridica si dioxidul de carbon, adica co2-ul, pe care il elimina mustul.

  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vana Petre
13 minute în urmă, Andrei I. a scris:

@Vana Petre Faci confuzie intre monoxidul de carbon, adica fumul, care se ridica si dioxidul de carbon, adica co2-ul, pe care il elimina mustul.

Da, ai dreptate...mea culpa, sorryyyy!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Conţinut similar

    • Petre
      de Petre
      Vând transmițător wireless pt android sau iOS, pt transmitere video a imaginilor pe un dispozitiv mobil gen telefon sau tableta android sau iOS . Poate fi folosit la remorca sau rulote pentru a vedea ce se întâmplă în spatele rulotei , in timpul mersului. Functioneaza pe telefon prin aplicatia WiFi AV din Google Play.
      Pachetul include si o minicamera video și transmițătorul wireless,
      Preț 250 lei
      https://www.forumrulote.ro/topic/7359-camera-wireless-mers-inapoi-rulota/?do=findComment&comment=101073
      Aici in postarea mea despre produs puteti vedea si o proba facuta pe telefon. Una din poze este cu receptia imaginii pe telefon de la circa 50 m



  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.