Camping de la Récré  **** Campingul La Récré (4 stele)  se afla la 10 km de BREST , intr-un cadru verde de pe marginea unui lac. Camping La Récré 4 stele va asteapta  pentru o vacanta placuta & relaxanta , intr-o atmosfera de familie. Imi amintesc c-am putut urmari la Barul din interior meciul Franta - Belgia (1-0) .... la "ei acasa". Normal, ca-mi doream sa bata Franta. Camping este situat pe acelasi loc cu parcul de distracții La Récré des 3 Curés! Paradisul copiilor ... liniștea parintilor si senzatii pentru toti.In cateva minute esti direct in Parcul de distractii... CP ofera o „gama larga” de locuri de cazare: parcele mari (220V , apa, Tv…)  ptr rulote & autorulote , parcele ptr cei veniti numai cu cortul, barci pescari, Coco Sweet, Loggia , casute-bungalow…..etc
Camping de la Récré (deschis tot anul) are, de asemenea, o piscina  interioara incalzita....   Departamentul Finistere/ France       Adresa & Coordonatele Campingului "de la Recre"  ****   Parcela care mi-a fost atribuita " 85" !   Vor urma si alte locati pe care le-am vizitat in 2018 , in vacanta.