Adrian Ionita

Salutare rulotisti

12 postări în acest subiect de discuţie despre Salutare rulotisti

Salutare rulotisti

Adrian Ionita

Va salut dragi rulotisti. 

Cam de o luna m-am alăturat și eu comunității rulotistilor cu a mea rulota Carlight Commander. Prima iesire cu ea am avut-o acum doua saptamani la Valea Zanelor, judetul Covasna după care la Camping S, Navodari. Am fost foarte placut impresionat de viata la rulota, dar datorită birocrației de a inmatricula ceva in Romania si a serviciului, m-am bucurat doar două săptămâni de ea.

Sa va prezint si garsoniera:

temp0.jpg

20180806_145836.jpg

  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Flavius Ivan

Săo stăpânești sănătos, să ai vacanțe plăcute și numai drumuri bune cu :cu-rulota: :OK:

 

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

S-o stăpâniți cu drag! :OK:

Vacanțe minunate! :cu-rulota:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adrian Ionita

Va multumesc pentru urări.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Bogdan C.

Sa o folositi sanatosi, si sa va ofere clipe de neuitat!

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Fejer Antal

Săo stăpânești sănătos, să ai vacanțe minunata fara evenimente neplacute și numai drumuri bune:noroc:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristian Bednar

Frumusica. Ne-ar placea sa vedem mai multe poze, si cu interiorul... sa o stapanesti sanatos si sa te poarte in locuri minunate!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Raul G

Bine ai venit, iar dacă îmi permiți am văzut din poze ca este puțin încărcată pe protap și pare ca și amortizatoarele sunt duse.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai A.

Frumoasa jucarie, s-o stapanesti sanatos. As fi si eu interesat, ca si un coleg de mai sus, de design-ul interior al micii casute pe roti :)

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
NRLaurentiu

Salut, Adrian si bine ai venit!

 

Foarte frumos design-ul englezoaicei! Pare a fi bine echipata, cu un frigider inalt si incapator. Si eu sunt curios de cum arata in interior, insa am o vaga banuiala de cum ar fi: presupun ca in spate mai este un loc de luat masa/pat , doua canapele generoase/de dormit in fata, separate de o noptiera, frigider, aragaz, cuptor si chiuveta pe partea stanga, iar vizavi dulap, soba si toaleta. Cand s-a nascut? :)

 

La 18.08.2018 la 20:58, Raul G a scris:

Bine ai venit, iar dacă îmi permiți am văzut din poze ca este puțin încărcată pe protap și pare ca și amortizatoarele sunt duse.

 

Amortizoarele n-au nici macar o legatura cu garda la sol! Poate nici nu are, am observat ca de multe ori ele sunt optionale.

Din ce am vazut la modelele englezesti pur-sange, rotile sunt acoperite mult in partea de sus de catre aripi - in functie de cum a vazut artistul armonia liniilor!

Motive pentru care suspensia poate fi lasata sunt incarcarea cu bagaje la momentul respectiv, precum si acela ca rulota a stationat incarcata cu diverse bagaje grele in perioade lungi de "iernat", iar cauciucurile suspensiei sa se fi tasat din aceasta cauza.

 

Toate cele bune si nu uita ca si sfarsitul de saptamana este prilej de iesit la hoinareala cu rulota!

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adrian Ionita

Sper ca nu incalc regulamentul forumului, insa pentru doritori, am câteva fotografii cu interiorul la secțiunea " vânzări rulote" , rulota Carlight Commander. Doresc sa o vand deoarece am nevoie de ceva mai mare, cu 2 zone de dormit. Cand am achizitionat-o , am crezut ca se pretează cerintelor mele privind spatiul, insa nu a fost asa...familie numeroasă.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adrian Ionita
acum o oră, NLaurentiu a scris:

Salut, Adrian si bine ai venit!

 

Foarte frumos design-ul englezoaicei! Pare a fi bine echipata, cu un frigider inalt si incapator. Si eu sunt curios de cum arata in interior, insa am o vaga banuiala de cum ar fi: presupun ca in spate mai este un loc de luat masa/pat , doua canapele generoase/de dormit in fata, separate de o noptiera, frigider, aragaz, cuptor si chiuveta pe partea stanga, iar vizavi dulap, soba si toaleta. Cand s-a nascut? :)

 

 

Amortizoarele n-au nici macar o legatura cu garda la sol! Poate nici nu are, am observat ca de multe ori ele sunt optionale.

Din ce am vazut la modelele englezesti pur-sange, rotile sunt acoperite mult in partea de sus de catre aripi - in functie de cum a vazut artistul armonia liniilor!

Motive pentru care suspensia poate fi lasata sunt incarcarea cu bagaje la momentul respectiv, precum si acela ca rulota a stationat incarcata cu diverse bagaje grele in perioade lungi de "iernat", iar cauciucurile suspensiei sa se fi tasat din aceasta cauza.

 

Toate cele bune si nu uita ca si sfarsitul de saptamana este prilej de iesit la hoinareala cu rulota!

Laurentiu, nu este deloc cum crezi.

Cum intri,   în fața este toaleta si cabina de dus.

În partea dreapta, geamul din spatele rulotei, este bucătăria.

Cum intrăm, în partea stângă, pe peretele stâng avem o comodă ce contine 2 sertare în partea de sus si un loc de depozitare ce are două usi în partea de jos.In continuare avem frigiderul, care este de dimensiuni normale, si o canapea.

Pe parte dreapta, după baie, avem două dulapuri generoase si cealalta canapea.

Ca o particularitate la această rulota, spatiul dintre cele două canapele nu se acoperă cu grilajul acela tras din noptieră si cu spatarele canapelelor ci canapeaua de pe partea stângă se trage către cea de pe dreapta formând un pat de 170/2 si rămânând un culoar langa peretele stâng.Pentru 3 persoane , rulota asta ideală.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.