Loredana Craciunoiu

Cabana Cumpana Transfagarasan

4 postări în acest subiect de discuţie despre Cabana Cumpana Transfagarasan

Cabana Cumpana Transfagarasan

Loredana Craciunoiu

Buna seara! 

Week-endul urmator vrem sa mergem la cabana Cumpana de pe lacul Vidraru, cu rulota.

Stiti cumva cum se ajunge acolo?

Pe care drum? 

Stim ca exista un drum forestier care ar fi mai scurt, si drumul asfaltat care este mai lung. 

Va multumesc! 

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Stefan P

Ziua buna! Indicat ar fi drumul cel mai lung. Cum veniti dinspre Curtea de Arges nu faceti pe langa barajul Vidraru stanga fiindca drumul este foarte rau, treceti de baraj si mergeti spre Balea Lac pana la coada barajului si veti gasi un indicator catre cabana Cumpana 6-7 km, drum tot forestier dar ceva mai bun.

Iesire frumoasa!

P.S.Am fost sambata pe Transfagarasan, foarte aglomerat a fost dar am vazut multe corturi chiar si rulote campate off. Stiam ca pe Transfagarasan de cativa ani nu mai da voie pentru camparea off ci in locuri amenajate gen" zona picnic". Acum nu stiu ce sa zic, oare s-a dat drumul din nou la campare off, or fi schimbat legea?! Daca s-a dat drumul la campare off ma bate gandul de o iesire! O zona super de frumoasa!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Sionut

Anut trecut, chiar in saptamana cu Sf Maria, am avut probleme cu campatul off.  Noi am plecat in alta parte dar cred ca unii rulotisti au picat la pace. Era un camping langa cabana dar era inchis. Despre drum, a zis colegul cum e mai bine de ajuns.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marius Negru

Anul trecut de Sf Maria am fost eu campat la cetatea Poienari si am mers cu masina sa vad cum se ajunge la Cumpana. Am ocolit lacul Vidraru urmand ca la intoarcere sa ies pe drumul forestier. Odata ce am parasit Transfagarasanul am intrat pe un drum pietruit care mi-a lasat o impresie proasta. Eu nu as baga rulota pe acolo. Ajuns la locul de campare am gasit un peisaj foarte frumos. As prefera sa stau vis-a-cis de cetatea Poienari unde este locul pentru picnic. 

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.