Mihaiu

Camping ,,La Danut" Loc. Garda de Sus jud. Alba

16 postări în acest subiect de discuţie despre Camping ,,La Danut" Loc. Garda de Sus jud. Alba

Camping ,,La Danut" Loc. Garda de Sus jud. Alba

Mihaiu

Sunt cazat in campingul din titlul de mai sus, pret 15 lei de persoana (cu cortul) curent inclus, un camping foarte mare dupa cum se vede din poze, raul Aries curge prin spatele campingului.

Curatenia este la ea acasa, la wc, la dusuri si in tot campingul.

Mentionez ca exista si masina de spalat rufe.

IMG_20180731_084803.jpg

IMG_20180731_084900.jpg

IMG_20180731_084950.jpg

IMG_20180731_085128.jpg

IMG_20180731_085134.jpg

IMG_20180731_085527.jpg

IMG_20180731_085535.jpg

IMG_20180731_085334.jpg

IMG_20180731_085301.jpg

IMG_20180731_085244.jpg

  • Like 2
  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Radu Ghita

Multumim pentru prezentare @Mucsi Mihai si vacanta placuta in continuare!:salutare!:

 

Ar fi interesant sa aflam de la tine cat este pretul pe zi pentru rulota, cat pentru persoane (adulti/ copii mici), cat pentru curent (daca ai nevoie), daca pentru autoturism se solicita plata separata, etc.

De mare ajutor ar fi  si o pereche de coordonate GPS, iar un numar de telefon al administratiei campingului ar fi cireasa de pe tort!:OK:

  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihaiu

Deci pretul este pe persoana, la rulota sau camper costa 20 lei de persoana, nu se plateste taxa separata pentru autoturism sau taxa separata pentru rulota sau curent, acesti 20 de lei de persoana contin toate aceste lucruri enumerate mai sus.

Telefonul este 0744-785 456

In legatura cu coordonatele GPS precum am scris in topicul cu campari in strainatate, nu ma pricep cum se face :-)

Modificat de Mucsi Mihai
  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Alin Ifrim

Radu Ghita, am stat eu între 19-23.iulie, prețul era 40 de lei de rulota, curent inclus 2 adulți, doi copii. Am și descris campingul în "Tur de Ardeal". Conectare la curent nu este chiar pe toată suprafață camping ului, erau prize undeva la un foișor și de acolo se branșau toți. 

  • Like 1
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Fejer Antal

Multumim pentru prezentare!

 În fiecare zi descoperim cate o locatie frumoasa in tara noastra. Merita se mergi in strainătate pana cand nu ai vazut toate minunile de acasa??

Modificat de Daniel P
  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristian A

Camping "La Danut" din Garda de Sus, varianta pe timp de iarna, Revelion 2018/19. Vreme super, zapada mare, distractie si partie cu teleschi chiar langa.

IMG-20181229-WA0000.jpg

IMG_20181229_092654.jpg

IMG_20181229_094827.jpg

IMG_20181229_092734.jpg

VID_20181229_110126.mp4

  • Like 6
  • Upvote 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Drinovan Ovidiu

 Frumos @Mucsi Mihai si @Cristian A ! Loc destul si accesibil ! Multe obiective in zona! Mancare buna in apropiere la Mama Uta!

O locatie numai buna de mers in orice sezon!

Multumim pentru prezentare!

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Gabriel I
La 7/31/2018 la 20:04, Fejer Antal a scris:

.... Merita se mergi in strainătate pana cand nu ai vazut toate minunile de acasa??

Da, se merita! ?

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristian A
La 31.07.2018 la 20:04, Fejer Antal a scris:

Merita se mergi in strainătate pana cand nu ai vazut toate minunile de acasa??

 

 Merita incercat!  Mai ales la schi, unde ai langa camping 120 km de partii cu cateva zeci de instalatii de transport pe cablu.  SI preturi cu mult sub cele de pe la noi, gen Valea Prahovei sau alte aberatii.  Sau iarna la bai termale prin Ungaria, unde conditiile si servirea nu se compara cu ce e la noi. Au un sistem de campinguri foarte bine pus la punct. Din rulota direct in bazin termal, sauna, bazine pentru copii, toate acoperite. Plus preturi mai avantajoase. Am rulota de un an si opt luni si 40 de iesiri in tara !!  Am zis sa incerc si pe afara.  Ca din martie incepe iar "marea ieseala" off camping , adica cel putin 2-3 iesiri de cate 3 zile pe luna.

  • Like 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marius Burian

Chiar m-am bucurat cand am văzut ca avem un camping deschis in perioada asta a anului, dar din păcate nu este deschis, am sunat miercurea trecuta în ideea de a petrece câteva zile acolo dar mi-a spus că nu merită să il mai țină dechis pe perioada de iarna din cauza zapezii (80 cm) in curte si a temperaturii scăzute.

Dacă sunt doritori sunați inainte, eu am fost invitat sa revin la vara deci.....

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai-Arad
La 31.7.2018 la 19:04, Fejer Antal a scris:

Merita se mergi in strainătate pana cand nu ai vazut toate minunile de acasa??

Oare itr-o viata iti ajunge ?

Cum ai facut comparatia , "afara" cu "acasa", daca n-ai fost ...p'afara ? Cum ?

Personal, pot spune DA, se merita ! Vezi  cateva din avantajele (sau plus-urile) pe care le-a scris  @Cristian A 

:noroc:

 

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Fejer Antal
în urmă cu 19 ore, Mihai-Arad a scris:

Oare itr-o viata iti ajunge ?

Cum ai facut comparatia , "afara" cu "acasa", daca n-ai fost ...p'afara ? Cum ?

Personal, pot spune DA, se merita ! Vezi  cateva din avantajele (sau plus-urile) pe care le-a scris  @Cristian A 

:noroc:

 Salutare. Am fost destul si eu , , afara" ca sa pot face comparatie. Sa nu ma intelegeti gresit, nu ám scris ca nu e frumos, sau sa nu mergeti sí ín alte tari. Fiecare cum permite buzunarul merge unde vrea.  In unele tari turismul este mult mai dezvoltat decat la noi, dar noi ar trebui sa invatam din diferenta observata, noi adica comunitatea. Poate ca nu am dreptate, insa eu asa vad lucrurile. Va rog sa ma scuzati daca am jignit pe cineva.:noroc:

 

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristian A

Din nou iarna în camping Dănuț. 

IMG_20200208_091338.jpg

IMG_20200207_153746.jpg

IMG_20200207_153819.jpg

IMG_20200207_145536.jpg

  • Like 4
  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Emil Vinteler

@Cristian A după poze arată a sfârșit de primăvară.😀

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristian A
30 minute în urmă, Emil Vinteler a scris:

@Cristian A după poze arată a sfârșit de primăvară.😀

-12 dimineața, după cele-16 de azi noapte, acum, la amiaza - 7. Dar fără zăpadă. E bine ca e frig, ca altfel era noroi. 

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.