Adrian Burla

Candesti, jud. Arges

3 postări în acest subiect de discuţie despre Candesti, jud. Arges

Candesti, jud. Arges

Adrian Burla

Zona se afla in imediata apropiere a localitatii Candesti, jud. Arges, pe malul raului Bratia. Coordonate gps 45.338713, 24.951206, in localitatea Candesti se urmareste traseul montan spre vf Iezer, triunghi albastru.

In zona sunt foarte multe poienite mari unde se poate campa. Recomand drumul  judetean DJ 735 din Campulung , sunt 13 km, iar ultimii 2 sunt neasfaltati. Drumul este plin de gropi dar practicabil. Se poate ajunge si pe drumul comunal DC16 care este proaspat asfaltat dar destul de ingust,  iar ultima portiune care este neasfaltata (sunt bolovani destul de mari) se urca destul de abrupt. Nu incercati sa folositi  Drumul Islazului (cum apare pe Google Map), in teren nu am vazut un drum practicabil pe celalalt mal, iar  podetul nu pare tocmai ok (ultima poza).

 

IMG_20180728_150752.jpg

PANO_20180728_153345.jpg

IMG_20180728_150803.jpg

IMG_20180728_150812.jpg

IMG_20180728_152728.jpg

IMG_20180728_152740.jpg

PANO_20180728_152902.jpg

IMG_20180728_173951.jpg

  • Like 3
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Fejer Antal

Multumim pentru prezentare.:noroc:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vana Petre

Multumim pt. prezentare si indicatii. Numai bine!

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Conţinut similar

    • Lucian Bogdan
      de Lucian Bogdan
      Buna seara dragi colegi rulotisti,
      Deschid un topic nou referitor la Camping Zavoi, din Curtea de Arges.
      Probabil o parte din voi il cunosc. Eu am mai trecut pe la ei cu ceva vreme in urma mai ales pentru restaurant. De data asta experienta nu a fost una placuta. Proprietarii au "delegat" partea organizatorica unui tanar care incearca sa faca impresie buna dar nu prea reuseste. Ca sa fiu mai explicit: am facut o rezervare pentru un sejur de 2 zile (vineri-duminica) la rulota. Cand am ajuns vineri seara, am constat ca toaletele si dusurile (pe care le-am gasit ultima data cand i-am vizitat, disparusera. Am crezut ca au fost mutate in alta parte. Am intrebat pe una din ospatarite daca stie ceva de bai. Mi-a spus ca putem folosi o baie de langa bar, baie pe care o foloseste personalul restaurantului, dar ca dus nu exista. Am spus ca ok, ne descurcam noi cumva. In prima seara, "delegatul" mai sus mentionat nu ne-a "onorat" cu prezenta. A doua zi, dupa pranz, cand ne-am intors de la plimbare, am constatat ca localul, care este situat la 20 de metri de locul de campare era pregatit pentru nunta. Am reusit sa il localizez si pe "delegat". La intrebarea "De ce nu ne-ai anuntat ca nu exista dusuri si toalete, a raspuns ca el a anuntat pe toata lumea. Apoi mi-a intors spatele si a plecat sa stea de vorba cu unul din cei care se ocupau de nunta. Nu am apucat sa il intreb de ce nu a spus nimic de evenimentul din restaurant.
      In cele din urma, dupa ce am discutat cu un alt angajat, care si-a cerut scuze in numele lui, a venit si "delegatul" incercand sa se scuze: ca ei trebuie sa faca evenimente, ca si din asta traiesc, ca ei au zis tuturor ca nu au dusuri, si alte scuze. 
       
      Una peste alta, am ales sa parasesc locatia si sa ma cazez la o pensiune, pentru a ma putea odihni ( acesta fiind motivul pricipal al iesirii).
       
      Va las pe voi sa decideti daca veti merge sau nu sa ii vizitati, dar eu nu mai revin cu rulota la ei. Daca voi reveni o voi face strict pentru restaurant, care este ok.
      Va doresc iesiri cat mai reusite!
    • Serban Ionut
      de Serban Ionut
      Perioada 15, 16, 17 martie .
      Iesire la munte offcamping sau camping amenajat.
      Cautam participanti.
      Zona Valcea, Brasov, Prahova, Arges.
      Cine cunoaste locatii asteptam sfaturi de campare .
      Hai in numar cat mai mare sa iesim. 
    • Allena
      de Allena
      La prima iesire cu rulota langa baile Bradet, com. Nucsoara, jud Arges.
      Peisaj superb, munte, apa, liniste...


    • Vizitator
      de Vizitator
      Am petrecut un week-end excelent in acest camping impreuna cu mai multi prieteni.
      Ca de obicei atmosfera excelenta , iar sprijinul lui Dragos maxim , asa cum ne-am obisnuit de cativa ani buni incoace.
    • Stefan P
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.