Alin Dumitru

Costuri Rulota

9 postări în acest subiect de discuţie despre Costuri Rulota

Costuri Rulota

Alin Dumitru

Salutare ! Am dat search la "costuri"pe forum si nu am gasit.
Asa ca am hotarat sa deschid eu un topic!
Poate mai vine unul ca mine de nici nu a intrat intr-o rulota pana acum si vrea sa stie si el cum e cu rulota, cat costa impozitul, asigurarea, itp....etc
De exemplu la o Adria, Hobby, Caravelair...

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Flavius Ivan

Toate astea nu diferă funcție de marcă, ci doar de MMA .... până la 1000 kg și peste 1000 kg

Impozitul îl găsești pe site-ul finanțelor locale din localitatea de domiciliu .... la Ploiești este 7 lei, respectiv 17 lei

Itp-ul este un pic mai ieftin ca la un turism, respectiv în jur de 80 lei, funcție de operatorul (stația itp) unde îl faci ...

Asigurarea este în funcție de vârsta, vechimea permisului și bonus malus ....

  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David

@Alin Dumitru

Pana la urma costurile la care faci referire sunt "pistol cu apa" dacă le raportezi la costurile pentru echiparea si dotarea rulotei cu toate cele necesare si de trebuinta pentru toate tipurile de iesiri!

Însă asta-i altă discuție!!!

  • Like 2
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Flavius Ivan

Asta cam așa este .... acum depinde și de fiecare ce își dorește .... oricum ar fi nu le poți învăța pe toate în timp scurt .... mie mi-au trebuit 4 ani de ieșiri cu rulotiști (eu cu cortul fiind) ca să îmi dau seama cât de cât de ce înseamnă, cu ce se mănâncă și ce îmi doresc de la o rulotă ....

  • Like 2
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Alin Dumitru
în urmă cu 2 ore, Flavius Ivan a scris:

Asta cam așa este .... acum depinde și de fiecare ce își dorește .... oricum ar fi nu le poți învăța pe toate în timp scurt .... mie mi-au trebuit 4 ani de ieșiri cu rulotiști (eu cu cortul fiind) ca să îmi dau seama cât de cât de ce înseamnă, cu ce se mănâncă și ce îmi doresc de la o rulotă ....

Acesta este motivul pt care dorim sa achizitionam una ieftina pana in 2000 de euro ca sa vedem pe viitor defapt ce vren de la o rulota si etc..plus ca noi o luam practic sa inlocuim cortul ca sa nu mai stam cu grija ca ploua, ca nu e ancorat bine si il ia vantul, etc...nu facem nici iesri gen 2 saptamani, ci pt 3, 4 zile..

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Alin Dumitru

Ok deci costurile ei sunt mici..sunt curios la asigurare cat o costa in conditia in care eu am b0 si pana in 30 de ani...la masina am dat maxim 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Era deja un topic deschis pe aceiași tema...:)

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mircea
în urmă cu 7 ore, Alin Dumitru a scris:

Acesta este motivul pt care dorim sa achizitionam una ieftina pana in 2000 de euro

Alin, daca gasesti o rulota la acest pret, sa nu faci greseala de a o cumpara fara sa te consulti cu un rulotist cu experienta, asta daca nu o iei pentru a o face cotetz pentru gaini.:default_109:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Alin Dumitru

Nu o voi achizitiona fara un rulotist cu experienta cu mine asta e clar...

Vad ca cele ca Adria si multe altele de prin anii 80-90 la banii astia se vand.

Eu tot ce vreau e sa nu ploua sau sa aiba mucegai...si sa mearga frigiderul...in rest nu ma intereseaza dus, tv, incalzire, etc.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.