• Conţinut similar

    • Doru A.
      de Doru A.
      Vand 4 buc. anvelope, Continental EcoContact 6, vara, 225/60/R17 H 99 SUV.
      Anvelopele au venit echipate pe masina KIA Sportage, cumparata iunie 2020 si au rulaj de max.3000 km.
      DOT Martie 2020.
      Anvelopele au fost schimbate cu Allseason, din lipsa spatiului de depozitare.
      Livrare personala numai la domiciliul meu in Bucuresti sect.6.
      Pret negociabil: 1800 ron.


    • Claudiu Fabian Milea
      de Claudiu Fabian Milea
      Am facut o prostie, nu am schimbat anvelopele la timp, am cumparat rulota in mai si avea anvelopele originale din 2011, aratau foarte bine si m-am gandit sa le mai tin un sezon... Proasta decizie.
      La ultima iesire am patit-o, pe autostraza, la 100km/h, carcasa anvelopei de pe stanga s-a dezintegrat, am simtit o mica vibratie si un zgomot, in oglinda am vazut bucati de cauciuc ramas in urma... Am tras pe dreapta si am crezut ca am facut explozie. Am fost surprins sa vad ca inca mai era aer in anvelopa... Am vazut ca in 1km am o benzinarie si cu 20km/h m-am tarat pe banda de urgenta... Acolo am intrat in rulota si surpriza surpriza, miros de cauciuc si plin de resturi de polistiren... sub bancheta am gasit o gaura si prin ea vedeam asfaltul... am gasit si doua bucati de cauciuc... Asadar, am gaurit rulota in spatele rotii din stanga, gaura are cam 15/20cm si inca doua zone unde se vede izolatia din exterior... Norocul meu ca nu a fost ceva mai grav si periculos in trafic si ca nu a fost afectata instalatia electrica...
      Intrebarea mea este, cum o rezolv? Stiti pe cineva care pricepe la astfel de lucrari? Multumesc pentru sfaturi si idei.




    • Eugen Busu
      de Eugen Busu
      Buna seara,
       
      Unde gasesc anvelope 185R14C 104/102 noi la un pret accesibil?
       
      Multumesc
      Eugen
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.