Catalin Visan

Locatie off-camping Bucovina

11 postări în acest subiect de discuţie despre Locatie off-camping Bucovina

Locatie off-camping Bucovina

Catalin Visan

Absolut intamplator, cercetand starea drumului pentru prima iesire cu rulota ce va avea loc in luna august, am descoperit o locatie off-camping ce imi pare extraordinar de frumoasa semnalizata cu  ”loc de popas” langa apa, cu ceva umbra, si o priveliste de vis . M-a interesat cum arata DN18 si am aflat ca ultimul tronson reabilitat va fi in 2018 intre Carlibaba - Iacobeni (asta in cel mai fericit caz). Asa am ajuns virtual aici 47.533395, 25.184864. Am sa postez doua imagini din streeview cu promisiunea de a va oferi detalii cand voi trece pe acolo. Drumuri line!

1.jpg

2.jpg

  • Like 5

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Flavius Ivan

:multumesc!: @Catalin Visan :OK:

Așteptăm și pozele de la fața locului :noroc:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dobrea Florin

Imaginile Google sunt din 2012. Cine stie cum arata dupa 6 ani.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Catalin Visan

Pai Bistrița nu si-a schimbat cursul. Eu sper doar ca "regii asfaltului", "împărații autostrăzilor" sau "faraonii bitumului" sa-și fi marcat teritoriul și pe acolo. Daca vreun coleg trece prin zona ne poate descrie situația, dacă nu, la începutul lunii august, am planificat concediul și prin acea zona, de unde am sa va spun ce am gasit. " Vânt din pupa " și " mare lina".

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Irina Ursache
La 6/8/2018 la 0:22, Catalin Visan a scris:

Absolut intamplator, cercetand starea drumului pentru prima iesire cu rulota ce va avea loc in luna august, am descoperit o locatie off-camping ce imi pare extraordinar de frumoasa semnalizata cu  ”loc de popas” langa apa, cu ceva umbra, si o priveliste de vis . M-a interesat cum arata DN18 si am aflat ca ultimul tronson reabilitat va fi in 2018 intre Carlibaba - Iacobeni (asta in cel mai fericit caz). Asa am ajuns virtual aici 47.533395, 25.184864. Am sa postez doua imagini din streeview cu promisiunea de a va oferi detalii cand voi trece pe acolo. Drumuri line!

 

 

Sa te interesezi daca s-a facut drumul, altfel nu iti recomand acea portiune...e groapa langa groapa. In rest, zona este absolut superba cu mult potential de drumetii in muntii Suhard la cules de afine sau in Rodnei. Concediu placut!

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Fejer Antal

Asteptam poze si descriere.:noroc:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Robert Miron

In 20 mai am fost la Borsa.Drumul e dezastru.Locatia gasita fiind pe marginea drumului te umpli sigur de praf.Sunt o gramada de locuri frumoase pe acel drum , pacat ca se lucreaza de prin 2012 la el si nu e gata.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Fejer Antal

Asta e tara noastra. Nu stiu cand oare o sa dea atentie autoritatile la turism.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Raul G

Am făcut anul trecut acel drum direcția MM spre SV, crede-ma este un infern. 

Conduc de 22 ani, am fost prin toată Europa, dar așa ceva ca acolo nu am văzut in viața mea, nu credeam ca ajung in SV niciodată.

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Fejer Antal

Pacat ca este o bariera imensa casa si destinatie, Barieara imensa e drumurile din tara.

  • Downvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Catalin Visan

Cu parere de rau trebuie sa va spun ca de aceasta locatie nu ne putem bucura nici macar pentru un scurt popas, intrucat nivelul carosabilului este cu cel putin 25 cm mai sus decat cel al gazonului :tamp:. As fi vrut ca prietenii rulotisti care au descris mai sus starea drumului sa " ma minta", dar informatiile lor au fost 100% exacte. Drumul se prezinta mai rau decat il arata street view in 2012 ( cred ca de atunci nu s-a reparat nimic la el ). Imi cer scuze dar n-am avut bip-uri.  

 

1003.mp4

  • Like 2
  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.