Bota Ionut

Grecia, Armenistis camping 24.05-03.06 2018

35 postări în acest subiect de discuţie despre Grecia, Armenistis camping 24.05-03.06 2018

Grecia, Armenistis camping 24.05-03.06 2018

Bota Ionut
La 04.06.2018 la 17:31, Constantin Nedelcu a scris:

Super, multumesc ptr ajutor

Daca ai nevoie de alte informatii cu drag

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Cristian Bednar

Buna dimineata dragi colegi,

 

In primul rand multumesc pentru prezentare colegului @Bota Ionut . A cantarit ceva in alegerea campingului si bine am facut ca m-am documentat inainte! In aceasta zona sunt 5 campinguri, insa 3 dintre ele sunt ... cum sa fiu elegant... lasate intr-o mare paragina. De al 4-lea voi scrie intr-un topic separat pentru ca merita prezentat in detaliu. Este vorba de Porto Elea.

 

Ok, haideti sa facem un update 2019 la camping Armenistis:

Locatia super. Ai de ales intre locuri de campare inconjurate de copaci, sau la plaja. Noi am ales intre copaci, chiar langa magazin. Recunosc ca alegerea a fost mai mult aleatoare initial pt ca ne-a fost alocat locul de la receptie, insa nu am simtit nevoia de relocare. Foarte multa verdeata, esti campat practic intr-o padure la malul marii.

Verde peste tot, multe pasari, infrastructura in stare excelenta si dimensiunile.... incredibile. Eu dimineata dau o tura cu catelul si 1/2 din camping il acoperim intr-o ora. Incrdibil de mare si de dezvoltat.

Baile sunt curate. Asta sa fiu sincer, am aflat de la sotie cand a folosit accidental una din bai. Noi in general folosim rulota, d’aia am platit pentru rulota cu baie si dus 😀.

Majoritatea locurilor de campare au canalizare ( pt noi e prima data cand vedem asta in camping) pt apa menajera din rulota, curent si apa curenta. Totul la botu’ calului. WC-urile au toate loc de deversat toaleta chimica si instalatie de apa de curatat recipientul si sunt foarte multe Grupuri de toalete. Efectiv, oriunde stai le ai in raza vizuala la zeci de metrii. Era sa ui, wi-fi-ul are acoperire peste tot si este super ok. Noi ne-am uitat la filme online si mergea brici!

In complex am gasit market foarte misto aproviziunat, magazin de haine/accesorii de plaja, restaurant, bar, beach bar, locuri de joaca pentru copii si adulti, centru pentru sporturi de apa, teren de volei,  teren de baschet si cinema in aer liber. Foarte multe rulote fixe de inchiriat pentru cei care nu au rulota si vor sa incerce viata de camping, si pentru premianti niste casute gen container foarte-foarte misto.

Campingul este ok cu animalele de companie atata timp cat sunt in lesa/ancorate la rulota. Am avut surpriza sa gasim chiar si un ciobanesc australian (ruda cu catelul nostru).

Restaurantul este ok si serviciile impecabile. Am mancat de cateva ori, 2 persoane si un catel ... cam 30 euro, insa mancarea foarte buna. Pe la bar nu am trecut insa aproape in fiecare seara au o petrecere tematica.

 

Un sfat pe care l-am primit si noi de la un prieten: nu ratati daca ajungeti aici Portokalis Beach. Este ceva de vis si doar la cativa km distanta.

 

Am uitat sa va scriu despre drum: LUNG de la Bucuresti. Am facut fix 12 ore. Varianta clasica Bucuresti, Sofia, Salonic si locatie. 830 km, medie de 70 km/h doar cu cateva pauze de alimentat si intins coloana.

la intoarcere ma gandesc sa il fac din doua bucati, cu o pauza in jurul Sofiei la un camping ceva. Inca nu ne-am hotarat, insa sunt sigur ca gasim noi

 

PS. Spray de tantari obligatoriu, au tantari si ziua. Noi fireste ca nu aveam insa am gasit la magazin...

 

Atasez niste poze, care sa ‘sustina’ ce am scris mai sus:

 

60DE90E7-5D88-4456-940F-185B088F8588.jpeg

94D23798-701C-47F4-BFD0-F25D05C185A0.jpeg

57C12057-1D86-4775-BC3D-F9FD133E27A7.jpeg

4F849054-06CB-4B58-8F8F-B06EF7AA8EA8.jpeg

14C4A344-666F-4042-AC6F-3FC73610046D.jpeg

4962105C-C245-430E-A4FA-26614E15037A.jpeg

9179D643-AA6D-4522-8232-BBB659435AD8.jpeg

A8137CA0-5736-4BBE-A822-8E12D9718CA0.jpeg

D1997A93-8F75-4FF3-A9E0-F47B89351EE2.jpeg

692A0371-901B-4548-B041-C8F5585253FE.jpeg

50D25667-017A-4106-8E45-B164DC49A157.jpeg

53C8507B-3E6C-437D-A391-56B8E0B5ACC7.jpeg

157769C7-DF33-45FB-912B-ADFD6360A758.jpeg

E2F9F26B-9083-4D80-B2A5-4832B42F5C83.jpeg

022ED21C-4033-4A5D-BB92-384A1F568013.jpeg

6F95C2C4-00B8-48FE-9D50-11607592BA26.jpeg

8C834F25-5CA7-4EA3-A605-EAA08636E1AB.jpeg

  • Like 4
  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Fejer Antal

Multumim pentru prezentare.:bravo:

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Mulțumim @Cristian Bednar și respect maxim! :salutare!:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai-Arad

Multumim @Cristian Bednar :bravo:

 

E2F9F26B-9083-4D80-B2A5-4832B42F5C83.jpeg.c4a0e8a632947bffaf3d5452da7de2f2.jpeg

:OK:  ...super !

 

La 3.5.2019 la 7:59, Cristian Bednar a scris:

Am uitat sa va scriu despre drum: LUNG de la Bucuresti. Am facut fix 12 ore. Varianta clasica Bucuresti, Sofia, Salonic si locatie. 830 km, medie de 70 km/h ....

:default_109: ... 12 ore  la volan (chiar si cu pauze) mi se pare "horror". Dupa 8 ore la volan fiecare secunda in plus e un ...chin. Sincer, eu n-am "curajul " asta. Poate ca, tin prea mult la viata mea. 

 

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristian Bednar

@Mihai-Arad la intoarcere ne-am propus sa facem drumul din 2 bucati. Sincer, aveam si planul unde sa oprim insa ne-a placut atat de mult campingul incat ne-am sucit vineri si am zis sa mai stam sambata... si sambata a plouat 😀.

Deci tot din doua bucati de cate 6 ore am facut drumul inapoi. Asa e mai usor digerabil...

 

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Andrei Dragos
La 03.05.2019 la 8:59, Cristian Bednar a scris:

Ok, haideti sa facem un update 2019 la camping Armenistis:

Locatia super. Ai de ales intre locuri de campare inconjurate de copaci, sau la plaja. Noi am ales intre copaci, chiar langa magazin. Recunosc ca alegerea a fost mai mult aleatoare initial pt ca ne-a fost alocat locul de la receptie, insa nu am simtit nevoia de relocare. Foarte multa verdeata, esti campat practic intr-o padure la malul marii.

Verde peste tot, multe pasari, infrastructura in stare excelenta si dimensiunile.... incredibile. Eu dimineata dau o tura cu catelul si 1/2 din camping il acoperim intr-o ora. Incrdibil de mare si de dezvoltat.

Baile sunt curate. Asta sa fiu sincer, am aflat de la sotie cand a folosit accidental una din bai. Noi in general folosim rulota, d’aia am platit pentru rulota cu baie si dus 😀.

Majoritatea locurilor de campare au canalizare ( pt noi e prima data cand vedem asta in camping) pt apa menajera din rulota, curent si apa curenta. Totul la botu’ calului. WC-urile au toate loc de deversat toaleta chimica si instalatie de apa de curatat recipientul si sunt foarte multe Grupuri de toalete. Efectiv, oriunde stai le ai in raza vizuala la zeci de metrii. Era sa ui, wi-fi-ul are acoperire peste tot si este super ok. Noi ne-am uitat la filme online si mergea brici!

In complex am gasit market foarte misto aproviziunat, magazin de haine/accesorii de plaja, restaurant, bar, beach bar, locuri de joaca pentru copii si adulti, centru pentru sporturi de apa, teren de volei,  teren de baschet si cinema in aer liber. Foarte multe rulote fixe de inchiriat pentru cei care nu au rulota si vor sa incerce viata de camping, si pentru premianti niste casute gen container foarte-foarte misto.

Campingul este ok cu animalele de companie atata timp cat sunt in lesa/ancorate la rulota. Am avut surpriza sa gasim chiar si un ciobanesc australian (ruda cu catelul nostru).

Restaurantul este ok si serviciile impecabile. Am mancat de cateva ori, 2 persoane si un catel ... cam 30 euro, insa mancarea foarte buna. Pe la bar nu am trecut insa aproape in fiecare seara au o petrecere tematica.

Nu ai spus nimic de plaja. CUm e intrarea in apa? Imi fac griji in privinta copiilor/

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel D

Mulțumim pentu prezentare!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristian Bednar

@ANDREI DRAGOS  noi nu am facut baie la 01.05.2019 cand am fost. Plaja in sine frumoasa si generoasa insa legat de intrarea in apa... nu stiu ce sa iti spun. Tinand cont ca este o locatie super orientata pt familii, BANUIESC ca este ok si intrarea in apa, insa nu am incercat cu picioarele noastre.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Raruta Florin

Salut. Cu cat timp inainte ati facut rezervarea pentru loc? Am incercat sa fac o rezervare, fara rulota, la una din casute sau rulota de acolo si totul e deja rezervat inclusiv 2021.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.