Florin Smolnicki

Sfaturi montare suport biciclete

31 postări în acest subiect de discuţie despre Sfaturi montare suport biciclete

Sfaturi montare suport biciclete

Fejer Antal

Eu am suport pentru doua biciclete pe spatele rulotei, cred ca este montat din fabrica. Nu am folosit si nici nu o sa folosesc! Nu de mult am cumparat suport pentru doua biciclete pe protap, marca Thule. O sa punem doua biciclete pe suportul montat pe protap si doua pe Touareg!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Florin Smolnicki

Salutare! Dragi colegi, am nevoie de ajutorul vostru, în special de ajutorul colegilor care au suport de biciclete la rulotele Bailey. Posesorii de rulote Bailey știu că pe toată lățimea de la rulotă, pe spate există o baie. Eu doresc să prind un suport de biciclete, dar problema este că în partea stângă am baia și cădița de la duș. În aceste condiții, nu pot da găuri (și să bag șuruburi prin podea) pentru a prinde talpa de la suport. Acest lucru ar însemna să găuresc cădița de duș. Cei care aveți prinse astfel de suporturi, cum s-a procedat? Mă puteți lămuri și pe mine? Îmi puteți trimite niște fotografii? Vă mulțumesc frumos!

 

 

IMG20220421171143.jpg

IMG20220421171212.jpg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Bogdan C.

trebuie data cada jos si prins suportul prin podea cu suruburi si placa de otel. La fel si la perete. Totusi eu as opta pe tru transportul bicicletelor pe plafonul masinii, deoarece fiind rulota englezeasca, pe protap nu este loc suficient.

Bafta!

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin Smolnicki

@Bogdan C. 

 

Mulțumesc, Bogdan. 

 

Nu pot ridica bicicletele pe mașină. 

Mă dor mâinile, coatele, umerii, de mor. 

Cu mașina nu este o soluție. 

De aceea am luat suport de biciclete cu acea prindere de jos mai specială, ca să nu afecteze panoul spate și ca să pot pune ușor bicicletele în spate. 

 

Nu știu ce să mai fac. 

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Bogdan C.

@Florin Smolnicki daca baia e portionata cum cred eu, adica cu ghiuveta pe mijloc, dus in stanga si toaleta in dreapta, tare-mi e teama ca suportul acela vine exact unde sunt peretii de la dus, respectiv toaleta. Acest lucru l-ar face imposibil de montat sa prezinte siguranta. Trebuie masurat. Sunati-ma! 0742613809

 

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin Smolnicki

Mulțumesc tuturor pentru sfaturi!

Panoul a fost montat cu foarte mare succes și foarte simplu.

De la jumătatea lunii iulie și până acum a dus, cu succes, prin zona mea și apoi până la mare și la București, două biciclete. 

Avantajul acestui model este că iarna se poate da jos. 

Pot așeza mai ușor și în siguranță prelata dedicată rulotei.

Fotografia este făcută în ziua în care am plecat spre mare.

 

 

IMG20220708112444.jpg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Conţinut similar

    • Gherman Radu
      de Gherman Radu
      Vand pentru cineva Antena Satelit Rulota Megasat Caravanman 85cm Professional GPS 2 utilizatori la pretul de 5000lei negociabil si suport de 4 biciclete marca Fiamma la pretul de 1400lei negociabil, au fost date jos de pe o rulota, suportul de biciclete a fost montat in partea din spate a rulotei.
      Multumesc











  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.