11 postări în acest subiect de discuţie despre Flipper City

Flipper City

Toma Roger

Flipper City 4004

Am doar o iesire cu ea si de aceea nu am prea multe de spus !

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Ovidiu-Betty

Să o stăpâneşti sănătos şi să vă servească fără probleme. :salutare!:

Dar totuşi... chiar şi fără nici o ieşire, "două cuvinte" să o descrii ai fi putut scrie (an, greutate, mma , dotări, spaţii de dormit, ş.a.m.d). :noroc:

De asemenea şi două, trei foto că se ştie... fac mai mult decât 1000 de cuvinte. :)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Toma Roger

Pai da: 

Rulota mea are doua paturi  (5 locuri) dar nu am baie, probleme ascunse nu are pentru ca am cumparat-o de la o cunostiina.Greutate: 660 proprie si 820 MMA, am si cort la ea dar nu am prelata care se pune pe jos.

De tras, o trag cu un Ford Mondeo Combi 2.0 benzina+ GPL. Dupa prima iesire sunt foarte multumit de rulota, mai putin incantat am fost de Valea Cerbului unde m-am dus crezand ca voi gasi aer curat de munte si am gasit un nor de praf permanent de care sper sa se scape cat mai repede in conditiile in care se promite asfaltarea drumului.

 

IMG_4285.JPG

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stefanstefan
în urmă cu 1 oră, Toma Roger a scris:

Pai da: 

Rulota mea are doua paturi  (5 locuri) dar nu am baie, probleme ascunse nu are pt ca am cumparat-o de la o cunostiina, greutate: 660 proprie si 820 MMA, am si cort la ea dar nu am prelata care se pune pe jos, iar de tras, o trag cu un Ford Mondeo Combi 2.0 benzina+ GPL. Dupa prima iesire sunt foarte multumit de rulota, mai putin incantat am fost de Valea Cerbului unde m-am dus crezand ca voi gasi aer curat de mute si am gasit un nor de praf permanent de care sper sa se scape cat mai repede in conditiile in care se promite asfaltarea drumului.

 

IMG_4285.JPG

 

 

Salut si sa o stapanesti sanatos fara probleme!

 

Parerea mea este ca e mai bine ca nu ai baie. E clar ca asa nu ai nici infiltratii, astea fiind in general cea mai mare problema la o rulota.

Gasesti pe net dus la 12 volti la aprox. 100 lei nou, un bidon mare cu apa de lasat in soare, de preferat negru, si ai rezolvat cu spalatul.

Pentru toilet iti recomand wc thetford si solutii aceiasi marca, astea din urma gasesti la Hornbach.

 

Avand in vedere ca esti din Bucuresti iti recomand cu sinceritate maxima ca atunci cand vrei aer curat sa o iei pe autostrada pana la Pitesti de unde ai multiple variante:

- Valea Oltului

- Curtea de Arges - Transfagarasan

-Campulung - Cabana Voina

- Corbi / Nucsoara

 

Autostrada o parcurgi imediat fara emotii cu un consum decent iar de acolo in orice directie, la maxim 80 de km, locuri minunate.

 

Sa auzim de bine!

  • Like 3
  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Toma Roger

Salut si multumesc pt sfaturi !

Wc si dus deja am cumparat  imi mai trebuie un cort pt ele.

Cat despre iesiri, acum de Rusalii am de gand impreuna cu prietenii sa plecam undeva in apropiere de Curtea de Arges, pe Valea Valsanului,  dar din ce informatii am mai cautat pe net am inteles ca nu ar fi chiar accesibil drumul. ( Din pozele de pe net am vazut ca zona este foarte frumoasa) .

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stefanstefan
25 minute în urmă, Toma Roger a scris:

Salut si multumesc pt sfaturi !

wc si dus deja am cumparat mai imi trebuie un cort pt ele.

Cat despre iesiri, acum de Rusalii am de gand impreuna cu prietenii sa plecam undeva in apropiere de Curtea de Arges, pe Valea Valsanului parca dar din ce informatii am mai cautat pe net am inteles ca nu ar fi chiar accesibil drumul. :( Din poze de pe net am vazut ca zona este foarte frumoasa .

Cort pt wx si dus gasesti la decathlon.

Valea valsanului este foarte foarte frumoasa insa nu prea are locuri de campat.

Era o poiana mare in capat insa au restrictionat camparea.

La voina e ok insa o sa fie cam aglomerat, la nucsoara e superb insa drumul pune ceva probleme sau pe valea oltului - vezi ca au fost ceva colegi de 1 mai intr-o locatie frumoasa rau - cauta la primbari de 1 mai calimanesti, ceva de genul.

 

Mai bine hai in Grecia :default_big_grin:

 

Spor.

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stefanstefan

Cateva sugestii:

 

sau

sau

 

 

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

S-o stapanesti cu placere si sa-ti ofere vacante frumoase in continuare! :noroc:

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Toma Roger

@Scorustefan  Cortul de la Decathlon mi se pare cam mic iar pt 20 de ron in plus m-am gandit sa achizitionez de pe net.Am vazut unul cu dimensiuni ceva mai mari (130x130x210).  

Despre Grecia cel putin anul asta nu ma pot aventura din mai multe motive ( sotia gravida, masina nu ma incanta ).

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stefanstefan
în urmă cu 2 ore, Toma Roger a scris:

@Scorustefan  Cortul de la decathlon mi se pare cam mic iar pt 20 de ron in plus m-am gandit sa achizitionez de pe net, am vazut unul cu dimensiuni ceva mai mari (130x130x210), cat despre Grecia cel putin anul asta nu ma pot aventura din mai multe motive ( Sotia gravida, Masina nu ma incanta )

Eu am de la Decathlon si e ok. Incap cu toate 110 kg ale mele in el .

Am ales din asta pentru ca se monteaza si demont foarte usor.

Sa fie intr-un ceas bun cu sotia si sa dea Domnul sarcina usoara si nastere super usoara.

Si eu am schimbat masina dupa ce am luat rulota si te sfatuiesc sa nu te grabesti astfel incat, sa faci o alegere cat mai buna cu incadrare in buget.

 

Doamne ajuta!

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Toma Roger
în urmă cu 2 ore, Scorustefan a scris:

Eu am de la decathlon si e ok. Incap cu toate 110 kg ale mele in el :))))

Am ales din asta pt ca se mont si demont fff usor......

Sa fie intr un ceas bun cu sotia si sa dea Domnul sarcina usoara si nastere super usoara.

Si eu am schimbat masina dupa ce am luat rulota si te sfatuiesc sa nu te grabesti astfel incat sa faci o alegere cat mai buna cu incadrare in buget...

 

Doamne ajuta!

Eu tot pe la 100 si un pic ma-nvart si de incaput incap in el dar nu ma simt chiar confortabil :) .Eram chitit pe acel cort. La prima iesire am mers pe ultima suta de metri la Decathlon sa-mi cumpar si spre norocul meu nu mai aveau pe stoc, asa ca mi-a imprumutat unul prietenul meu si asa am ajuns la concluzia ca trebuie sa-l iau pe cel de 130x130 :).

Iti multumesc pentu urarile de bine in legatura cu sarcina , iar despre masina sigur trebuie sa trag cat pot de ea pentru ca bugetul nu doar ca e redus, e aproape inexistent.

 

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.