Alin Opran

Masa tractabila Passat B6 1.6 FSI

7 postări în acest subiect de discuţie despre Masa tractabila Passat B6 1.6 FSI

Masa tractabila Passat B6 1.6 FSI

Alin Opran

Salut,

 

Ma poate ajuta cineva cu informatia: care este masa maxima tractabila cu dispozitiv de franare pentru un VW Passat B6 1.6 FSI model 2005-2010? Caut aceasta informatie pe net si nu reusesc sa gasesc.

 

Sa nu ma trimiteti sa ma uit in cartea de identitate fiindca nu are asa ceva masina :amuzat:

Este inmatricuta in Irlanda iar aici nu au asa ceva, este o struto-camila intre CIV si Certificat Inmatriculare iar aceasta informatie lipseste :default_doh:

 

Am achizitionat carligul de remorcare iar acum sunt in cautare de rulota si trebuie sa fiu cat de grea poate sa fie (maxim).

 

Multumesc anticipat :noroc:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Traian M

Ia vezi aici si aici.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel K

Pana una alta poti sa-ti faci o idee foarte apropiata de realitate pe site-ul towcar.info. in site dai pe towing limits, selectezi masina si modelul, selectezi all cars si clic pe butonul towing limits. Apoi iti gasesti masina si cat poti sa tragi cu ea in lista.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Alin Opran

Multumeasc frumos pentru raspunsurile promte si la obiect :salutare!:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin C.

La un passat 2.0 tdi din 2007, masa tractabila este de 1800 kg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin Dinu

Eu am oktavia break cu motor 1.6diesel 105 cai (cred ca motoarele ai masinile sunt similare). Am masa maxima tractabila pt remorca cu sistem franare 1360kg. S-ar putea ca tu sa ai chiar putin mai mult.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Roibu Ionut Eduard
în urmă cu 13 ore, Florin Dinu a scris:

Eu am oktavia break cu motor 1.6diesel 105 cai (cred ca motoarele ai masinile sunt similare). Am masa maxima tractabila pt remorca cu sistem franare 1360kg. S-ar putea ca tu sa ai chiar putin mai mult.

Salut Florin.

Cum se descurca motorul de 1.6 tdi? Am si eu un passat cu acelasi motor dar 1400 capacitate de remorcare.

Rulota are 770 si 1000 kg maxim autorizat.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Conţinut similar

    • Damian Bogdan
      de Damian Bogdan
      Buna seara tuturor,
      Ma poate ajuta cineva cu un sfat despre unde as putea repara masa din imagine?
      Mulțumesc anticipat.

    • Ovidiu-Betty
      de Ovidiu-Betty
      Am postat anul trecut în topicul "Ce am mai achiziționat pentru rulota mea ?", la paginile 65 și 66, un set de șezlonguri Berger și o scăriță rabatabilă Berger, noi, achiziționate din piața de vechituri. 
      După aceasta am fost solicitat în privat de mai mulți colegi de pe forum, care m-au rugat să le achiziționez și lor cele cumpărate de noi, însă cei care le vindeau nu au mai venit în piață (venise vremea urâtă și nu mai erau produse de sezon), însă duminica aceasta am reușit să fac rost de numărul de telefon al dânșilor și să-i și contactez. 
      În urmă discuțiilor am primit acceptul doamnei de a-i posta numărul de telefon pe forum pentru ca doritorii să o poată contacta direct în vederea achiziționării celor dorite. 
      Am să și postez câteva foto cu o parte din produsele ce le vând dânșii, pe care mi le-au trimis duminică pe Whapp și să repostez câteva din cele postate de mine la vremea respectivă. 
      Prețurile pentru scaunele cu prelungire transformare în șezlong sunt la 130 lei, scăriță dublă 50 de lei. Acestea mi-au fost comunicate duminică. 
      N-am discutat de cea rabatabilă pe care noi anul trecut am cumpărat-o cu 20 de lei. 
      De asemenea nu pot să spun nimic de prețurile celorlalte produse pe care familia Varga le comercializează.  Asta doar doritorii când vor suna. 
      Așadar... număr de contact: 0745422863 d-na Varga.
      Seară bună tuturor ! 
       


































  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.