Ionut B

Parc rulote Olanda

10 postări în acest subiect de discuţie despre Parc rulote Olanda

Parc rulote Olanda

Ionut B

Salut tuturor,

 

Ne gandim (eu si sotia) sa achizitionam o rulota, si din cate am citit pe forum este mai bine sa o achizitionam direct de la sursa (Olanda, Uk etc.).

 

Ne puteti recomada cateva parcuri de rulote cu o gama diversificata de rulote, la preturi avantajoase. Am vazut ca se gasesc si pe mobile.de dar am zis ca nu strica sa intreb, poate aflu websituri/locatii mai bune.

 

Mersi.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Mariut Petru Catalin

Am sa va urmaresc topicul, intrucat acelasi lucru il doresc si eu, sa cumpar una direct de acolo.

Daca primiti informatii de orice fel, m-as bucura sa le impartiti si cu mine.

Multumesc.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Robert Miron

marktplaats.nl

speurders.nl

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ovidiu Cica

Omul a solicitat parcuri nu site-uri !

Viorel (stie el care!)cunoaste parcuri !

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel K

Cunoaste dar a zis undeva ca nu le da chiar oricui.

Mi-a zis cineva care a fost de multe ori in Olanda ca sunt multe parcuri, oferta e generoasa. Totusi daca nu ai experienta sau pricepere, chiar daca nu esti la prima rulota, poate ar fi mai bine sa mergi cu cineva mai priceput si cu experienta la cumparat din Olanda (evalueaza bine pretul si stie sa negocieze). Depinde si cam la ce pret vrei. Doar daca vrei foarte ieftina deci si pretentiile sunt mici, iar fiecare suta de euro atarna greu, poate atunci e mai bine sa te duci singur si ce-o fi o fi, oricum nu iei o trufanda, nici mare negociere nu ai ce sa faci, dar macar toti banii se duc in rulota. Dar la foarte ieftina e discutabil daca se merita sa te duci pana acolo.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ionut B

Mersi pentru raspunsuri,

 

Pretul de achizitie ar fii undeva la 4000 - 5000 euro. Nu am de gand sa o plimb mult, planul ar fi sa mergem in Portugalia vreo 1-3 luni, o punem undeva langa ocean si locuim in ea (off-topic: vrem sa facem surfing), apoi ne mutam in Franta cateva luni si tot asa pana cand vine bebe sau alte evenimente neprevazute. Ideea e ca sunt independent de locatie deoarece lucrez "on-remote". Astea fiind spuse cred ca o rulota cu cat mai mare cu atat mai bine. 

 

Probabil dupa o luna ma intorc acasa, ca nu e de noi, cine stie, dar in momentu asta cred ca viata asta m ar face fericit :)). Cine stie , da cum zicea Tudor Chirila: "fericirea ii un lucru pe care nu o sa il gasesti niciodata dar in cautarea "ei" merita sa alergi toata viata." si ma uit in jur si vad ca altii gasesc fericirea intr-o  basca de corcoduse :))).

 

Seara faina

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Rulota AAA

Atentie !! La o rulota mare ai nevoie si de o masina pe masura ! Sfatul meu , este de a te uita si pe Caravans.Nl .. acolo posteaza numai cei care detin  parcuri de rulote ! Acolo intri pentru vizionarea unei rulote , si vei vedea tot parcul de rulote  al acelui parc ! Bafta..

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dragos M

Avem un topic pe forum, care contine cele mai importante site-ul de vanzari rulote, anunturile sunt puse in marea lor majoritate de parcuri.

 

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel C.
La 04.05.2018 la 19:06, Viorel K a scris:

Cunoaste dar a zis undeva ca nu le da chiar oricui.

Nu stiu unde am postat asa ceva, insa ce cunosc este faptul ca nu transmit informatii catre cei care nu sunt membri in forum. Asta o stiu precis :default_big_grin:

Nu cred ca exista un coleg pe forum care nu a primit vreodata raspunsuri la intrebarile care mi le-a pus.

 

Am cateva articole in blog in care prezint cum se achizitioneaza o rulota din Olanda, fie de la particular, fie din parcuri.

Nu fac concurenta forumului, doar ca postarile din blog sunt personale (ca doar de acea este blog :default_big_grin:) si trebuie luate ca atare.

:multumesc!:

 

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Rulota AAA

Scuze..putin Off..!!.Recomand Viorel din Craiova , pentru sfaturi , consultanta,  si drumuri in  Olanda pentru achizitionare rulote ! Super coleg !:OK:

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.