Dan Istodorescu

Vacanta de vara Grecia 15 august - 2 septembrie

10 postări în acest subiect de discuţie despre Vacanta de vara Grecia 15 august - 2 septembrie

Vacanta de vara Grecia 15 august - 2 septembrie

Dan Istodorescu

Buna ziua,

 

Noi ne-am hotarat sa mergem la vara si in Grecia, vom pleca pe 15 august iar pe 16 vom campa la Thalatta Kalamitsi Camp, pentru 10 zile. Apoi om mai vedea. Suntem o familie cu fetita de 8 ani si mergem cu rulota. Daca mai sunt doritori, dati-mi de veste, m-as bucura sa avem companie.

 

Salutari !!!

 

Dan

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Radu Ghita
în urmă cu 4 ore, Dan Istodorescu a scris:

... si in Grecia vom pleca pe 15 august, iar pe 16 vom campa la Thalatta Kalamitsi Camp, pentru 10 zile.

 

Salut!

 

Ai stabilit si un buget pentru treaba asta? Cam cum arata el?

Multumesc!

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dan Istodorescu

Buna Radu, camparea la Thalatta e 40 eur / zi (2 adulti, un copil, rulota + cort, masina, curent, frigider). Am facut deja rezervare, se plateste 100 eur avans, restul la plecare.

 

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Traian M

Destul de scumput 40 de euro pe zi. Aia cu frigiderul inclus in pret nu am inteles-o. La cort te referi la cortul rulotei sau un cort de dormit separat?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dan Istodorescu
8 minute în urmă, Traian M a scris:

Destul de scumput 40 de euro pe zi. Aia cu frigiderul inclus in pret nu am inteles-o. La cort te referi la cortul rulotei sau un cort de dormit separat?

Nu e ieftin, ce-i drept, insa cel putin dupa poze, arata bine. Despre frigider - e vorba de unul suplimentar inchiriat de la ei. Iar despre cort - am vazut locuri unde daca iti intinzi si cortul, platesti mai mult. Aici ideea e ca ai loc si pentru cortul rulotei.

8 minute în urmă, Traian M a scris:

Destul de scumput 40 de euro pe zi. Aia cu frigiderul inclus in pret nu am inteles-o. La cort te referi la cortul rulotei sau un cort de dormit separat?

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stefan P

Drumuri bune. Si eu voi fi pe bratul respectiv incepand cu 13 iulie si vom vedea la fata locului cat vom sta. Primul popas la Azapiko( poate mai vine vreo viitura:laughing:) apoi am mai gasit in zona ceva off camping. Suntem vreo 5 echipaje. Frumos la Kalamitsi dar destul de piperat.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin C.

Si eu probabil voi merge cu rulota, tot pe bratul Sithonia dar in prima parte al lunii august. Nu am stabilit inca o data sigura de plecare si nici un loc de campare.

Mai mult ca sigur o sa ajung acolo avand o lista cu campinguri si in functie de cum se prezinta situatia la fata locului, voi campa.

Oricum intentionez sa campez in mai multe locuri, nu doar in unul, ca sa mai fie cate o schimbare de decor. Daca mai sunt amatori din zona de vest in perioada respectiva, putem stabili o data comuna de plecare, pentru a face drumul impreuna. Cunosc foarte bine traseul spre Grecia, dar e prima data cand intentionez sa merg cu rulota.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin C.
în urmă cu 12 ore, Stefan P a scris:

 

Cand vei fi in zona, te rog da un pm cu conditiile si cu preturile la cazare. La inceputul lui august vreau sa merg si eu, ar fi un mare avantaj sa detin ceva date despre locurile cele mai convenabile si daca se poate mai ieftine de campare. Inclusiv locatiile de campare off de care ai amintit.

De Azapiko stiu, dar vad ca tu ai si altele pe lista. La mine ar fi prima iesire cu rulota, familionul nu e prea incantat, prefera cazare normala la camera cu chicineta.  

Daca mai dau si rateu la concediu, ma pune familionul sa vand hurdubaia, daca nu cumva ma dau si pe mine bonus numai sa o cumpere cineva.:default_big_grin:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stefan P

Eu voi sta doar off camping. Dar tinem legatura.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin C.

OK, nu ma deranjeaza off camping, avand in vedere ca daca merge cineva inainte voi putea afla care sant conditiile din locatiile respective  pentru aprovizionarea cu apa,   golirea rezervorului de apa gri si toaleta, atmosfera in zona  si eventuale probleme cu politia pentru camparea off ( doamne fereste). In rest sant pregatit, generator de curent cu 2 prize, clima portabila de vreo 7000 btu, butelie gaz pentru frigider,   2 acumulatori de masina, redresor incarcare pe rulota cat si unul de la lidl. Mai facem economie la banii de cazare si ne permitem sa mearga generatorul non-stop daca e nevoie. 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.