Dragos M

Propunere locatie - perioada intalnirea nationala ForumRulote 2018

69 postări în acest subiect de discuţie despre Propunere locatie - perioada intalnirea nationala ForumRulote 2018

Propunere locatie - perioada intalnirea nationala ForumRulote 2018

Cristi Enachescu

Dragi colegi,

pentru a ne pastra obiceiul inceput anul trecut, respectiv de a organiza doua intalniri nationale - una primavara si una toamna si avand in vedere calendarul sfarsitului lunii mai si inceputul lunii iunie (luni 28 mai - a doua zi de Rusalii - zi libera, vineri 1 iunie - Ziua Copilului - zi libera), va propun ca perioada pentru organizarea intalnirii nationale intervalul 25 mai - 3 iunie 2018 in ideea ca ne-am mai putea lua cateva zile de concediu si sa stam mai mult pentru a merita efortul unei deplasari mai lungi daca locatia asupra careia se va hotari prin vot va fi mai indepartata pentru unii dintre noi.

 

  • Like 2
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Dragos M

Asteptam sugestii de locatie si de la membrii mai putini activi pe acest forum..., fiind membri ForumRulote.ro frumos ar fi sa-si dea si ei cu parerea... :default_big_grin:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ionita Mihai

Salut,

Daca nu e prea tarziu, in primul w-end din august, as propune  camping Valea Zanelor, Covasna. Daca se doreste off, la iesirea din comuna Comandau exista un teren unde se pot instala cel putin 30 de rulote.  

In aceasta perioada sun zilele comunei Comandau, cu bîlci, concursuri de taiat lemne, muzica...

 

  • Like 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu Ghita

Multumim pentru pont @Ionita Mihai :multumesc!:

E bine de tinut minte, un nou loc si prilej pentru o vizita!

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ionita Mihai

Posibil ca minivacanta de 1 Mai sa o petrec acolo. Voi reveni cu poze din Comandau.

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu Ghita

Asa sa faci! :bravo:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu Ghita

Parca tot prin Covasna, au fost anul trecut colegii @Dragos M si @Daniel P intr-un camping!

Acolo nu-s conditii pentru  intalnirea nationala?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stefan Robert

Salutare.

Fiind membru nou singura mea sugestie este la Tuzla. Plaja la cativa metri, zona foarte linistita.

In schimba nu exista acces la apa, electricitate, sau magazin.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dragos M
acum o oră, Radu Ghita a scris:

Parca tot prin Covasna, au fost anul trecut colegii @Dragos M si @Daniel P intr-un camping!

Acolo nu-s conditii pentru  intalnirea nationala?

 

Am fost la Zabala, apropo de Covasna..., insa offcamping...

 

Pentru cei care nu au rabdare sa citeasca prima pagina a acestui topic, s-a discutat ca ideal ar fi un camping pentru aceasta intalnire, nu offcamping...

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ovidiu-Betty

Camping Leon din stațiunea Durău, jud. Neamț, prezentat de colegul @Mitrofan în 2016, pare de asemenea că ar putea fi o opțiune de luat în seamă.

Există și loc pentru socializare și restul condițiilor cerute de administratori iar de peisaj nici nu are rost să mai discutăm. 

De fapt putem să o facem, însă doar la superlativ. :)

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Bogdan C.

@Ovidiu-Betty vrei tu sa vezi cum trage Laguna de vapor pe Ceahlăul în sus? ;)

Daca totul e ok, si pare sa fie, atunci negreșit ne vedem. 

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dragos M

Din cate vad nu prea prezinta interes aceasta intalnire nationala..., lumea se organizeaza asa intre prieteni... si iese fiecare in zona lui...

Eu de unul singur nu pot organiza o astfel de intalnire pentru ca nu am timp...

Si oricum daca e vorba de o intalnire nationala trebuie implicarea membrilor acestui forum, nu numai a mea...

Din pacate cam asta e situatia pe acest forum.... la momentul actual...

  • Like 2
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dumitrov Daniel Andrei

Chiar nu gasim sa votam 3 locatii si o data cand ne putem intalni ?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Emil Vinteler
La 4/26/2018 la 15:25, Ovidiu-Betty a scris:

Camping Leon din stațiunea Durău, jud. Neamț, prezentat de colegul @Mitrofan în 2016, pare de asemenea că ar putea fi o opțiune de luat în seamă.

Există și loc pentru socializare și restul condițiilor cerute de administratori iar de peisaj nici nu are rost să mai discutăm. 

De fapt putem să o facem, însă doar la superlativ. :)

Am vizitat site campingului Leon si mi se pare frumos. Zona...ce sa mai zicem, este paradis natural.  Faptul ca este o zona de socializare-foisor, nu restaurant, poate ne ofera opotunitatea de a organiza activitati care sa ne ajute sa ne cunoastem mai bine. Am putea sa alocam o  suma convenita de comun acord pentru diferite alimente  in forma bruta-materii prime si sa organizam concurs de gatit pe regiuni :default_big_grin:, Asa am rezolva si organizarea mesei festive, daca ne organizam de la inceput cu  tot ce ne trebuie, de comun acord( repet): carne, cartofi, condimente, peste, malai, faina, etc....lista este deschisa. :feliare::perfect:

Zic si eu.....:default_big_grin:

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dragos M

@Emil Vinteler  eu am fost acum de Paste la Durau, este frumos intr-adevar..., insa e departe de multi membrii....

Trebuie o locatie cat mai aproape posibil de centrul tarii, sa fie bine pentru toata lumea...

  • Like 1
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu Ghita

Poate ca ar trebui luat in calcul ca intalnirile anuale sa se desfasoare , in fiecare an in alta locatie.

Exemplu: anul asta la Galati, anul viitor la Suceava, anul urmastor la Tg. Mures. Apoi Oradea, Timisoara, Craiova, Pitesti, Giurgiu, Constanta, etc.

In acest fel se pot vedea o multime de locuri si ar fi echitabil cam pentru toata lumea - anul asta merg mai departe, dar va veni si randul meu sa stau aproape de casa.

  • Like 5

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stefan P

Voi ajunge si eu maine seara la Durau sa revad locurile. Frumoasa zona....

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Irina Ursache

Salutare dragi colegi!

Daca ar fi sa-i dau dreptate colegului @Radu Ghita as propune un Maramures pentru anul acesta; din punctul meu de vedere ar trebui sa stabilim data (ramane final de mai cu inceput de iunie? pana la urma unii pot veni 3 zile, altii pot sta o saptamana), apoi cineva mai cunoscator intr-ale camping-urilor sa stabileasca si locatia! Noi ne dorim enorm de mult sa dam join anul acesta la intalnirea anuala si sa va cunoastem!

Daca va pot fi de folos cu ceva pentru organizare, va stau la dispozitie.

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dumitrov Daniel Andrei

Intalnirea trebuie sa fie undeva in centrul tarii...asa pot veni mai multe echipaje.

Stiu ca in Fagaras la Fantanita Craiesei, am mai fost dar e un loc cu tot ce trebuie.

Laguna Albastra - Brasov sunt locatii si in centrul tarii.

Hai sa gasim 3 locatii centrale , accesibile pentru toti si sa votam.Eventual si o data cu in zi de sarbatoare legala.

Poate putem veni mai repede sau sa mai stam o zi in plus daca tot batem atata drum.

  • Like 3
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ovidiu-Betty

Dacă nu sar calul şi nu supăr administratorii, vin cu câteva propuneri pentru locaţie şi cu o propunere pentru data întrunirii.

1. Sălişte-Camping Sălişteanca https://www.salisteanca.com/home/ro/ (SB),

2. Cârţişoara-Camping de Oude Wilg  http://www.campingdeoudewilg.nl/  (SB),

3. Făgăraş-Camping Laguna Albastră http://www.lagunaalbastra.ro/ (BV)

4. Băile Homorod-Camping Băile Homorod  http://lobogo.ro/ro/ (HR).

Toate 4 sunt în centru, zone frumoase, iar ultimele două sunt şi cu piscină. :OK:

Haideţi să hotărâm locul că se apropie perioada concediilor şi va fi prea târziu pentru a ne aduna cât mai mulţi, ca urmare eu propun data întrunirii în minivacanţa de 1 iunie 2018.

  • Like 5

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Ca sa nu mai pierdem timp cu propuneri de 3 locatii, apoi vot, si pentru ca mai e putin pana incepe perioada concediilor, eu va propun sa mergem unde am fost si anul trecut, la Fantanita Craiesei in Fagaras.

Ganditi-va ca va trebui sa facem si o lista cu participanti si sa strangem banii pentru avans la masa festiva, care va trebui platit cu ceva timp inainte...

Mi-e greu sa cred ca ne putem mobiliza pana la 1 iunie, dar din punctul meu de vedere n-ar fi nici-o problema sa organizam intalnirea si la toamna, prin luna septembrie...Cum ziceti si voi :salutare!:

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ovidiu-Betty

Înţeleg atunci, că nu se vor mai face două întâlniri ca anul trecut !

Eu credeam că şi în acest an vor fi două.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dumitrov Daniel Andrei

Dupa mine Fantanita Creiesei este ok, , , asa cum a zis si @Daniel P...dar mai avem timp sa ne adunam in 20 de zile ?

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Irina Ursache

Ar fi frumos sa ramana cele 2 iesiri pe an; iar cine are de venit acum de 1 iunie, se poate hotari destul de repede.Pana la urma postarea e initiata din aprilie.Noi suntem pentru weekend-ul de 1 iunie si orice locatie pe care o cunoasteti si o alegeti.

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P
acum o oră, Ovidiu-Betty a scris:

Înţeleg atunci, că nu se vor mai face două întâlniri ca anul trecut !

Eu credeam că şi în acest an vor fi două.

 

Dupa cum lesne se poate observa, noua ne e greu sa ne mobilizam si sa organizam o intalnire, d-apai doua...:default_doh:

Toata lumea e ocupata, unii sunt neinteresati de o astfel de intalnire, altii sunt interesati si desi au timp, nu se implica si asteapta sa faca altcineva ceva, fiecare cu motivele si interesele sale...

Eu am spus de la inceput ca ne lipseste un organizator, cineva care are timp si sa ia fraiele-n maini, sa stabileasca data si locatia, sa stranga banii si sa mearga sa dea avansul, sa stabileasca meniul si sa tina legatura cu patronul...

Dar cum nimeni nu se baga si toti asteapta sa faca altcineva ceva,  ramanem cu asteptarea deocamdata...

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.