Viorel K

Ajutor vizionare rulote

15 postări în acest subiect de discuţie despre Ajutor vizionare rulote

Ajutor vizionare rulote

Viorel K

Revin cu o rugaminte postata acum cateva zile intr-un loc probabil nepotrivit pentru asta, asa cum nici acum nu stiu daca aici e locul.


In vederea cumpararii unei rulote din Olanda, la sfatul unui membru foarte de incredere de pe forum la care am aplelat sa ma ajute, un sfat logic dealtfel cand a aflat ca nu am vazut decat o rulota la viata mea, as avea nevoie de vizionat cateva rulote. Stati putin ca mai vin si cu pretentii. Daca ar fi pana in Pasti ar fi cel mai bine pentru ca imediat dupa, sotia se va opera si probabil o perioada, speram cat mai scurta, dar va fi minim 2-3 spatamani, nu se va putea deplasa, si as dori sa vada si ea, sa ne putem decide impreuna asupra unor modele si variante, sa fie cat de cat si pe gustul ei. "A happy wife is a happy life." 
Promit sa nu deranjam mai mult decat s-ar bea o bere (una la 330 ml, nu la pet de 2L) si ne vom stradui sa nu murdarim pe jos. 
Multumim mult.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Rulota AAA

Daca vrei sa vezi live , am doua rulote ! Problema este ca nu sunt  in Bucuresti ! Sunt in Rasnov -Bv ! Daca vrei sa ajungi in zona ...eu sunt acolo de joi dupa amiaza 05.04.2018! O plimbare la aer curat nu strica , plus si de ce nu si , o berica la iarba verde :noroc: !! App...acolo sunt cam 25 de rulote  ! Sigur 4-5 din ele putem sa le vizionam ! 

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Robert Patrick

Va salut.Puteti veni la Pitesti sa vedeti 2 rulote deosebite, foarte ingrijite, cu2 spatii de dormit.Una Fendt  Saphir 450 din 2006, si una Dethleffs Beduin Luxus 500 din 1996.

  • Like 3
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel K

Multumesc pentru disponibilitati. Nu ma gandeam sa colind tara pentru a vizita niste rulote in scop de informare, speram, si inca mai sper sa o rezolv ceva mai loco.

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel K

N-am prea avut noroc. Ori nu am postat unde trebuie din nou, ori cei din Bucuresti nu isi tin rulotele pe aproape. Unul singur mi-a raspuns,   @Ilie Minea, si ii multumesc si pe aceasta cale. Maine merg sa o vad. Sa ma scuze ceilalti doi colegi care s-au oferit dar sunt cam departe doar pentru vizionare. Daca ar fi fost ceva de cumparat care m-ar fi interesat, evident ca m-as fi dus. Probabil ca o sa mai vad niste rulote la vanzare de pe anunturi, e ceva dar totusi altceva. Un coleg de forum mi-ar fi vorbit altfel despre rulota lui, ce ii place, ce nu, ce m-ar sfatui cu una, cu alta. Un vanzator e lapte si miere despre rulota lui, tot ce are e foarte bun si ce nu are ar fi inutil. Dar macar vad. Si poate chiar ma atrage ceva si cumpar, cine stie, desi planul actual e de luat din Olanda.

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Popescu Ionut

Salut.

Pentru vizionare te pot ajuta si eu, daca esti dispus sa iesi din Bucuresti aproximativ 30 km spre autostrada. Suna-ma la telefon: 0726305958.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P
în urmă cu 5 ore, Viorel K a scris:

N-am prea avut noroc. Ori nu am postat unde trebuie din nou, ori cei din Bucuresti nu isi tin rulotele pe aproape.

 

 Te-as fi ajutat cu placere, dar si eu tin rulotele la 40 km de Bucuresti, in Letca Noua...:noroc:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel K
în urmă cu 16 ore, Popescu Ionut a scris:

Salut.

Pentru vizionare te pot ajuta si eu, daca esti dispus sa iesi din Bucuresti aproximativ 30 km spre autostrada. Suna-ma la telefon: 0726305958.

 

Am vorbit, daca nu intervine ceva la unul dintre noi, mainte trec pe la el. Multumesc.

 

în urmă cu 13 ore, Daniel P a scris:

 

 Te-as fi ajutat cu placere, dar si eu tin rulotele la 40 km de Bucuresti, in Letca Noua...:noroc:

 

Ha-ha, de cand astept postarea asta. Din toamna, daca iti mai aduci aminte de mine. Te rugasem sa ma primesti sa vad si eu frumusetea de curte dar probabil ca ai uitat de mine si n-am mai indrazint sa insist. O imitatie firava ma gandesc sa fac si eu undeva langa Bucuresti, si poate ma inspiram de la tine.  Daca mai vad si niste rulote e chiar la fix. Asa cum am zis in primul post, pentru mine/noi, ideal pentru vizionari ar fi saptamana asta. Daca nu se poate, nu-i bai, tinem legatura. Chiar daca pentru noi timpul vizionarilor de rulote va trece, ramane de vazut amenajarea si eventual ceva sfaturi de la un rulotist cu infinit mai multa experienta ca mine sunt binevenite.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Din toamna si pana acum, de cate ori am fost liber in week-end si a fost vreme buna, am tot lucrat si amenajat cate ceva...:default_doh:

Acum e santier, pentru ca In februarie mi-am mai cumparat un teren alaturi de cel existent,  pe care vreau sa-l ingradesc acum si sa continui amenajarile...acum vine si Pastele, nu lucrez, dar cu toate astea vreau sa fie gata la 1 mai, cand voi da liber la distractie pana in toamna...:58d6c6281fac7_faccinste:

Asa ca, dupa 1 mai iti promit ca te invit intr-un week-end sa bem o bere si sa povestim, pentru ca pana la toamna nu mai fac nimic, decat intretinere...:noroc:

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel K

Ok, multumesc. In ograda gospodarului mereu e de lucru. Spor la treaba si sa iti iasa cum iti doresti.

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ilie Minea

Astazi, am avut placearea sa primesc in vizita la rulota, pe Viorel K. impreuna cu sotia. Am incercat, tot posibilul sa fiu o gazda cat mai agreabila.

Am prezentat rulota mea, o tinerica de 22ani, Beyerland Vitesse 380/2. Se pare ca, au fost placut impresionati de prezentare , afland mici amanunte specifice rulotelor sh.

Sper sa gaseasca si sa cumpere o rulota pe dorintele lor. Placut impresionat de prezenta lor. Mult succes in ce va doriti.

  • Like 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel K
La 4/3/2018 la 8:36, Ilie Minea a scris:

Astazi, am avut placearea sa primesc in vizita la rulota, pe Viorel K. impreuna cu sotia. Am incercat, tot posibilul sa fiu o gazda cat mai agreabila.

Am prezentat rulota mea, o tinerica de 22ani, Beyerland Vitesse 380/2. Se pare ca, au fost placut impresionati de prezentare , afland mici amanunte specifice rulotelor sh.

 

Ar merge sa dau copy/paste la postare dar din postura vizitatorului. Foarte ok totul. Inca o data mii de multumiri.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ilie Minea

O mica rectificare, 32 ani si nu 22.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Alin Dumitru

@Robert Patrick doresc sa achizitionez si eu o rulota iar problema este ca nu am vazut una in interior ! Sunt din Pitesti si v-as ruga intr-o zi daca doriti sa ma lasati si sa imi aratati si mie cam cu ce se "mananca" o rulota. Va multumesc!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Robert Patrick
La 6/21/2018 la 22:35, Alin Dumitru a scris:

@Robert Patrick doresc sa achizitionez si eu o rulota iar problema este ca nu am vazut una in interior ! Sunt din Pitesti si v-as ruga intr-o zi daca doriti sa ma lasati si sa imi aratati si mie cam cu ce se "mananca" o rulota. Va multumesc!

Salut.Am fost plecat in concediu si nu am vazut mesajul.Daca iti mai pot fi de ajutor, suna-ma.

  • Like 1
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.