Timofti Razvan

Wilk din '93

8 postări în acest subiect de discuţie despre Wilk din '93

Wilk din '93

Timofti Razvan

Este prima noastra rulota si sper sa ne petrecem cat mai mult timp de calitate impreuna.20180328_184659.thumb.jpg.5cfa42b11396a3e937dd9a6bb82858db.jpg20180328_184712.thumb.jpg.bb76ebc1cd7ad940f5cae90c998cf509.jpg20180328_175420.thumb.jpg.eefea4befdad10b77c566abdf02164d2.jpg20180328_174122.thumb.jpg.2b540894a060d52a10862b60f5394771.jpg20180328_175404.thumb.jpg.b6b9672b477ea5d940920a31f520ae5c.jpg20180328_175205.thumb.jpg.84cdff13757b49199746e0769b0bb617.jpg20180328_175201.thumb.jpg.42b4ff715f71d7723251233ada1932fe.jpg

  • Like 4

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Timofti Razvan

Am luat-o la pachet cu un panou de 80, stabilizator de 30 de amperi, upc si o baterie auto care trage sa moara.

Urmeaza sa ma lamuresc care e configuratia cea mai buna(ma gandesc la un panou mai mare) si mai am o problema la un geam ...poate ma poate indruma cineva daca se poate lipi ( e dublu si nu am probleme prea mari dar pentru estetica mai mult).

 

20180328_184832.jpg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

S-o stapaniti cu drag si sa va ofere multe vacante frumoase! :OK:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marian Popa

Sa o stapaniti sanatosi ! :OK:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Silviu Pascu

Sa o stapanesti sanatos!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu Ghita

Iesiri frumoase sa ai si sa te bucuri de rulota! :noroc:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Sorin  Leitoiu

:OK: Drumuri bune cu casuta voastra !

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel C.

Sa o stapaniti cu drag!

 

Referitor la geam, nu prea sunt solutii pentru lipit.

S-a mai discutat in forum pe aceasta tema.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Conţinut similar

    • Croiala
      de Croiala
      Salut. Am achizitionat de curand o rulota wilk de luxe . Are tot ce trebuie dar bateria nu prea tine. Stie cineva cum pot face ca pe timpul iernii sa incarce si descarce ?
    • Nicolae
      de Nicolae
      Dragi colegi, asa cum spune titlul vând rulota care mi-a dat prilejul sa mă  înscriu in aceasta minunata comunitate, sa cunosc si sa leg prietenii cu oameni frumosi din toate punctele de vedere.
      Asa cum am numit-o la inceput in prezentarea ei"mumie"datorită anului de fabricație mi-a oferit multe satisfacții si amintiri plăcute. 
      Dar sa revin la prezentarea ei:
      An de fabrcatie 1978
      MMA 750kg, un singur pat in rest tot ce se gaseste intr-o rulota perfect functionabile.
      Pret 1350€ negociabil
      Nr.tel.0723785976






    • Marius George
      de Marius George
      Cu scuzele de riguare pentru intarziere am sa prezint noua rulota WILK De Luxe din anul 1995 .Greutate 830kg si maxima de 1200kg
      Este o rulota micuta dar tot odata foarte bine impartita. Are 2 paturi de 1.6m-2.10m si 0.7m-2.10m, ambele paturi sunt coltare cu masa care se transforma in paturi.
      Baie cu WC si chiuveta fixe si numeroase sertarase. WC-ul este cu golire exterioara.
      Patul mare se inchide cu 3 usi culisante si devine dormitor care deasemenea are 6 dulapuri suspendate si o etajera micuta sub dulapuri si este in spatele rulotei, sub pat sunt 2 spatii de depozitare si inca unul in care se afla boilerul TRUMA TT2 si bazinul de apa de 30l pe roti cu maner de tras care se scoate pe exterior avand usa de vizitare.
      Bucatarie are aragaz cu 3 ochiuri si chiuveta de inox , deasupra doua dulapuri plus scurgator de vase si hota, frigider si inca un dulap mare cat frigiderul care are 3 sertare printre care unul pentru tacamuri.
      Soba truma cu vent la 220V care distribuie in toata rulota.Deasupra sobei dulap pentru umerase unde se afla si tabloul de sigurante.
      Partea din fata are coltarul mic care sub el sunt 2 spatii mari pentru depozitare.Sub unul din ele este montata bateria pe gel de 100A si invertorul de 1000W , redresorul care incarca bateria si regulatorul de la panoul fotovoltaic impreuna cu sigurantele pentru instalatia de 12V.Panoul este de 100W si este policristalin si nu il tin montat pe acopeis, sta in rulota si cand campez il pun unde este soarele mai ok.Deasupra acestui coltar sunt iarasi 4 dulapuri mari si cu etajere sub ele.
      Rulota are 3 geamuri pe spate , unu in fata si unul in dreptul bucatariei. Fiecare geam au rulouri contra insescte si anti soare, perdele si draperii.
      Rulota are instalatia de iluminat la 12V si 220V si totul este pe LED plus doua lampi pe baterii cu senzor miscare care se aprind cand intri in ea si totul este decuplat.
      La usa ne intampina coada de motan si instinctorul iar pe exterior avem si antifurt FIAMMA pentru curiosi..
      Sub coltarul de langa usa avem usa de vizitare pentru a avea acces mai usor fara a da pernele la o parte.
      Butelie, coarba, cric, cale roti, antifurt protap, husa protap si un cort superb ca si nou DOREMA, scara intrare, bidon apa murdara pe roti cu maner pentru tras.
      Rulota are apa calda si rece insa fara dus.
      Mai nou a primit televizor Lustar LCD  si receiver Amico micro HD 
      Doua trape, una deasupra bucatariei si una in baie. Mai sunt multe de zis insa cred ca este de ajuns.
      Voi reveni cu poze mai tarziu ..
       
       
    • Dobre Valeriu
      de Dobre Valeriu
      Rulota noastră este Wilk Deluxe an 1995 si a fost cumpărată de la Marius George. Suntem foarte mulțumiți de ea si cred ca cea mai buna si completa prezentare este făcută chiar de Marius pe forum.
    • Nicolae
      de Nicolae
      Bună seara, m-am hotărât să descriu și eu rulota avută în dotare.
       Rulotă Wilk ci sport 380, an de fabricatie 1979 (cred că sunt unic aici pe forum cu acestă mumie ), 750 kg.
      Ca și dotări initiale: frigider, aragaz cu 2 ochiuri , toaleta portabilă , cort , pat ,  masa
      Dotări ulterioare(după  cumpărare) : instalație 12 v , acumulator 50 A , invertor 400 w , tv  diagonala 30 cm. , receiver amiko , cartelă freesat. 
       
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.