Cojocariu Cristian

Sfat achizitie rulota Pecica Arad

12 postări în acest subiect de discuţie despre Sfat achizitie rulota Pecica Arad

Sfat achizitie rulota Pecica Arad

Cojocariu Cristian

   Buna tuturor membrilor acestui forum , va ureza un "boboc " care are desigur nelamuriri care par floare la ureche seniorilor forumului .

M-am hotarat sa fac marele pas in achizitionarea unei rulote pentru 4 persoane avand acces la un buget de aproximativ 3000 euro .

Scanand internetul m-am indrogastit iremediabil de rulota Alta Kensington an +/-2000 care se afla desigur in probabil raiul rulotelor din tara adica Pecica jud . Arad , deoarece am vazut acolo zeci de rulote dotate si relativ accesibile ca pret.

    Opus fiecarui Rai se afla partea intunecata ,  desigur , adica lipsa actelor necesare inmatricularii in sensul ca desi am vorbit cu mai multi vanzatori nu imi pare sigura posibilitatea inmatricularii in Romania a rulotei.

     Nu este inregistrata nici la taxe si impozite nici Rar ; se vorbeste doar de obtinere numere rosii , a unei declaratii notariale , inscriere Rar si probabil inmatriculare dupa.

    Va rog sa aduceti o raza de claritate in negura procedurii si cat de mare este probabilitatea inmatricularii unei astfel de rulote .

E sigur sa cumpar de acolo ? 

     Multumesc anticipat ! Promit pe viitor sa vin cu subiecte mai putin plictisitoare .:)

       

    

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Cristian Baetu

Eu nu recomand ! 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Draghiciu Dumitru

Ai mare grija cu rulotele din zona Arad 95% sunt tepe. Ai mare grija cu rulotele din Anglia pentru ca au fost probleme cu actele.

Citeste in forum problemele cu rulotele din Anglia si actele care iti trebuiesc pentru inmatriculare.

 

Daca vrei sa nu te pacalesti ar fi bine sa te duci cu cineva care are rulota.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dan Armeanu

Eu am cumpărat 2 rulote din Pecica și nu am întâmpinat nici o problemă cu actele. Am înmatriculat rulotele doar cu declarații notariale. Dacă vrei să iei rulota de acolo, trebuie sa fi atent la eventualele vicii ascunse. (infiltrat, rupturi, etc). Se poate negocia mult la preț. 

Spor în alegerea rulotei. 

P. S. Dacă vrei relații suplimentare sună - mă!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stefan P

La Negoesti Prahova are rulote foarte bune si omul este de incredere.

3 bucati am luat de la el si au fost foarte bune. Cu actele nicio problema.

Succes!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Gabriel Schuster

Saptamana trecuta l-am ajutat pe cumnatul  meu sa-si cumpere o rulota. A gasit la Pecica rulota cu configuratia dorita si a inceput discutiile cu vanzatorul, telefonic. Exceptand faptul ca nu prea vorbea corect romaneste, pretul a scazut brusc cu 30% din prima si , cand am ajuns la verificarea seriei VIN rulota a imbatranit brusc cu trei ani, vanzatorul facandu-se ca ploua. Ca acte nu am primit decat un contract scris de mana in Anglia, dupa multe solicitari. Adunand toate aceste lucruri si mai ales stiind "renumele' zonei, am renuntat sa plecam la Pecica . Am gasit acelasi model de rulota in partea opusa a tarii, la Vaslui si sambata rulota era acasa in Bucuresti.

Ca sfat, cred ca in zona Pecica sunt multe tepe, cine doreste sa cumpere de aici trebuie sa mearga cu un posesor( cunoscator) de rulota si sa cerceteze "obiectul" foarte atent, in toate cotloanele. Este de preferat achizitia unei rulote de la cineva cunoscut sau recomandat de cineva cunoscut. Nu merita facut drumul de la Piatra Neamt la Pecica fara o mare certitudine si siguranta ca acolo vei gasi "aleasa". Bafta la cumparaturi !!

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cojocariu Cristian

@Dan Armeanu Buna seara. Multumesc pentru raspuns . Un nr de telefon ? Merci !

în urmă cu 7 ore, Dan Armeanu a scris:

Eu am cumpărat 2 rulote din Pecica și nu am întâmpinat nici o problemă cu actele. Am înmatriculat rulotele doar cu declarații notariale. Dacă vrei să iei rulota de acolo, trebuie sa fi atent la eventualele vicii ascunse. (infiltrat, rupturi, etc). Se poate negocia mult la preț. 

Spor în alegerea rulotei. 

P. S. Dacă vrei relații suplimentare sună - mă!

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu Catalin

Salut,

Foarte aproape de tine e Tg.Secuiesc. Sunt 3 parcuri de rulote chiar la intrarea dispre Onesti. Eu de acolo am luat-o. www.ruloteimport.ro .

Tipul e super ok, de incredere. Mi-a facut RAR - contracost, fireste ,  mi-a dat toate actele cu care m-am dus direct la Primarie, apoi la Politie fara sa fac nici macar o copie.

Totul a fost perfect. Succes !

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Klaudiu B

Da, cunosc cazuri cu rulote luate de la Tg. Secuiesc. E serios tipul. 

Alegerea iti apartine , si nici nu e departe . 

Cum spuneau si colegii de pe forum, sa iei pe cineva care e in tema cu tot ce inseamna cumpararea unei rulote. Sa fii foarte atent la infiltrații,  aici e marea lor problemă. 

Succes! 

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Rulota AAA

Recomand in zona Tg Secuiesc pe Domnul Varza ! Nu este nici o gluma !  Fereste -te de Boloni ! Parerea mea.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin C.

Am mai spus-o si alta data. Cei ce vor sa cumpere din jud. Arad sa fie atenti. Veti observa in fotografii ca in fundal dupa rulote, in 90% din cazuri se vad niste palate ale concetatatenilor nostri care pronunta "FER" si "HAUR". Cand am umblat sa cumpar rulota si eu am cautat in zona respectiva, dar am renuntat. Am preferat sa o iau gata inmatriculata din alta parte.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Flavius Ivan

La fel am preferat și eu .... acum fiecare face, ce și cum vrea în viață! :default_big_grin:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.