• Conţinut similar

    • Alex E
      de Alex E
      Salutare,
       
      Am achizitionat anul acesta o rulota Knaus Sudwind 425, insa nu am apucat sa o folosesc decat recent. As avea cateva intrebari, legat de anumite operatiuni de service. Sper ca am ales correct categoria unde sa le adresez.
       
      1.     In timpul unei deplasari s-a rupt usa de la baie din balamale. O sa ma interesez de balamale ca sa le montez, insa este cineva care face reparatii, sau imi poate da un sfat, cum sa pot rigidiza incuietoarea de la baie? Se pare ca cale 2 tije care pleaca de langa buton si care blocheaza incuietoarea sunt foarte flexibile, si exista un joc la cele 2 prinderi de sus si de jos.
      2.     As dori sa pregatesc rulota de offcamping, as avea nevoie de ceva sfaturi. Vroiam sa imi montez panouri solare si baterie. Exista o dimenisionare a unei asemenea instalatii? Stiti pe cineva care face asemenea instalari in Bucuresti?
      3.     Frigiderul pe care il am instalat cand il trec pe 220V se raceste destul de greu, nu stiu cum se comporta pe 12V sau pe gaz ca nu am folosit inca. Congelatorul in cateva ore insa frigiderul dureaza cam o zi ca sa pot zice ca e rece. E ceva normal sau ar trebui sa-I fac o revizie?
      4.     Exista vreo posibilitate de a conecta bazinul de apa la o instalatie exterioara din camping astfel incat sa nu fiu nevoit sa umplu bazinul cat stau in camping?
      5.     Rulota Knaus Sudwind pe care o am are o prize cu 7 pini, insa vad ca mai exista o alta prize cu 6 pini daca nu ma insel, se poate de la priza pe care o am pe masina de 13 pini sa plec printr-un spliter catre cele 2 prize ale rulotei. Sau exista riscul ca instalatia electrica pe rulota sa nu fie pregatita decat pentru prize cu 7 pini. Are cineva experienta in acest sens?
      6.     Ce antifurt recomandati? Cand aveti rulota stationara, in oras, aveti pus antifurt ?
       
      Mersi,
      Alex
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.