Dragos M

Propuneri locatii iesire de Paste

45 postări în acest subiect de discuţie despre Propuneri locatii iesire de Paste

Propuneri locatii iesire de Paste

Dragos M

Deschid acest topic, nu pentru a propune o locatie anume, pentru iesirea de Paste ci pentru a spune fiecare unde vrea sa iasa cu rulota, pentru ca ceilalti (inclusiv eu) care nu au idei sa ne putem inspira sa mergem si noi, iar daca se strang grupuri de cateva rulote vom crea topicuri separate pentru fiecare iesire...

 

Personal as dori sa merg cu rulota acum de Paste intr-un camping, (offcamping nu-mi place in aceasta perioada).

 

Asteptam propuneri ! :salutare!:

  • Like 4
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Traian M

Buna initiativa, si eu sunt interesat de campinguri, sper sa fie ceva deschis la 8 aprilie.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stefan P

Salutare! Daca nu intervin ceva probleme, eu voi fi la Herculane  la Camping 7 izvoare la tanti Maria din ziua de Pasti pana urmatoarea duminica dupa Pasti.Pastrez traditia de ceva ani...  

Si nu cred ca voi fi singur, vom fi vreo 3-4-5 rulote. Inca nu am stabilit nimic dar aceasta este dorinta mea si a celor dornici care m-au contactat si au spus ca daca voi merge acolo ar vrea sa vina si ei.

Legat de aceasta locatie am mai prezentat-o in ceva topicuri de revelion si sarbatorile pascale! 

  • Like 6

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David

:rulotisti:

Salutare tuturor!

 

Dacă s-a deschis un topic pentru propuneri  de iesiri de "Sfintele sarbatori Pascale " eu invit colegii care doresc, la o iesire in vestul tarii: m-am gandit la Tasnad ori la Felix!

Sunt stațiuni balneoclimaterice ce iti ofera multe oportunități. 

Sunt dotate cu ape termale, in care te poti balacii la orice temperatură exterioară, beneficiază de multiple posibilitati de recreere si nu numai!

N-aș zice ca nu-mi place la munte, zona Prahova, Brasov, dar eu sunt dintr-o zonă in care "cade muntele pe mine", cu alte cuvinte sunt satul de munte!

In raport de opțiunea colegilor ce vor doriti sa "fie aproape" voi hotară si eu unde voi fi!

O seara binecuvântată!

 

 

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cosmin Korh

O locație camping mai aproape de București, unde recomandati? 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dragos M

@Cosmin Korh nu prea avem ce recomanda..., aici trebuie sa spui tu unde mergi si poate merg si altii in locatia aleasa de tine..., cam asta e scopul acestui topic...

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dragos M

@Cosmin Korh  Te rog sa nu mai postezi offtopic, aici discutam doar despre iesirea de Paste ! (postul de mai sus il voi sterge pentru ca nu are nicio legatura cu acest topic...)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cosmin Korh

Nicio problema, greșeală este a mea. M-a luat valul :default_sun33:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu B

Pentru a evita traficul de pe D.N.1, eu o sa intampin iepurasul la Muddyland -Vulcanii Noroiosi, in comuna Berca , Jud. Buzau,  o zona foarte linistita , departe de agitatia urbana.

Se poate lasa rulota acolo, contra unei sume lunare, anuale, care se poate discuta la fata locului.

Pretul pentru Sarbatorile Pascale este 25 lei /zi inclus si energie electrica .

Din partea casei Domnul Boboc Aurel, va intâmpină cu ouă roșii, cozonac si cate un toi de pălincă + foc de tabara.

Vis-a vis de camping exista o stana de unde se pot procura contra cost si in limita stocului disponibil miei, branza, lapte .

Ca atractii exista :

Vulcanii Noroiosi – Paclele Mari si Paclele Mici.

Manastirea Ratesti.

Sarata Monteoru – Mina de petrol, Schitul Negoita, si Crucea.

Manastirea Ciolanu.

Tabara de sculptura de la Magura.

Muzeul Chihlimbarului de la Colti, Biserica de la Alunis si asezarile rupestre Alunis-Nucu.

Barajul Siriului.

Cascada Pruncea.

Lacul Vulturilor.

Coordonate GPS : 45.339357, 26.708279 .

Scortoasa, Buzau, Romania.

 

 

  • Like 7
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dragos M

Dupa cum se vede activitatea din acest topic, se pare ca de Paste lumea sta acasa..., sau ma rog nu iese cu rulotele...

Inca nici eu nu m-am hotarat unde merg de Paste, dar voi reveni cu o postare cand voi alege locatia...

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu B

Haideti dragi colegi cu propunerile !  Nu pot sa cred ca toata lumea sta acasa :default_109: , mai ales ca sunt 4 zile libere . 

Curaj !

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Klaudiu B

Cred ca nu stie lumea cum va fi vremea, poate cu 1 săptămână înainte de Paște,  lucrurile se vor mai aranja. 

Sa te înscrii acum si dupa aia sa o dai din colt in colt ca nu mai vii, parca nu e ok. 

Si sa fie off camping in perioada Paștelui, stiu eu .....Depinde foarte mult de vreme. 

  • Like 2
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Andreiv

Salut!

Impreuna cu sotia si cei doi juniori intentionam sa ne parcam rulota pe platoul de langa Cabana Padina, pentru ca apoi sa putem participa la Inviere la Manastirea din gura Pesterii Ialomitei, iar zilele urmatoare sa le petrecem explorand zona.

A mai fost cineva in zona in aceasta perioada a anului? Nu ne e frica de putina racoare, dar oare se va topi zapada suficient ca sa putem ajunge si plasa rulota?

 

Andrei V

  • Like 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu B
în urmă cu 1 oră, Andreiv a scris:

Salut!

Impreuna cu sotia si cei doi juniori intentionam sa ne parcam rulota pe platoul de langa Cabana Padina, pentru ca apoi sa putem participa la Inviere la Manastirea din gura Pesterii Ialomitei, iar zilele urmatoare sa le petrecem explorand zona.

A mai fost cineva in zona in aceasta perioada a anului? Nu ne e frica de putina racoare, dar oare se va topi zapada suficient ca sa putem ajunge si plasa rulota?

 

Andrei V

Din cate stiu, drumul spre Zanoaga, Padina, trebuia sa intre in reparatie in toamna lui 2017. Urmau sa repare cateva podete.

Cel mai bine este sa suni la Consiliul Judetean Dambovita Tel: 0245-207600  sa iti spuna exact starea drumului / lucrarii. 

Succes !

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Lungu Marin

De Sfintele Sarbatori Pascale vom fi la Magureni Prahova 5 echipaje daca vremea v-a tine cu noi.

Daca mai sunt amatori sunt bineveniti.

Locatia este dupa ce se trece de Paralela 45 pe Dn1 spre Brasov ; se face stanga si dupa ce se iese din Floresti prima la dreapta. Se merge inainte si cum se iese din Magureni tot inainte vreo 500 m si ne gasiti acolo .

Noi vom fi la locatie de miercuri inainte de Paste.Va asteptam.:feliare::perfect:

  • Like 2
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dragos M

In perioada sarbatorilor Pascale, 90% noi vom merge in Moldova, la Durau - Camping Ursulet..., sunt vreo 15 echipaje care vor veni...

Daca mai are vreun coleg propuneri inca nu este timpul trecut sa ne organizam...

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Wawak Cristian

Din Ardeal este careva care iese cu rulota de Pasti off camping? Cluj-Mures ceva? 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David
La 3/8/2018 la 20:10, Eugen David a scris:

:rulotisti:

Salutare tuturor!

 

Dacă s-a deschis un topic pentru propuneri  de iesiri de "Sfintele sarbatori Pascale " eu invit colegii care doresc, la o iesire in vestul tarii: m-am gandit la Tasnad ori la Felix!

Sunt stațiuni balneoclimaterice ce iti ofera multe oportunități. 

Sunt dotate cu ape termale, in care te poti balacii la orice temperatură exterioară, beneficiază de multiple posibilitati de recreere si nu numai!

N-aș zice ca nu-mi place la munte, zona Prahova, Brasov, dar eu sunt dintr-o zonă in care "cade muntele pe mine", cu alte cuvinte sunt satul de munte!

In raport de opțiunea colegilor ce vor doriti sa "fie aproape" voi hotară si eu unde voi fi!

O seara binecuvântată!

 

 

:rulotisti:

Datorită evenimentelor intervenite în familie voi renunta la ieșirea de Sfintele Pasti!

Sa dea Domnul ca soția mea sa treaca cu bine peste problemele de sănătate ca avem destul timp de iesiri dupa aceea!

DOAMNE AJUTA!

Numai de bine!

  • Like 4

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Peter

Buna ziua tuturor!

Noi intentionam ca de minivacanta de Paste sa ajungem in Thermal  Camping din Hojduszobozlo.

Ne-ar fi placut sa impartim perioada si sa stam si la Baile Felix sau la 1 Mai, dar putinele informatii despre campingul de la 1 Mai pe care le-am gasit pe net au fost defavorabile . 

  • Like 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin Dinu

Eu ma gandesc sa merg la Manastirea Curtea de Arges sa iau lumina anul asta.

Cred ca ma orientez spre Dragoeske sau Camping Curtea de Arges. Nu am fost in niciunul din ele pana acum.

Sper sa nu dau de manele la maxim, e cam singura temere.

Vreau sa dorm :)

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marius George

La Dragoske este plin tot campingul de Paste. Intereseaza-te inainte sa pleci la drum @Florin Dinu

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin Dinu
La 3/28/2018 la 19:30, Marius George a scris:

La Dragoske este plin tot campingul de Paste. Intereseaza-te inainte sa pleci la drum @Florin Dinu

Am sunat azi si mi-am facut rezervare.

Au rezervate toate casutele + 7, 8 rulote de catre un grup din Bucuresti , dar ziceau ca mai e loc. Eu nu am fost niciodata acolo.Nu stiu ce capacitate au.

Aviz amatorilor.

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stefan P

Daca sunt 7-8 rulote, ai loc lejer. E frumos campingul, si conditii decente.Am fost doi ani la rand de 1 Decembrie.

A fost liniste ca am inchiriat o parte din casute si am fost cateva rulote ; a fost liniste ca am fost cunoscuti....

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marian Popa
La 3/8/2018 la 2:08, Stefan P a scris:

Salutare! Daca nu intervin ceva probleme, eu voi fi la Herculane  la Camping 7 izvoare la tanti Maria din ziua de Pasti pana urmatoarea duminica dupa Pasti.Pastrez traditia de ceva ani...  

Si nu cred ca voi fi singur, vom fi vreo 3-4-5 rulote. Inca nu am stabilit nimic dar aceasta este dorinta mea si a celor dornici care m-au contactat si au spus ca daca voi merge acolo ar vrea sa vina si ei.

Legat de aceasta locatie am mai prezentat-o in ceva topicuri de revelion si sarbatorile pascale! 

Salut Stefan,

Cred ca si eu voi fi de Paste la Tanti Maria ; daca anul trecut nu am reusit sa ne intalnim pe Cheile Rudariei, poate reusim acum .:OK:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Silviu Pascu

 @Radu B, ne tenteaza si pe noi locatia Muddy Land pt Paste :)

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.