Petcu Cosmin

Concediu 1 mai in Grecia. 27.04-01.05.2018

18 postări în acest subiect de discuţie despre Concediu 1 mai in Grecia. 27.04-01.05.2018

Concediu 1 mai in Grecia. 27.04-01.05.2018

Petcu Cosmin

Buna ziua! Sunt nou pe acest site si este primul topic pe care il deschid. Recent mi-am cumparat o rulota de 4 persoane din 1994 Lunar. Prima iesire mi-am propus sa o am in  vacanta de 1 mai (plecare noaptea de joi spre vineri 26 spre 27.04 si intoarcere marti pe 1 mai), in Grecia Offcamping. Daca sunt doritori sa mearga? Sau cineva cu experienta sa imi dea niste ponturi unde putem campa pe zona Sythonia sau kassandra. Noi suntem 3 familii cu 3 rulote, toti incepatori :). Multumesc!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Flavius Ivan

Cred că era mai bine dacă al doilea topic, primul fiind cel de prezentare, în care tu nu te-ai prezentat deloc, de fapt, să fie cel în care ne prezinţi rulota nou achiziţionată ..... ca să nu mai spun că ne puteai prezenta şi maşina cu care tu tragi rulota respectivă .........

Asta înainte de a ne spune şi câteva cuvinte despre tine, în primul topic, după ce atâţia colegi ţi-au urat bun venit!

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Flavius Ivan

E chestie de respect, în primul rând! :salutare!:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Petcu Cosmin

Imi cer scuze! Remediez imediat.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stefanstefan
La 2/10/2018 la 18:48, Cosmyn a scris:

Buna ziua! Sunt nou pe acest site si este primul topic pe care il deschid. Recent mi-am cumparat o rulota de 4 persoane din 1994 Lunar. Prima iesire mi-am propus sa o am in  vacanta de 1 mai (plecare noaptea de joi spre vineri 26 spre 27.04 si intoarcere marti pe 1 mai), in Grecia Offcamping. Daca sunt doritori sa mearga? Sau cineva cu experienta sa imi dea niste ponturi unde putem campa pe zona Sythonia sau kassandra. Noi suntem 3 familii cu 3 rulote, toti incepatori :). Multumesc!

Salut Cosmin,

 

Eu fac research de mai bine de un an pt o tura in Grecia cu rulota. La inceput de mai sa sti ca, din ce am citit, vremea si temperatura marii nu sunt chiar senzationale. Mai tine cont si ca vei pierde minim 2 zile pe drum ceea ce creeaza disconfort mai ales daca mergi cu copii. Nu mai zic de distanta, traficul infernal din aceea perioada generat de zilele libere, consum de carburant, vinieta si taxe pt autostrada. Merita atat  efort si cheltuiala pt 4 zile full in extra sezon? Nu prea.......Eu initial am vrut Samotraki insa acum parca ma tenteaza Azapiko, dar mai caut poate gasesc ceva mai bun. Clar nu merg pt mai putin de 10 zile, dupa 01 iunie neaparat. Noi suntem 3 persoane din 3 generatii, un mos de 60 de ani, fiisu de 39 si fiisu lu fiisu de 8 ani. Rulota o am 100% pregatita pt off camping. Orice invitatie de la oameni cu copii, chef de soare si spritz e bine venita........

  • Like 3
  • Upvote 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Petcu Cosmin

Salut Stefan! Eu din pacate depind de vacantele scolarilor. Sunt foarte etuziasmat de prima plecare cu rulota si de aceea am hotarat sa dam o fuga in mini vacanta de 1 mai. Dupa ce am citit povestioara colegului despre Azapiko, am hotarat sa mergem acolo. Cat despre vreme am fost anul trecut pe 15 aprilie in Santorini si am facut baie. Ne incercam norocul :) . Multumesc pentru invitatia de dupa 1 iunie, dar nu avem cum.   Era bine ca si noi suntem din trei generatii. Unchiu cu matusa de 55 ani  eu cu sotia 35  si copil de 5 ani  :)

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Petcu Cosmin

Salutare tuturor!  Revin cu pareri dupa concediul din Grecia, plaja Azapiko.

Am plecat joi (29.04.2018) din Bucuresti, la ora 18:00 si am ajuns pe plaja dupa 13 ore de drum cu cateva pauze scurte si una mai mare de jumatate de ora.

Ruta a fost Bucuresti-Ruse-Sofia -Grecia. Plaja am gasit-o foarte repede, Wase-ul  te duce direct la hotel Azapiko, si de acolo te orientezi spre plaja.

Am gasit 4 echipaje din Austria si unul din Bulgaria, toti cu campere. Eram singura rulota de acolo. Plaja foarte mare, foarte curata, si apa incredibil de clara.

Am gasit si robinetul de apa, care mergea dar curgea apa aproape neagra. Si dupa 2 ore de curs incontinuu la fel. Cu apa am rezolvat din sat unde sunt cismele sau peste ,  unde sunt plaje amenajate care au dusuri cu cismea.

Am vizitat cateva plaje din imprejurimi si recomand Portokali beach. Este superba, dar nu stiu daca se poate campa cu rulota. Experienta a fost frumoasa si o mai repetam inca o data in august sper. A fost prima iesire cu rulota si sincer ne-am indragostit de o astfel de vacanta.

Imi pare rau ca nu prea le am cu povestitul si voi completa pe parcurs.

Va multumesc si ne vedem pe sosea :)

P.s. ultimele poze sunt de pe Portokali beach.

20180427_185231.jpg

20180427_072039.jpg

20180427_095840.jpg

20180427_072043.jpg

20180427_072210.jpg

20180427_075756.jpg

20180427_095747.jpg

20180427_085651.jpg

20180427_074555.jpg

20180428_150124.jpg

20180428_145950.jpg

20180428_152607.jpg

20180428_152709.jpg

  • Like 14
  • Upvote 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Gabriel I

Foarte tare. Bravo!

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Flavius Ivan

Frumos :multumesc!: Mulțumim pentru prezentare și poze :OK:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Gabriel I

Dupa ce am vazut pozele tale caut un portbagaj peste bena + cort si fac si eu un “drum” in Azapiko! ?

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stefanstefan
53 minute în urmă, Gabriel Iofciulescu a scris:

Dupa ce am vazut pozele tale caut un portbagaj peste bena + cort si fac si eu un “drum” in Azapiko! ?

Eu plec pe 25 mai daca te intereseaza sa ne insotesti! :)))))

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin C.

S-a putut face baie? Cum a fost temperatura apei?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Petcu Cosmin
în urmă cu 10 ore, Florin C. a scris:

S-a putut face baie? Cum a fost temperatura apei?

Eu am facut baie, un pic rece dar ok 

20180427_095747.jpg

20180427_095750.jpg

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin C.

Frumos. Un miniconcediu linistit in aceasta perioada, fara aglomeratie pe plaja.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Drinovan Ovidiu

Frumos! Apa arata minunat! Multumim de prezentare!:)

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
George Nae

Foarte frumos ! In perioada 25 iun.- 5 iul. vom pleca si noi ( doua rulote) in Grecia , ca destinatie plaja Azapico  pentru primele 5 zile si sper  sa mai gasesc o alta locatie (off-camping) in zona pentru urmatoarele 5 zile. Va asteptam alaturi de noi !

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stefanstefan
17 minute în urmă, George Nae a scris:

Foarte frumos ! In perioada 25 iun.- 5 iul. vom pleca si noi ( doua rulote) in Grecia , ca destinatie plaja Azapico  pentru primele 5 zile si sper  sa mai gasesc o alta locatie (off-camping) in zona pentru urmatoarele 5 zile. Va asteptam alaturi de noi !

Salut.

 

Aici gasesti locatii off si on camping din zona.

https://park4night.com/

Eu plec la Azapiko pe 25 mai pentru o saptamana daca este careva interesat, cu mare drag!

 

Bafta!

 

 

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai Inocentiu

Senzational , multumim pentru poze si detalii !

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.