Gabriel I

Cappadocia, Turcia 2018

12 postări în acest subiect de discuţie despre Cappadocia, Turcia 2018

Cappadocia, Turcia 2018

Gabriel I

Salutare la toata lumea. Anul asta am vrea sa ajungem in Cappadocia. Inca nu stim daca vom merge cu corturi sau cu o rulota inchiriata dar apreciem orice sugestie legata de itinerariu, campinguri, obiective de vizitat, tips&tricks, etc.

Via Michelin imi arata un drum de ~ 12 ore, 1500 km, pentru inceput, nu stiu daca sa il parcurg din doua etape cu prima oprire in Istanbul sau din mai multe.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Draghiciu Dumitru

In mod normal cu rulota nu poti sa faci mai mult de 500-600 km pe zi. Daca mai treci si granite sau nu este autostrada nu cred ca depasesti 400 km pe zi. Deci ar trebui sa te gandesti la 3 zile de drum.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Gabriel I

Am inteles. 

Cu rulota e obositor sa mergi in circuit, adica opriri de cate 2 nopti in cate o destinatie?

PS. Am intrat pe site-ul celor de la Semizkum Mocamp despre care am citit pe forum. nu sunt sigur daca inteleg bine sistemul de tarifare. http://www.semizkummocamp.com/ing-fees.html

Pt. doi adulti , un copil , masina , rulota si curent electric platesc 34 eur/noapte?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Draghiciu Dumitru

 Toata lumea crede ca daca te duci cu rulota este ieftin, nu este mai ieftin ca la hotel si atat. Avantajul cu rulota este sa stai off camping unde se poate.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Gabriel I

Pt. mine avantajul cu rulota ar fi un nivel prestabilit de confort, oarece autonomie, nu cari , desfaci bagaje la fiecare oprire, etc.

Nu as sta off camping pt prima data cel putin in Turcia.

Inchirierea rulotei m-ar costa undeva pe la 30 - 50 eur/zi, deci nu pretul e determinant.

Voiam doar sa stiu daca inteleg corect sistemul de tarifare.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai-Arad
în urmă cu 16 ore, Gabriel Iofciulescu a scris:

Am inteles. 

Cu rulota e obositor sa mergi in circuit, adica opriri de cate 2 nopti in cate o destinatie?

PS. Am intrat pe site-ul celor de la Semizkum Mocamp despre care am citit pe forum. nu sunt sigur daca inteleg bine sistemul de tarifare. http://www.semizkummocamp.com/ing-fees.html

Pt. doi adulti , un copil , masina , rulota si curent electric platesc 34 eur/noapte?

 

salut , vezi ca s-a scris despre  Semizkummocamp , aici... , @Cornel Mihailescu te poate ajuta !

 

 

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Gabriel I

Exact postul asta l-am vazut, pe siteul lor la "fees" eu intelesesem asa:

2 persoane( 4eur x 2) + masina( 3 eur)+ rulota( 4 eur)  + curent electric ( 2 eur) + parcela ( 15 eur) = 32 eur/zi diferit fata de 55 ron/zi.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dragos M

Din nou o groaza de postari offtopic..., inca o data va rog sa postati la subiect !

Chiar nu puteti sa respectati cat de putin pe cel care a initiat acest topic si regulamentul acestui forum ?

Primul care posteaza offtopic aici va fi BANAT !!!

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Silviu Pascu

Unele dintre postari erau pertinente. De ce le-ati sters?

Jos cenzura!

 

 :multumesc!:

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dragos M

Erau pertinente cum ca tu mergi 1000 de km dintr-o bucata si altul doar 400 ?

Creati un topic in care discutati cat poate merge fiecare..., nu “poluati” acest topic...

 

Hai sa lasam colegii care pot si vor sa-i raspunda initiatorului acestui topic la intrebarile adresate...

Multumesc !

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Silviu Pascu

Ii lasam pe colegii mai experimentati sa-si dea cu parerea.....:default_doh:

Numai bine!

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Doru Negru

Buan ziua ,

 

am fost de cateva ori in Semizcum , nu este de lux dar raportul calitate pret este ok . Pagina lor cred ca nu este actualizata , pentru un pret actualizat scrieti administratorului campingului la -  oben-isin@hotmail.com <oben-isin@hotmail.com> - , este un tip foarte  amabil . pa facebook - Mocamp - Semizkum -

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.