Enache Lucian

Campinguri in Europa

9 postări în acest subiect de discuţie despre Campinguri in Europa

Campinguri in Europa


Angelo

Un site util, dar f*tui germana măsii de viață că nu mi-se leagă nimic. Am navigat și văd că îți arată chiar și prețul la cazare. Am fost undeva in Croația acum vreo 10 ani, fara rulotă că nu aveam, dar știind zona foarte bine am legat amintirile de campingul pe care îl admirasem și văd că dau tot felul de informații în funcție de perioada pe care vrei să o alegi la rezervare! Dar atat pentru că germana mi-a rupt limba-n gură și mi-a luxat și măseaua de minte! Mai mult am dedus ce vor să scrie. În Zelena Laguna în Porec am fost și cunosc bine zona, dar aș vrea să reîntorc acolo pentru concediu fiindcă este pur si simplu extraordinar. 

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Enache Lucian

@Angelo Baritz Buna! Cu un traducator de pagina se rezolva problema. Chromul are un traducator in mod inplicit. Vacante placute!

 

  • Like 1
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Angelo
La 16.02.2019 la 9:13, Enache Lucian a scris:

@Angelo Baritz Buna! Cu un traducator de pagina se rezolva problema. Chromul are un traducator in mod inplicit. Vacante placute!

 

O sa ma străduiesc. Mersi frumos! 

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel K
La 1/27/2018 la 1:16, Enache Lucian a scris:

Un site interesant cu foarte multe campinguri din Europa si cateva din Romania.

 

https://ro.camping.info/campinguri   Drumuri bune!    :cu-rulota:

 

Sunt doar o parte din ceea ce exista practic pe teren. Deci daca va intereseaza o zona unde nu exista nici un camping pe acest site, nu inseamna ca nu exista. Trebuie doar sa cautati altfel. De asemenea, informatiile date pot fi completate intrand pe site-urile campingurilor care va intereseaza si este chiar indicat. Mi s-a intamplat sa iau adresa de camping, sa ajung acolo si sa nu fie nimic, sau sa fie altceva legat de campinguri (magazin cu articole specifice, loc de inchiriat rulote etc). Sau alta chestie, campingul sa fie dosit cumva, iar de unde te-a adus gps-ul sa nu il vezi, deci  o intrebare in zona nu strica si te poate scuti de un drum la alt camping cu nervii si neplacerile de rigoare.

 

Daca tot a venit vorba de campinguri, sa va dau un pont, desi e off topic. Daca vreti sa nu aveti probleme cu gasirea locului de campare, incercati sa ajungeti la noul camping cat mai devreme. Pentru ca in general lumea pleaca din campinguri pana in 12 sau cat e ora de check out, umbla sa viziteze sau ce vor sa faca si spre seara trag sa se campeze. Deci cu cat ajungeti mai devreme cu atat mai sigur, si in plus aveti si optiuni mai multe de alegere a locului efectiv, campingul fiind mai liber. Ni s-a intamplat de nenumarate ori sa ajungem sa ne cazam pe la ora 13, sa ne miram ce liber e campingul, sa plecam la plimbare si cand ne-am intors seara sa ne miram ce full e.

  • Like 1
  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai-Arad
La 16.2.2019 la 3:17, Angelo a scris:

Un site util, dar f*tui germana măsii de viață că nu mi-se leagă nimic. Am navigat și văd că îți arată chiar și prețul la cazare. Am fost undeva in Croația acum vreo 10 ani, fara rulotă că nu aveam, dar știind zona foarte bine am legat amintirile de campingul pe care îl admirasem și văd că dau tot felul de informații în funcție de perioada pe care vrei să o alegi la rezervare! Dar atat pentru că germana mi-a rupt limba-n gură și mi-a luxat și măseaua de minte! Mai mult am dedus ce vor să scrie. În Zelena Laguna în Porec am fost și cunosc bine zona, dar aș vrea să reîntorc acolo pentru concediu fiindcă este pur si simplu extraordinar. 

:default_109:

...uite aici, cu putina atentie gasesti si-n lb. italiana (daca iti este mai usor, ceea ce cred) :)

 

https://it.camping.info/

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Nelu Predonu
La 16.02.2019 la 4:17, Angelo a scris:

Un site util, dar f*tui germana măsii de viață că nu mi-se leagă nimic... 

 

In Chrome... apesi mouse dreapta in pagina respectiva si apoi selectezi "Tradu in romana"

Valabil pentru orice pagina scrisa in orice limba.

  • Like 2
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Enache Lucian
La 16.02.2019 la 4:17, Angelo a scris:

Un site util, dar f*tui germana măsii de viață că nu mi-se leagă nimic.

 

Acest site este si in limba romana. Daca nu traduce tot restul se rezolva cu Chromul.

 

 

Capture11.PNG

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Angelo
în urmă cu 4 ore, Enache Lucian a scris:

 

Acest site este si in limba romana. Daca nu traduce tot restul se rezolva cu Chromul.

 

 

Capture11.PNG

Rezolvat, mersi frumos! 

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Conţinut similar

    • Emil Naghi
      de Emil Naghi
      Toata zona dintre Mamaia si pana la Tabara Lebada este in constructie, santiere peste tot, se construiesc blocuri pe zona campigurilor amintite, este o ciocaneala continua de dimineata si pana-n noapte, betoniere, pikamere, este cumplit.
      Cand se lasa seara si pana tarziu in noapte, ora 2-3 dimineata, se aude muzica de la numeroasele terase aparute pe plaja, plaja care pana anul trecut era salbatica si linistita acum TOATA plaja dintre zonele amintite s-a umplut de sezlonguri (15 lei L-V, S-D 20 lei) 
      Nu zic NU, nu sunt impotriva evolutiei plajelor, dar totul este pe japca si impotriva turistilor.
      nu vreti sa stiti ce discutii s-au iscat intre cei ce au campat in camping si muncitorii ce lucreaza la constructiile din camping.
      Poze cu camingul si plaja din zona Lebada ENA.

       













       
    • Andrei Popa
      de Andrei Popa
      Salutare colegi,
       
      Zilele trecute am fost anunțat de un coleg rulotist de lansarea aplicației RoCamping, aplicație de mobil compatibilă cu Android disponibilă gratuit pentru download pe website http://rocamping.com sau direct de pe Google Play. 
       
      Aplicația are o interfață foarte simplu de utilizat și cuprinde harta României cu peste 100 de campinguri cu coordonate GPS, descriere, date de contact și peste 50 de locații off-camping, bălti de pescuit și service-uri de rulote.
       
      Sunt entuziasmat sa împărtășesc cu voi aceste informații, deoarece am oportunitatea să colaborez și să lucrez la aplicația RoCamping în speranța că în viitorul apropiat aceasta va deveni foarte utilă oricărui iubitor de călătorie cu cortul sau rulota. Orice feedback sau idee este bine venită din partea oricui.
       
      Vă doresc o săptămână frumoasă!

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.