• Conţinut similar

    • Alin Opran
      de Alin Opran
      Salut comunitate de 
       
      Daca este cineva care a campat personal in camping pe ruta Venetia - Coasta de Azur il rog sa impartaseasca aceste informatii.
      In aceasta vara voi face concediul pe ruta Bucuresti - Venetia - Coasta de Azur - Paris - Dublin si orice informatie verificata despre posibilitatea camparii va fi apreciata . Am rasfoit forumul si am gasit o singura postare referitoare la aceasta ruta, am contactat deja colegul pe privat pentru a share-ui info.
       
      Multumesc anticipat tuturor care vor da reply 
    • Mihai-Arad
      de Mihai-Arad
      Salut ...
       
      Am fost in Martie 2017 intr-o mini-vacanta la Venetia. Doream sa (re)vad Venetia dar "acea Venetia" pe care ochiul turistului NU o vede.
      Nu-mi doream sa ma-ntalnesc cu turisti grabiti dupa "the best pictures" . Voiam sa vad Venetia in care localnici isi duc traiul de zi cu zi. Nu-mi doream pub-uri, localuri & terase unde pranzul /vinul e servit pe banda rulanta. Imi doream sa beau o cafea unde pot vorbi (desi nu cunosc lb. italiana) cu chelnerul /proprietarul , sa povestim despre lucruri banale (vreme, politica, sport...).
      Camping-ul ales se numeste Al Bateo !  Vezi preturi si servici pe site-ul Camping Al Bateo - Venetia ! Locuri limitate (parca 30 parcele)
      In Venetia se ajunge foarte repede ( 15- 30 min) cu vaporetto , curse regulate & preturi accesibile !
       

       
       

       
      O alta Venetia !
       

       

       

       


       

       
      Venetia - turistica !
       

       

       

       
       
       
       
    • Smaraiordache80
      de Smaraiordache80
      Buna seara,  
      Intentionam sa mergem in august cu rulota intr-un camping in zona Venetia. Rezervarea este pentru perioada 30.07 - 11.08.
      Dar fiind distanta destul de mare, ne-a gandit sa cautam un camping in zona Slovenia unde sa o ducem pe la inceputul lunii iulie, urmand sa o luam la final de iulie si sa ne continuam drumul. 
      Ma poate ajuta cineva o informatie referitoare la parcuri de rulote? Sau zone unde se poate lasa pentru o perioada mai mare, iar costurile sa nu fie mari?
      Am tot cautat pe net si nu am gasit vreo informatie in acest sens.
      Am gasit de exemplu campercontact dar pentru autorulote, nu si pentru rulote. 
      Multumesc anticipat!
      Smaranda 
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.