• Conţinut similar

    • Catalin Visan
      de Catalin Visan
      Va salut prieteni. Am doua bilete de campare la Festivalul de muzica blues del la Brezoi din perioada 19-24 iulie 2022. Le-am cumparat in 2019 pentru concertul care trebuia sa se tina in 2020. Cum acesta nu s-a mai tinut din motive de pandemie, biletele sunt valabile pentru festivalul din acest an. eu am sunat la un nr de telefon de pe site-ul lor ( https://www.facebook.com/OpenAirBluesFestivalBrezoi ) si mi-au cofirmat acest lucru. Nu stiu daca biletele sunt valabile pentru toata perioada festivalului pentru ca ar fi fost pentru prima oara cand mergeam. Nici anul acesta nu ajung deoarece sotia are concediu in august. Rog doritorul sa afle mai multe detalii pentru a nu avea surprize.

    • Marius Negru
      de Marius Negru
      Salutare tuturor. As vrea sa ajung in zona Alba Iulia pentru 2 nopti si sa ma campez off camping. Apoi vreau sa merg in Maramures fara rulota. Daca este vreun coleg prin zona unde sa pot lasa rulota in siguranta 3-4 zile, v-as fi recunoscator. Va multumesc pentru orice sfat. 
    • Iulian Ene
      de Iulian Ene
      Salutare!
       
      Sunt un mare iubitor al plimbarilor in Romania, in special pe bicicleta. De data aceasta, am decis ca bicicletele sa le punem pe o rulota si sa plecam o saptamana prin frumoasa noastra tara.
      Deocamdata, am inchiriat o rulota cu care, in premiera, voi pleca timp de o saptamana prin Romania, in zona muntilor Banatului, Retezat, Orastiei, Defileul Dunarii, mai exact traseul ar fi Bucuresti - Petrosani - Sarmizegetusa - Hateg - Muntele Mic - Poiana Marului - TransSemenic - Resita - Oravita - Moldova Noua - Drobeta-Turnu Severin - Ponoarele - Bucuresti.
      Dupa aceasta experienta, ma gandesc si la varianta de a cumpara o autorulota.
      Am citit cam ce trebuie stiut la prima experienta de genul acesta.
      Ceea ce m-ar interesa acum ar fi daca pe traseul sus-mentionat, puteti sa imi recomandati locuri unde am putea campa peste noapte fara probleme. Si apropo de probleme, poti ramane cu autorulota peste noapte, in orice loc cu indicator de parcare, fara sa te trezesti cu vreo amenda? Multumesc frumos!
    • Ene Rica
      de Ene Rica
      Buna ziua, ne propunem sa ajungem in acest week-end in Brasov sau in apropiere. Dificultatea este reprezentata de oferta de locuri de campare pentru aceasta perioada a anului. Ne poate ajuta cineva cu informatii vis-a-vis de un loc de campare (autorulota)? Multumim frumos! Toate cele bune!
    • Marius Negru
      de Marius Negru
      Pentru ca toata lumea intreaba aici despre campinguri din diverse zone, m-am gandit sa atasez o lista cu campingurile autorizate de Ministerul Turismului. Lista este ordonata pe judete pentru a fi mai usor de cautat. Atasez un format excel editabil pentru cine vrea sa il descarce si sa il modifice dar si un pdf ce nu va putea fi modificat pentru cei ce vor doar sa consulte aceasta lista oricand nemodificata. 
       
      Campinguri autorizate.pdf
      Campinguri autorizate.xlsx
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.