VasileFi

Rulota apicultura

6 postări în acest subiect de discuţie despre Rulota apicultura

Rulota apicultura

VasileFi

Citeam pe acest forum ca englezoaicele au garda la sol mai joasa. Cum eu voi merge destul de des pe drumuri de câmp ar trebui sa le exclud din căutări? Bugetul e maxim 2000 euro. 

Modificat de VasileFi

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Draghiciu Dumitru

Banuiesc ca vrei o ruluta pe care sa o folosesti multi ani. La 2000 EURO nu cred ca o folosesti mai mult de 5 ani. Eun iti recomand sa vizionezi mai multe rulote inainte de a te hotara.

 

Deasemeni daca o duci la camp iti trebuie panou solar, frigider pe gaz , baterie, TV,  boiler  apa calda pe gaz si soba pe gaz. Cu toate aceste accesorii nu cred ca gasesti sub 4000 EURO. 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
VasileFi

Cel mai important sa nu aibă infiltratii. Îmi trebuie și frigider aragaz și o toaleta portabila. Restul nu-s așa esențiale.  Mai mult nu pot aloca. Stau fără rulota  pana găsesc și dacă iau peste 2 ani. Sunt multe sub 2000 euro sa fie toate  cu probleme? ? 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
VasileFi

Am văzut azi o rulota înmatriculată în Ungaria. Spunea proprietarul ca pot circula pana în 2020 cu ea după aceea trebuie sa o inmatriculez.  Cat e inmatricularea 250 euro? Cu contract de vânzare și actele masinii ar mai trebui sa fiu atent la ceva? 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ovidiu-Betty
acum o oră, VasileFi a scris:

Cu contract de vânzare și actele masinii ar mai trebui sa fiu atent la ceva? 

Cel care ţi-o vinde să fie proprietarul, ca ulterior, când vei dori să o înmatriculezi să nu ai surpriza că a fost "împrumutată" de la altcineva. Sau dacă nu este el proprietarul, încheiaţi un contract de comodat autentificat la un notar public.

Când vor expira ITP, -ul şi asigurarea ce faci ? O excursie cu rulota în ţara vecină şi prietenă ? :default_big_grin:

Spunea proprietarul ca pot circula pana în 2020 cu ea după aceea trebuie sa o inmatriculez.

Asta în cazul în care vrei să circuli cu rulota fără să o înmatriculezi în România.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
VasileFi

Mulțumesc.  O inmatriculez mai repede... Dacă o cumpăr. .. deicamdata depășește puțin bugetul, 2100 euro și nu as avea de inmatriculare. E un Burstner mai vechi dar fără infiltratii. Incap si 4 persoane. L-Am pipăit la toate colturile nu are nimic moale.

O sa mai văd și altele intre timp. 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.