VasileFi

Salut din Arges

18 postări în acest subiect de discuţie despre Salut din Arges

Salut din Arges

VasileFi

Vă Salut.  Sunt Vasile din Arges. Căutând o rulota pentru a o folosi în deplasări în pastoral cu albinele am ajuns în acest forum.

Distribuie această postare


Link către postare

Draghiciu Dumitru

Banuiesc ca vrei o ruluta pe care sa o folosesti multi ani. La 2000 EURO nu cred ca o folosesti mai mult de 5 ani. Eun iti recomand sa vizionezi mai multe rulote inainte de a te hotari.

Distribuie această postare


Link către postare
Daniel P

Salutare @VasileFi si bun venit in aceasta comunitate! :default_bun_venit:

Succes! :noroc:

Distribuie această postare


Link către postare
Silviu Pascu

:default_bun_venit:

Distribuie această postare


Link către postare
Lungu Marin

:default_bun_venit:

Distribuie această postare


Link către postare
Ovidiu-Betty

:default_bun_venit: @VasileFi și baftă în găsirea căsuței mobile perfecte pentru tine ! 

Distribuie această postare


Link către postare
Trufasila Sorinel
în urmă cu 6 ore, Draghiciu Dumitru a scris:

Banuiesc ca vrei o ruluta pe care sa o folosesti multi ani. La 2000 EURO nu cred ca o folosesti mai mult de 5 ani. Eun iti recomand sa vizionezi mai multe rulote inainte de a te hotari.

De ce numai 5ani???și dacă circuli zilnic cu ea și o îngrijești tot duce mai mult:default_big_grin:

Distribuie această postare


Link către postare
Trufasila Sorinel
în urmă cu 6 ore, VasileFi a scris:

Vă Salut.  Sunt Vasile din Arges. Căutând o rulota pentru a o folosi în deplasări în pastoral cu albinele am ajuns în acest forum.

:default_bun_venit:

Distribuie această postare


Link către postare
Draghiciu Dumitru

Domnul Sorin ce sa ingrijesti la o rulota de 2000 de EURO. Cine vinde o rulota cu 2000 Euro o vinde ca este foarte veche nu functioneaza totul la ea sau ca este infiltrata.Ai vazut vreo rulota de 2000 Euro. 

 

Daca vii la Gura Raului iti arat eu o rulota englezeasca de 2000 de Euro

Distribuie această postare


Link către postare
Gabriel.Gabriela

:default_bun_venit:

Distribuie această postare


Link către postare
Mihnea Stoenescu

Bine ai venit @VasileFi!  Iti doresc sa gasesti o rulota buna. Chiar si numai cu 2000€. Se poate. Trebuie multa rabdare, atentie, grija la detalii si, mai ales, sa stii cam ce configuratie "te aranjeaza". Poti sa gasesti ceva "sanatos" chiar daca are o varsta apreciabila. Este adevarat ca la acest pret nu te poti astepta la vreo super accesorizare. Dar daca este solida, vei monta pe rand exact ceea ce vei simti ca ai nevoie. Rulota mea m-a costat 1700€ (se putea si mai jos, adica cam 1400, dar m-am tinut de o conventie initiala) si, putin cate putin, pe rand, am mai bagat in ea vreo 800. Acum am o rulota buna si are tot ce imi trebuie in ea. Am vazut la Eforie o rulota din 1978 (!) intr-o stare exceptionala, solida (cum nu se mai fac in vremurile de azi),   aspect exterior incredibil, fara lovituri (tabla neteda vopsita original in alb ca un automobil !). Nici macar nu avea vreun pic de joc la cupla protapului (tot original; avea un sistem de deblocare a franei la mers inapoi pe care eu nu l-am mai vazut pana atunci). Se vedea ca a fost folosita foarte putin si a fost pastrata cu grija de catre fostul proprietar. Nu mai retin cat a costat, dar a fost foarte putin. Asa ca persevereaza si nu te descuraja.

  • Like 3

Distribuie această postare


Link către postare
Robert Patrick

Bun venit in randul rulotistilor ! Va recomand sa vedeti mai multe rulote, inainte de a cumpara una.Sunt aproape de d-voastra.Daca va pot ajuta cu ceva...

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
VasileFi

Mulțumesc de încurajări.  O singura rulota am văzut pana acum dar fiindca avea infiltratii în fata lângă geam , chiar daca nu era mare pata, nu mi-a plăcut. 

20171111_103641.jpg

20171111_103734.jpg

Distribuie această postare


Link către postare
Viorel C.

:default_bun_venit:

Distribuie această postare


Link către postare
Eugen David

:default_bun_venit:   :noroc:

Distribuie această postare


Link către postare
Marius Dan

Bun venit in comunitate! :noroc:

Distribuie această postare


Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.