Viorel C.

Rulota Eldiss Affinity

3 postări în acest subiect de discuţie despre Rulota Eldiss Affinity

Rulota Eldiss Affinity

Viorel C.

Nu sunt un mare fan al rulotelor englezesti, dar cand descopar atatea modele ale noilor generatii, parca, parca nu pot fi atat de indiferent. De fapt, orice model de rulota care apare acum pe piata de rulote, nu cred ca ma atrage numai pe mine, ci si pe oricare dintre aceia care cunosc cate ceva despre rulote.

Cand scriu astea ma refer la toate modelele de rulote, nu numai la cele din Anglia si incerc sa mai prezint cate un model, care cred eu ca poate capta atentia cuiva. La cate modele de rulote sunt acum prezentate de fiecare brand, cred ca ar trebui cateva saptamani de scris incontinuu pentru a le prezenta pe toate cele care merita atentie.

Deci, momentan, adaug cateva informatii despre rulota Elddis, care mi se pare brandul britanic principal si care a ajuns o forta dominanta. Transformarile aduse acestui model, l-au facut exclus si unic, ajungandu-se ca designul inteligent si tehnologia folosita sa isi pune profund amprenta la fiecare detaliu.

Din gama rulotelor Elddis, fac parte modelele Avante, Affinity si Crusader.

Deoarece Affinity, este modelul cu o singura axa, am sa o descriu cat de cat, fiindca consider ca este mai practica.

Conceputa sa multumeasca cele mai multe cerinte, acest model vine cu dotari standard de calitate.

Avand in vedere ca sunt construite in mare parte pentru Australia, s-au facut cateva modificari pentru acest continent si anume: sasiul a fost consolidat si putin mai inalt pentru o mai mare garda la sol, aplicarea sub caroseria a unui rezervor de apa de 1000 l,   functionarea sistemului Truma mai silentios pe timpul noptii, panou solar, sistem Mover, CD tuner radio cu iPod, alarma pentru fum, sistem satelit, sistem de iluminat cu leduri si o bucatarie foarte moderna.

Pretul unei astfel de rulote incepe de la 18.774 de lire sterline.

Sper ca aceste cateva imagini ce reprezinta modelul Eldiss Affinity modelul 540, sa completeze descrierea mea sumara.

x1fmN8j.jpg

[img width=533 height=400]http://i.imgur.com/PWWRnZh.jpg

[img width=533 height=400]http://i.imgur.com/YYmjiki.jpg

[img width=533 height=400]http://i.imgur.com/ctz5pSx.jpg

Sursa

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator

Frumoasa rulota, nu-ti mai vine sa iei privirea de pe ea.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Barac Augustin

Frumoasa da. Eleganta daa. Chiar vreau sa pipai una!!!daaa.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.