Daniel P

Intalnire de Ziua Nationala 2017

253 postări în acest subiect de discuţie despre Intalnire de Ziua Nationala 2017

Intalnire de Ziua Nationala 2017

Alin Opran

Eu ziceam de prima ora nu cu noaptea'n cap :default_doh:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Daniel P

Se pare ca vom avea noroc si de ceva zapada, asa ca sa va luati cu voi si o sanie, un faras, un sac de folie, fiecare ce are p-acasa...:default_big_grin:

Si cel mai important, vinul fiert sau tuica fiarta, au un gust aparte pe zapada...:OK:

Asa arata prognoza acum...:nedecis:

 

 

Screenshot_20171123-110909.png

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
AlexP

Din pacate prognozele sunt diferite inca.

 

1.thumb.gif.cb83bab47af295bd567f9b0682b326ec.gif

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Alin Opran

A T E N T I E   :rulotisti:

 

A M R 4 zile pana la marea :fug:

 

 

Miercuri dimineata :cu-rulota: am pus rulota in cui si am plecat pe traseul A1 > Pitesti > Rm.Valcea > Sibiu. Se mai alatura cineva sa facem trenulet? Mentionez ca nu am ora fixa de plecare dar nu cu noaptea'n cap :default_doh:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Draghiciu Dumitru

Cine ajunge mai devreme la locul faptei stie exact locul de campare. Am inteles ca Dan Armeanu a ales locul mai aproape de sat.

Dane poti sa dai mai multe amanunte despre locul de campat.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Alin Opran

Site-ul Accuweather prezinta prognoza de la Gura Raului dupa cum urmeaza:

 

image.png.13ceb2f9dcee7d34047bff1593b9a58f.png

 

In schimb aplicatia de pe telefon arata temperaturi ceva mai joase si ceva ninsoare in loc de ploaie :OK:

Eu o sa iau si sania, preventiv :default_groupati:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
AlexP

He he he, vesti bune, luam saniutele.

2.thumb.gif.28ee32c4cb1d767c6957e6a7f9cdacc1.gif

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dan Armeanu

Locația se afla exact la ieșirea din comună, după indicator, este un pod peste râu pe partea dreaptă. Aceleași detalii le găsiți în postarea mea din 14.11.2017. Eu trebuie sa plec din Sibiu la 14, 30. Teoretic la ora 15, 00 sunt acolo. Dacă cineva ajunge mai repede, pt detalii, sa mă contacteze la tel 0728855616. 

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dragos M

Niste coordonate exacte de la locatie poate pune cineva ?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Flavius Ivan

Desi nu particip la aceasta intalnire, dar urmaresc subiectul, am zis sa ajut si eu un pic ..... eu aici am inteles ca va fi intalnirea ..... daca gresesc imi cer scuze!

locatie.jpg

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Flavius Ivan

Iar aici cred ca este podul de care spune @Dan Armeanu ..... 

 

pod.locatie.jpg

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Flavius Ivan

Iar astea ar fi coordonatele locului unde se face dreapta din drumul principal .... Daca gresesc cumva in ceea ce priveste locatia rog un moderator sa stearga aceste posturi si IMI CER SCUZE, SINCER!

 

coordonate.locatie.jpg

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
AlexP

@Flavius Ivan Mulțumim. Acela este locul. Păcat că nu poți să te bucuri şi tu alături de noi.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Alexandru Popa

Podetul ala pare a avea niste limite.. 2.5 tone si vad ca are si pe inaltime. De tonaj nu-mi fac griji, doar de inaltime. Oare incapem?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dan Armeanu

Tot în aceasta zona am fost  și în mai, după întâlnirea națională și nu au fost probleme de înălțime.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Draghiciu Dumitru

vremea la Gura Raului

 

image.png.96265cb7871204d1acc23ba680d16965.png

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ninel

Salut  ce limita de inaltime are podetul , am camperul 3, 20 , am loc sau ma opresc la podet, si greutate cam 3300sau mai mult.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Sorin  Leitoiu

:salutari:

IN ATENTIA COLEGILOR RULOTISTI..........pentru perioada 29-01/12/2017 cand are loc intalnirea la Gura Raului  eu am rezervat pentru sotie o camera cu 2 paturi la Pensiunea Kasper 

Intrucat nu mai poate veni m-am gandit ca poate vreun coleg ar dori cazare, am in vedere faptul ca in aceasta perioada totul este full

Daca nu vor fi doritori eu voi anula cazarea in cursul zilei de luni

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai Ciprian

Daca rulota este gata, eu ma pun la drum pe 29 dimineata pe la 3 si ajung pe la 7 maxim in bucuresti. De acolo poate ne unim si mergem in grup organizat. Nu stiu exact ce traseu sa aleg de la Bucuresti dar astept opinii.

Inca sunt sanse 50/50 de plecare caci am reparat un panou de la rulota si acum astept sa ii pun fata rulotei numai ca nu prea ma ajuta vremea ... intrebare: in cat timp se intareste sikaflexul la temperaturile actuale de 8 grade ziua si 4 noaptea ? Ca trebuie sa se stabilizeze fata rulotei pe care o prind maine.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai Ciprian

Am rezolvat caldura. O sa merg cu 2 butelii in paralel sa am debit de gaz suficient. Cu apa inca nu am rezolvat sa o am intern dar sper pana la plecare sa o rezolv. Cauciucurile sper sa vina pana atunci sa le montez. Am reusit sa montez izolatia suplimentara in interior pe zonele spre exterior. Panoul solar sper sa il conectez in graba la fata locului. Cred ca ma pot apuca lejer de reconditionat rulote caci am vazut cu ochii mei cam care sunt problemele rulotelor mai batranele si nu numai. Sper sa ne vedem la aceasta intalnire caci vad ca sunt multi oamei de treaba cum mai rar gasesti in ultima vreme.

Ps. Am comandat si un cort pentru rulota. Sper sa nimeresc dimensiunea si poate cu ajutorul vostru sa il pot monta caci vremea e asa cum e. Sunt la a doua iesire care se intampla pe conditii de iarna. Am de invatat multe recunosc dar nu ma dau batut asa usor...

Seara faina sa aveti.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dan Armeanu
în urmă cu 10 ore, Ninel a scris:

Salut  ce limita de inaltime are podetul , am camperul 3, 20 , am loc sau ma opresc la podet, si greutate cam 3300sau mai mult.

Salutare!

Nu trebuie sa îți faci probleme (oricum nu înțeleg de ce este limita de înălțime în zona). Se poate ajunge la locație și pe alt drum, înainte de podețul în cauza.

Daca te uiți la fotografiile făcute de sus, o sa observi ca drumurile formează un dreptunghi în zona aceea. Te rog sa ma suni când ajungi în Gura Râului și voi veni în întâmpinarea ta.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
AlexP

Pentru 1 Decembrie, pot sa aduc video proiector, ecran de proiectie, instalatie audio, laptop, internet, ups. Imi trebuie 220v. Asigura cineva?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
AlexP
în urmă cu 7 ore, AlexP a scris:

Pentru 1 Decembrie, pot sa aduc video proiector, ecran de proiectie, instalatie audio, laptop, internet, ups. Imi trebuie 220v. Asigura cineva?

 

Se pare ca m-a luat gura pe dinainte: am vorbit acum si nu e disponibil nici proiectorul nici ecranul. Ne ramane muzica.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai Ciprian

Cu muzicuta vin si eu. O boxa portabila care se aude destul de tare. Ii trebuie decat alimentare la 12v. Se poate conecat fara fir, cu fir sau usb.

Se pare ca au crescut sansele sa fiu prezrnt. Sper si cred ca ma incadrez sa ajung si eu. Daca nu apar miercuri, poate joi seara  sa fiu acolo.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mugurel Vap

In urma discutiei purtate cu Radu, am stabilit ca simbata sa ma ocup de prepararea unei ciorbe de burta.

Toate ingredientele provin in totalitate din ograda mea, crescute bio.

AMR 3 zile!

  • Like 1
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.