• Conţinut similar

    • Mihai-Arad
      de Mihai-Arad
      Sa terminat cu "smecheria"...
      Cele mai ambitioase tinte anti-poluare din istorie.
      Executivul european (aia de-s platiti  regeste!) vrea ca UE sa devina pana in 2050 neutra (?) din punct de vedere al gazelor cu efect de sera.
      Comisia vrea ca pana in 2050 cresterea economica (daca o mai exista asa ceva?) sa fie decuplata de utilizarea resurselor naturale. 
       
      Mai multe  aici: -> https://ec.europa.eu/info/strategy/priorities-2019-2024/european-green-deal_ro
    • Marian Virgil-Pavel
      de Marian Virgil-Pavel
      Buna ziua, ma numesc Virgil și ma bucur ca am fost acceptat in acest forum. As vrea in aceasta vara sa merg cu rulota prin țara. As dorii niște sugestii pentru loc de campare cu rulota. Miltumesc
    • Venera
      de Venera
      Suntem langa Voineasa, judetul Valcea. Am gasit o poiana frumoasa la iesirea din Voineasa, dinspre Calimanesti. Pe partea dreapta, pe malul unui parau. Copiii direct in apa, de cand am ajuns. Sunt accesibile pr un drum asfaltat mai mult sau mai putin, cheile Latoritei. Ne, au placut mult rocile si cascadele (langa drum este cascada Apa Spanzurata). Frumoase locuri, cateva lacuri de acumulare pe drum. Sunt si trasee de picior, insa noi fiind cu copii nici prea mici, nici prea mari (4 ani si 1.2 ani), nu prea aveam cum sa mergem distante lungi pe jos.
    • Ciprian Ene
      de Ciprian Ene
       
      Buna seara! Intentionez sa petrec concediul in zona lacului Bolboci, incepand din 10 august. 
      Ar fi cineva interesat?
      Sfaturi despr campare in zona?
      Multumesc !
    • Marius Negru
      de Marius Negru
      Salutare tuturor. Acum suntem la mare, dar in perioada urmatoare 20-28 iulie vrem sa mergem la munte, cred ca pe la Plaiul foii, Zarnesti pe acolo pe undeva.Daca mai vrea cinev sa ajunga in zona este binevenit. 
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.