Cleo Panainte

Hylander Design 380

14 postări în acest subiect de discuţie despre Hylander Design 380

Hylander Design 380

Cleo Panainte

           Salutare tuturor,

      

           Si visul nostru s-a implinit, exact ca si la voi. Timp de patru ani am economisit cate un pic , pe ici , pe colo si acum doua saptamani am luat rulota mult dorita , dupa 3-4 luni de cautare lejera, citit forum, etc. Avem o frumoasa rulota Hylander Design 380 din 1996 , masa rulotei goala 776 kg si MMA 1000 KG ingrijita, cu patru propietari inaintea noastra , fiecare aducand ceva mici inbunatatiri la ea. Am cumparat-o inmatriculata deja (2000 euro pret final) .O singura zona de dormit pentru trei persoane, frigider, bucatarie, baie cu cadita si veceu cu descarcare exterioara.totul functional pe ea.Nu are baterie .....dar are cort foarte bine intretinut :). O sa avem o provocare cand o sa plecam cu ea toti patru membri ai  familiei, eu, sotia, fetita de 16 ani si baietelul de o saptamana .....(trebuie sa gasesc cu ajutorul vostru o solutie de pat suplimentar , suspendat ceva , pentru baietel...)

           Unii spun ca este olandeza , altii ca este construita de englezi pentru olandezi ......nu stiu ce sa zic si ce sa cred.

           Am facut si o mica iesire cu ea .....foto mai jos.

           

WhatsApp Image 2017-08-26 at 22.55.01.jpeg

WhatsApp Image 2017-08-26 at 22.55.03.jpeg

WhatsApp Image 2017-08-27 at 10.01.32 (3).jpeg

WhatsApp Image 2017-08-27 at 10.01.32 (4).jpeg

WhatsApp Image 2017-08-27 at 10.01.32 (5).jpeg

WhatsApp Image 2017-08-27 at 10.01.32 (6).jpeg

WhatsApp Image 2017-08-27 at 10.01.32.jpeg

Modificat de Cleo Panainte
  • Like 2
  • Upvote 5

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Aurel Vizireanu

Sa o stapaniti sanatosi si cat mai multe iesiri cu ea, arata super bine, dar incearca sa pui cateva poze cu interiorul daca vrei ceva idei legate de patutul celui mic, sa va traiasca!

  • Like 1
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cleo Panainte

               Salut Aurel,  

  Pun si foto cu interiorul rulotei

 

 

 

images (2).jpg

images (3).jpg

images (4).jpg

images (5).jpg

images (7).jpg

images (8).jpg

images (9).jpg

images (10).jpg

images.jpg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

S-o stapaniti cu drag si sa va ofere vacante minunate! :salutare!:

Parerea mea sincera, e ca ar fi trebuit sa va luati de la inceput una cu 2 spatii de dormit....Bucurati-va de ea cat mai mult, dar pana la urma tot va trebui s-o schimbati, avand in vedere cei 4 membri ai familiei! :noroc:

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cleo Panainte

                      Multumim Daniel de urari....

 Asa am vrut de la inceput sa luam o rulota adecvata, numai ca sunt limitat de masina pe care o conducem un Fiat 500 L cu motor de 1, 3 Diesel , 98CP ....si limita maxima de tractare cu dispozitiv de franare este de 1000 kg. Asa ca pe la 780 de kg , o rulota  goala si cu doua zone de dormit, nu prea am gasit ! ...ca sa nu mai spun si ca trebuia sa se incadreze in bugetul maxim de 2000 euro. Poate pot improviza eu un patut suspendat , sau pliabil.....dar nu am nicio ideie .O sa mai caut imagini cu astfel de solutii . 

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Levi N

Salut @Cleo Panainte

Din experienta mea iti spun ca fiica ta nu v-a mai vrea sa mearga cu voi prea curand, mai asteapta putin cu patul suspendat, poate nu vei avea nevoie de el. :salutare!:

  • Like 1
  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Robert Patrick

Va salut.Frumoasa rulota!Sa o stapaniti cu drag!

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ursu Florin

Sa o stapaniti sanatosi! Vacante cat mai placute in casuta voastra!

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Aurel Vizireanu

Da! Singura varianta din ce se vede o saltea cu o mica inprovizatie deasupra chivetei si aragazului, daca te tenteaza revin cu detalii.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cleo Panainte

Buna ziua domnul Aurel....

Cum sa nu , ma intereseaza .

Multumesc

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Aurel Vizireanu

Cred ca 2 profile prinse pe orizontala unu in stanga la chiuveta si celalalt in dreapta la aragaz, la o inaltime mica peste cele mentionate si apoi vi cu un placaj gen sertar pe care aplici salteaua si in final ori pe acel placaj pe una din laturi faci ca un gratarel la o inaltime la aprecierea ta sa nu va treziti cu ala micu peste voi, ori daca nu iti surade ideea ne  gandim la altceva, de exemplu o plasa ori panza prinsa tot pe lungimea acelui placaj si la capatul celalat o bara care o agati in niste suporti prinsi tot de pereti de o parte si de alta la inaltimea dorita, apreciata de tine.

Daca iti surade ideea si nu am fost pe intelesul tau mai vin cu amanunte.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Aurel Vizireanu

Daca se mai poate o paza cea cu bucataria dar mai mare nu vad bine detaliile si una mai in ansamblu cu dulapiorul de la intrare dar sa vad de deasupra dulapului si pina sus.

Doar Aurel.

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cleo Panainte

Multumesc Aurel....e buna varianta la chiuveta ....am latime buna . O sa iau in calcul varianta ta .

Multumesc mult de ideie...

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cleo Panainte

Buna seara tuturor,

Incep prin a cere scuze grupului , nu am fost activ de ceva vreme dar nici cu rulota nu am mai iesit , i-a luat locul , in ce priveste timpul ...un atv

de doua persoane si ghiciti ce?.....evadarile de sfarsit de saptamana erau cu acest utilaj .. :) 

Rulota o am .....(nu renunt la prima dragoste ) ,  saptamana trecuta am iest cu sotia in zona Piatra Neam pentru doua seri.

 

Va salut cu drag si calatorii placute .

 

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Conţinut similar

    • Ovidiu-Betty
      de Ovidiu-Betty
      Postez acest anunț pentru un prieten rulotist din grupul Rulotiștii din Ardeal, Lucian Ardeleanu din Zalău, tel. 0751942059, întrucât dorește o rulotă mai nouă.
      Este vorba despre o rulotă marca Hylander Design 445, foarte frumoasă și bine îngrijită. E din anul 2002, are greutatea proprie de 945 kg și mma 1300 kg, lungimea de 6300, lățimea de 220 și înălțimea de 2450. Este o rulotă pentru 4-5 persoane. În partea din spate are două banchete cu masă între ele care se transforma în pat. În mijloc se află bucătăria cu aragaz din inox cu 3 ochiuri și capac de sticlă, chiuveta din inox toate fiind model nou, frigider ce funcționează pe 12 v, 220 v și gaz. Tot în partea de mijloc se află și baia cu wc ecologic cu golire exterioară, tăviță de duș, chiuveta cu dulăpioare, oglinzi mari, umplerea bazinului de apă putând fi făcută din exterior. În partea din față are deasemenea două banchete ce se transforma într-un pat încăpător pentru două persoane și un dulap mare. Încălzire Trumatic pe gaz cu sistem de ventilație, Trumavent rece și cald, sistem iluminare pe 12 v și 220 v plase țânțari, perdele, jaluzele și jaluzele pentru soare, geamurile se deschid toate, 3 trape din care una panoramică, suport de TV, tapițeria și mobilierul nu au uzură arată foarte bine, spațiu de depozitare cu acces din exterior, baterie pe gel de 86 A foarte bună, panou fotovoltaic de 150 W și un mover foarte bun. La exterior are mai multe prize pentru conectarea la curent, gaz și apă, cort în stare bună, cupla anti-balans și cu sistem de siguranță etc.
      Prețul de vânzare cu toate dotările enumerate este de 5700 € ușor negociabil. 
      Este o rulotă foarte frumoasă și foarte bine dotată nu trebuie decât să o legi la mașina și să pleci în concediu.
      Rog doritorii să-l contacteze telefonic pe proprietar și cu siguranță vor primii răspunsuri la întrebări și chiar foto suplimentare. Anunțul este postat și pe OLX.
      Eu îi spun englezoaica europeană. 

    • Lucianistrate
      de Lucianistrate
      In sfarsit a venit si vremea mea, vremea sa-mi prezint si eu visul, bijuteria Hylander 400 Provence, dobandita cu ajutorul lui @MARIUSGEORGE caruia ii multumesc si aici. Oricum nu scapa usor este profesorul meu in materie de rulote.
      Prima impresie ..... wow, foarte tare frate, de abia astept primavara sa ies cu ea si sa ma intalnesc cu voi, deci va fi o iarna lunga din punctul meu de vedere.
      Despre rulota: 2 paturi 140x200 cm si unul 135x200 cm prima mea pretentie, incalzire Truma si Trumavent, baie cu wc fix si dus, panou solar 240 w, invertor, pare cam full din punctul meu de vedere.
      Urmatoarea investitie un boiler pe gaz ca asta imi lipseste, in rest... vedem pe parcurs.

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.